Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1260
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1260!

No. 473 Muzeum Skamieniałych Drzew w Siedliskach

GPS: 50.265512 23.554793

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 473 Muzeum Skamieniałych Drzew w Siedliskach

Na Muzeum Skamieniałych Drzew składają się trzy tzw. izby tematyczne. Największą, najważniejszą stanowi izba drzew skamieniałych. Zbiór tego radzaju jest największy w Polsce, a nawet w Europie. Znajdują się tutaj zadziwiające swoją wielkością i pięknem fragmenty drzew skamieniałych. Muzeum dysponuje około 500 eksponatami o różnych kształtach (od małych odłamków do 500 kilogramowych skał) i barwach. Drugą izbą jest izba myśliwska, w której znajdują się trofea myśliwskie (różnorodne poroża, skóry z dzika i duża z wilka). W trzeciej izbie znajduje się stary sprzęt gospodarstwa domowego. Eksponatami są tu m. in.: cepy, kołowrotki, gliniane garnki, lampy naftowe, niecki, stół stolarski, żelazka na duszę itp.

Osoby chcące zwiedzić muzeum, przed przybyciem proszone są o kontakt telefoniczny z Informacją Turystyczną przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Lubyczy Królewskiej, której pracownik dysponuje możliwością udostępnienia obiektu.


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum Skamieniałych Drzew w Siedliskach, Siedliska 65

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 473 Muzeum Skamieniałych Drzew w Siedliskach
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 473 Muzeum Skamieniałych Drzew w Siedliskach
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 473 Muzeum Skamieniałych Drzew w Siedliskach
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 473 Muzeum Skamieniałych Drzew w Siedliskach
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 473 Muzeum Skamieniałych Drzew w Siedliskach
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 473 Muzeum Skamieniałych Drzew w Siedliskach
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 473 Muzeum Skamieniałych Drzew w Siedliskach
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 473 Muzeum Skamieniałych Drzew w Siedliskach
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 473 Muzeum Skamieniałych Drzew w Siedliskach

23.01.2024 - dostępny bez problemów
12.04.2023 - dostępny bez problemów
15.08.2022 - dostępny bez problemów
15.07.2022 - dostępny bez problemów
04.07.2021 - znaczek niedostępny

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Grzegorz Kaczmarczyk
473
Muzeum ciekawe zwłaszcza jeśli wsłuchują się w opowieści przewodnika. Eksponatów cały czas przybywa. Znaczki wróciły i są dostępne w cenie 7 zł zarówno w muzeum jak w bibliotece w Lubyczy Królewskiej. Naprzeciwko muzeum zabytkowa cerkiew pw. św. Mikołaja.
 
Piotr Uba
Piotr Uba
***
Rewelacyjne muzeum, skamieniałości robią wielkie wrażenie. Ale nie tylko one. Duża wystawa etnograficzna też warta jest obejrzenia, zwłaszcza kiedy trafi się na świetnego opowiadacza. Dziękujemy panu, który oprowadził nas po muzeum i pobliskiej cerkwi. Świetny gawędziarz, wielka wartość dodana do tego, co w salach wystawowych. Polecamy. Jedyny zgrzyt to brak ZT w pierwszych dniach okresu wakacyjnego.
 
Agata Wdowiarz
inesa
dziękujemy!
Chcieliśmy bardzo podziękować Pani z Lubyczy Królewskiej, która specjalnie dla nas dwojga przyjechała i otworzyła Muzeum w Siedliskach. Swoją drogą - fantastyczna, wielka kolekcja skamieniałych drzew zebrana przez mieszkańców Siedlisk. Polecamy!!!
 
Tadeusz Ewertowski
kuba_777
ZT 473
Znaczek dobrze wyeksponowany. Cena standardowa 7 PLN. bardzo miła obsługa
 
MW
....................
Oba znaczki dostępne już zarówno w Lubyczy, jak i w Siedliskach. Roztocze Rawskie przepiękne, dużo bardziej interesujące od zadeptywanego RPN, gdzie notabene w siedzibie znaczka nie ma. Warto tam jechać nie tylko dla Znaczków.
 
Samanta
ZT
Znaczki dotarły na kresy wschodnie, tuż przy granicy. Główną atrakcją Muzeum w Siedliskach są oczywiście fragmenty skamieniałych drzew iglastych. Wyglądają fantastycznie, zwłaszcza w tak dużej ilości. Ale można tutaj znaleźć również inne ciekawostki np.: zbiór ptasich gniazd, albo zbiór kałamarzy. Fajnie, że takie miejsce doczekało się promocji ZT. Ale promocja to jedno, a dopracowanie sprzedaży ZT to inna sprawa. Informacja dla znaczkomaniaków: muzeum czynne we wtorki 10.00-17.00 oraz w soboty 10.00-14.00 (nie ma tego na stronie muzeum). Pani prowadząca muzeum, pracuje również w IT w Lubyczy,gdzie jest drugi ZT, więc jest albo w jednym albo w drugim miejscu. Ja miałam akurat fart, spotkałam Panią przed muzeum, bo akurat skończyła oprowadzać wycieczkę i wybierała się do Lubyczy. Mam więc oba znaczki. Zasugerowałam, żeby jednak oba znaczki były w obu miejscach jednocześnie (nie spodoba się to pewnie niektórym kolekcjonerom, ale trudno). Nie wiem kto zainicjował pojawienie się znaczka w tym miejscu, ale dając go do sprzedaży, nie poinformował osoby, która miała go sprzedawać o samej idei znaczka. Pani sama przyznała, że prawie nic o ZT nie wiedziała (teraz wie pewnie troszkę więcej). A najlepiej zanim przyjedziecie, to najpierw zadzwońcie, żeby nie jeździć między Sidzinem a Lubyczą (uprzedzam jednak, że w Sidzinie nie ma zasięgu).