Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1293
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1293!

No. 1052 Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą - Sochaczew

GPS: 52.230048 20.237067

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1052 Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą - Sochaczew

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą w Sochaczewie, posiada największy zbiór pamiątek dotyczącej jednej bitwy - rozgrywającej się na terenie całego niemal Powiatu Sochaczewskiego Bitwy nad Bzurą. Składa się na niego kolekcja broni, ekwipunku, umundurowania, przedmiotów osobistych i innych pamiątek. To jednak nie wszystko. W muzeum można również na wystawie stałej zobaczyć przedmioty związane z okresem całej II Wojny, w ogólnoświatowym jej aspekcie - a więc działalności żołnierza polskiego poza granicami okupowanej Polski. Dopełnieniem ekspozycji jest wystawa plenerowa, znajdująca się na dziedzińcu. Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą gromadzi ponadto zabytki kultury materialnej, dokumentacje i archiwa, związane z wielowiekowymi dziejami Sochaczewa oraz Ziemi Sochaczewskiej.


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, Plac Kościuszki 12, Sochaczew


14.12.2023 - dostępny bez problemów
26.07.2023 - dostępny bez problemów
06.05.2023 - dostępny bez problemów
19.02.2023 - dostępny bez problemów
13.11.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Damian Pułtorak
Damian Pułtorak
1052
Każdy znajdzie coś tu dla siebie. Na mnie największe wrażenie zrobiła wystawa poświęcona II Wojnie Światowej.
 
Grzegorz Sumiła
Grzegorz Sumiła
ZT
Muzeum podzielone na 4 wystawy: PRL, archeologiczne, wojna 1939-1945 (wojsko polskie w Kampanii Wrześniowej, partyzantka krajowa, na Zachodzie oraz LWP) i plenerowa. Wiele różnych, barwnych i ciekawych eksponatów w każdej z ekspozycji. Znaczki zakupione (1052 muzeum i 1067 ruiny zamku).
 
Dariusz Lutoborski
Lutodar
No. 1052 Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą * Sochaczew
Znaczek dostępny w kasie. Ciekawa ekspozycja.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 1052
Tu też nie była to moja pierwsza wizyta, ale ponieważ ciągle dochodzi coś nowego to i warto to miejsce ponownie odwidzi się( wystawy czasowe) Trzeba jednak zarezerwować sobie więcej czasu by całości obejrzeć. Cena znaczka standard.
 
Slawomir Woźniak
Sławek
1052
Ciekawa ekspozycja .Znaczek w odpowiednim miejscu
Cena znaczka standard.
 
Piotr Uba
Piotr Uba
Muzeum
Choć to nie była nasza pierwsza wizyta w Sochaczewie, to Muzeum zaliczyliśmy po raz pierwszy, przynajmniej wspólnie. Robi wrażenie. Ekspozycje świetnie przygotowane, nie przeładowane. Dużo informacji. Duże wrażenie robi fakt, że wiele eksponatów dotyczących pierwszej i drugiej wojny to dary okolicznych mieszkańców. Widać, że muzeum prowadzą ludzie z prawdziwą pasją. Polecam wszystkim.
 
Tadeusz Ewertowski
kuba_777
ZT 1052
Znaczek dostępny w kasie. Ekspozycja za każdym razem robi wrażenie. To kawałek historii który każdy powinien zobaczyć
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
muzeum
Muzeum jest świetne, głównie dla miłośników militariów ale też dla chcących poznać historię miasta. Byłem już kilka razy ale zawsze trafi się coś nowego. ZT dostępny w kasie.
 
Grzegorz Kaczmarczyk
1052
Muzeum otwarte od dziś po przerwie pandemicznej. Zarówno wystawa dotycząca historii miasta jak i wystawa historyczna związana z bitwa pod Bzurą godne zainteresowania. Obsługa bardzo przyjemna. Znaczek w cenie 8 zł w kasie muzealnej. Sochaczew ma kilka obiektów godnych znaczka, kto wie ...może kiedyś ?
 
Muzeum Sochaczew
Re: 1052
Planujemy w tym roku jeszcze dwa znaczki - jeden z zamkiem, drugi z pomnikiem na cmentarzu w Sochaczewie - Trojanowie, lokalni historycy chcieliby też żebyśmy zrobili znaczek z Wielką Wojną czyli z Mauzoleum w Złotej. Pomysłów jest wiele, dziękujemy za miłe opinie, będziemy się dalej starać.
z wyrazami szacunku Paweł - dyrektor muzeum