Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1260
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1260!

No. 1023 Muzeum Regionalne w Łukowie

GPS: 51.930446 22.378283

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1023 Muzeum Regionalne w Łukowie

Muzeum Regionalne w Łukowie – mieszczące się w zabytkowym Konwikcie Szaniawskich, jest głównym źródłem wiedzy o regionie łukowskim, jego historii, kulturze oraz sztuce ludowej. Placówka gromadzi dokumenty i materiały historyczne, dotyczące przeszłości Łukowa i okolic oraz fotografie zabytków architektury i przyrody Ziemi Łukowskiej, w tym już niemal nieistniejącej architektury drewnianej wsi. W jego zbiorach znajdują się też ważne dokumenty z okresu międzywojennego oraz II wojny światowej. Posiada stałą ekspozycję paleontologiczną, prezentującą amonity z tutejszych unikalnych na skalę europejską jurajskich kier lodowcowych.  Ponadto w swych zbiorach posiada ok. 5000 negatywów i przeźroczy. Są to zdjęcia zabytków już prawie nieistniejącej drewnianej architektury wsi jak też innych zabytków znajdujących się na terenie Łukowa i okolic.


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum Regionalne w Łukowie - sklepik z pamiątkami, ul. Piłsudskiego 19, Łuków


02.05.2023 - dostępny bez problemów
22.02.2023 - dostępny bez problemów
27.10.2022 - dostępny bez problemów
18.06.2022 - dostępny bez problemów
09.08.2021 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Krzykos
Krzykos
ZT 1023
Stojak ze znaczkami widoczny, cena standardowa.
Aktualnie w muzeum możemy zobaczyć ekspozycje: Sienkiewiczowską, pszczelarską, etnograficzną, paleontologiczną, historyczną i rzeźb lokalnych artystów.
Mnie osobiście, najbardziej zaciekawiła część dotycząca historii miasta, z której można wiele dowiedzieć się o dziejach Łukowa. Do tego informacje i ciekawostki, "podrzucane" przez pracownika muzeum, pozwoliły mi szerzej zapoznać się z prezentowanymi materiałami.
Warto odwiedzić placówkę.
Wstęp bezpłatny do końca 2021 r.
 
Slawomir Woźniak
Sławek
Re: ZT 1023
Dodam miło i sympatycznie warto było tu być.
 
Grzegorz Kaczmarczyk
Grzegorz Kaczmarczyk
1023
Muzeum mieści się w zabytkowym budynku dawnego konwiktu Szaniawskich - jest to jeden z najstarszych budynków w tym mieście, naprzeciwko kolegiaty Łukowskiej wchodzące w skład zespołu klasztornego Pijarów. Muzeum w tym roku obchodzi 60-lecie działalności. Na wystawach stałych zobaczyć można rzeźbę ludową twórców regionalnych, poznać historię miasta i Ziemi Łukowskiej, zobaczyć łukowskie amonity przeczytać sporo ciekawostek o miodzie. Z wystaw czasowych trafiłem na ciekawą wystawę dywanów. Bardzo przyjemna obsługa - pan chętnie odpowiadał na pytania i powiedział co jeszcze można zobaczyć w mieście. Znaczek w cenie 8 zł.