Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1293
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1293!

No. 1211 Muzeum Sentymentów w Kowarach

GPS: 50.800473 15.830914

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1211 Muzeum Sentymentów w Kowarach

Muzeum Sentymentów to jedyna okazja w regionie, aby przenieść się kilka dekad w przeszłość i ponownie poczuć powiew minionych czasów PRL-u. Nazwa jest nieprzypadkowa bo, pomimo że nawiązuje klimatem do lat PRL-u, to nie ma tego skrótu w nazwie. Kowarska atrakcja turystyczna wystartowała w czerwcu 2018 roku na terenie dawnej Fabryki Dywanów. Inicjatorem tej wyjątkowej wystawy jest Andrzej Olszewski, który od wielu lat zbiera różnego rodzaju przedmioty, które w jednej chwili potrafią otworzyć dawno zamknięte szufladki w naszej pamięci. Sentymentalną wystawę wzbogacają m.in. oryginalna trybuna, z której Edward Gierek przemawiał do załogi Fabryki Dywanów „KOWARY” podczas wizytacji zakładu w 1978 roku, a także oryginalne jej laboratorium, w którym powstaje izba pamięci tej kultowej dla regionu, nieistniejącej już fabryki. Udało się też zgromadzić prawdopodobnie największą w Polsce kolekcję kowarskich makatek dywanowych — niegdyś bardzo popularnego elementu wystroju polskich mieszkań. W 2019 r. do zwiedzania udostępniono Pokój Prezesa i sekretariat, w których to okazjonalnie można się spotkać z sekretarką Dorotą Przybyłą i Panem Prezesem! Znajduje się tu także gabinet lekarski wielu specjalizacji, a także „Pokój tylko dla dorosłych”. W planach są kolejne ekspozycje.


Miejsca sprzedaży:
> Kasa w Muzeum Sentymentów, ul. Zamkowa 9, Kowary


01.05.2024 - dostępny bez problemów
01.05.2024 - dostępny bez problemów
17.03.2024 - dostępny bez problemów
17.03.2024 - dostępny bez problemów
17.03.2024 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Krzykos
Krzykos
ZT 1211
Super muzeum, sentymentalna podróż do "tamtych" czasów - czasów mojego dzieciństwa i młodości.
Miejsce, które trzeba odwiedzić i poczuć klimat PRL-u!
 
Marek
Tam trzeba być!
Muzeum odwiedziliśmy przypadkiem wracając ze Śnieżki od strony czeskiej. Miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić - znacznie ciekawsze niż świątnia Wang w Karpaczu. Każdy pokój to kolejne wspomnienia, ogrom pracy włożony w stworzenie tego miejsca. Przedmioty rozłożone naturalnie. W najbliższych dniach wystawa rozszerzy się o następne pomieszczenia.
 
MMMT.family ze Szczecina
MMMT.family ze Szczecina
ZT
Miejsce ,w którym przez całą wizytę mieliśmy uśmiech od ucha do ucha, świetny powrót do czasów dzieciństwa, mnóstwo eksponatów, które pamiętamy, z których korzystaliśmy, uśmialiśmy się z mężem bardzo, tłumaczyliśmy dzieciom i opowiadaliśmy nasze historie związane z danym przedmiotem, oczy im rosły ze zdumienia i skwitowali,że żyliśmy w jakimś średniowieczu hahahahahahahaha:):):) jednak podobało im się, polecamy bardzo, wszystkim...