Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1062
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1062!

No. 473 Muzeum Skamieniałych Drzew w Siedliskach

GPS: 50.265512 23.554793

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 473 Muzeum Skamieniałych Drzew w Siedliskach

Na Muzeum Skamieniałych Drzew składają się trzy tzw. izby tematyczne. Największą, najważniejszą stanowi izba drzew skamieniałych. Zbiór tego radzaju jest największy w Polsce, a nawet w Europie. Znajdują się tutaj zadziwiające swoją wielkością i pięknem fragmenty drzew skamieniałych. Muzeum dysponuje około 500 eksponatami o różnych kształtach (od małych odłamków do 500 kilogramowych skał) i barwach. Drugą izbą jest izba myśliwska, w której znajdują się trofea myśliwskie (różnorodne poroża, skóry z dzika i duża z wilka). W trzeciej izbie znajduje się stary sprzęt gospodarstwa domowego. Eksponatami są tu m. in.: cepy, kołowrotki, gliniane garnki, lampy naftowe, niecki, stół stolarski, żelazka na duszę itp.

Osoby chcące zwiedzić muzeum, przed przybyciem proszone są o kontakt telefoniczny z Informacją Turystyczną przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Lubyczy Królewskiej, której pracownik dysponuje możliwością udostępnienia obiektu.


Miejsca sprzedaży:
Muzeum Skamieniałych Drzew w Siedliskach, Siedliska 65

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 473 Muzeum Skamieniałych Drzew w Siedliskach
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 473 Muzeum Skamieniałych Drzew w Siedliskach
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 473 Muzeum Skamieniałych Drzew w Siedliskach
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 473 Muzeum Skamieniałych Drzew w Siedliskach
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 473 Muzeum Skamieniałych Drzew w Siedliskach
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 473 Muzeum Skamieniałych Drzew w Siedliskach
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 473 Muzeum Skamieniałych Drzew w Siedliskach
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 473 Muzeum Skamieniałych Drzew w Siedliskach
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 473 Muzeum Skamieniałych Drzew w Siedliskach

22.09.2020 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
26.06.2019 - dostępny bez problemów
02.05.2019 - dostępny bez problemów
06.04.2019 - dostępny bez problemów
30.01.2019 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Agata Wdowiarz
inesa
dziękujemy!
Chcieliśmy bardzo podziękować Pani z Lubyczy Królewskiej, która specjalnie dla nas dwojga przyjechała i otworzyła Muzeum w Siedliskach. Swoją drogą - fantastyczna, wielka kolekcja skamieniałych drzew zebrana przez mieszkańców Siedlisk. Polecamy!!!
 
Tadeusz Ewertowski
kuba_777
ZT 473
Znaczek dobrze wyeksponowany. Cena standardowa 7 PLN. bardzo miła obsługa
 
MW
....................
Oba znaczki dostępne już zarówno w Lubyczy, jak i w Siedliskach. Roztocze Rawskie przepiękne, dużo bardziej interesujące od zadeptywanego RPN, gdzie notabene w siedzibie znaczka nie ma. Warto tam jechać nie tylko dla Znaczków.
 
Samanta
ZT
Znaczki dotarły na kresy wschodnie, tuż przy granicy. Główną atrakcją Muzeum w Siedliskach są oczywiście fragmenty skamieniałych drzew iglastych. Wyglądają fantastycznie, zwłaszcza w tak dużej ilości. Ale można tutaj znaleźć również inne ciekawostki np.: zbiór ptasich gniazd, albo zbiór kałamarzy. Fajnie, że takie miejsce doczekało się promocji ZT. Ale promocja to jedno, a dopracowanie sprzedaży ZT to inna sprawa. Informacja dla znaczkomaniaków: muzeum czynne we wtorki 10.00-17.00 oraz w soboty 10.00-14.00 (nie ma tego na stronie muzeum). Pani prowadząca muzeum, pracuje również w IT w Lubyczy,gdzie jest drugi ZT, więc jest albo w jednym albo w drugim miejscu. Ja miałam akurat fart, spotkałam Panią przed muzeum, bo akurat skończyła oprowadzać wycieczkę i wybierała się do Lubyczy. Mam więc oba znaczki. Zasugerowałam, żeby jednak oba znaczki były w obu miejscach jednocześnie (nie spodoba się to pewnie niektórym kolekcjonerom, ale trudno). Nie wiem kto zainicjował pojawienie się znaczka w tym miejscu, ale dając go do sprzedaży, nie poinformował osoby, która miała go sprzedawać o samej idei znaczka. Pani sama przyznała, że prawie nic o ZT nie wiedziała (teraz wie pewnie troszkę więcej). A najlepiej zanim przyjedziecie, to najpierw zadzwońcie, żeby nie jeździć między Sidzinem a Lubyczą (uprzedzam jednak, że w Sidzinie nie ma zasięgu).