Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 996 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 996 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 957 Muzeum Ziemi Wronieckiej we Wronkach

GPS: 52.710116 16.375926

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 957 Muzeum Ziemi Wronieckiej we Wronkach

Muzeum Ziemi Wronieckiej jest jednostką organizacyjną Wronieckiego Ośrodka Kultury. Muzeum Ziemi Wronieckiej działa od 1993 r. Założone zostało z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Ziemi Wronieckiej. Siedzibą muzeum jest spichlerz z poł. XIX w. znajdujący się w centrum miasta,nieopodal Rynku. Zbiory muzeum tworzą obiekty związane z historią ziemi wronieckiej, w większości podarowane przez społeczeństwo. W budynku znajdują się dwie wystawy stałe. Pierwsza przedstawia dzieje miasta pt. „Historia Wronek” natomiast druga -  etnograficzna, prezentuje przedmioty codziennego użytku, narzędzia rolnicze i wyposażenie warsztatów rzemieślniczych. W piwnicy budynku znajduje się Sala Wystaw Czasowych, w której prócz wystaw, organizowane są prelekcje, spotkania i zajęcia dla dzieci oraz dorosłych. Muzeum Ziemi Wronieckiej prowadzi tematyczne lekcje muzealne oraz oferuje pomoc w zakresie informacji genealogicznych.


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum Ziemi Wronieckiej, ul. Szkolna 2, Wronki


26.08.2020 - dostępny bez problemów
21.07.2020 - dostępny bez problemów
14.07.2020 - dostępny bez problemów
16.06.2020 - dostępny bez problemów
04.05.2020 - dostępny z małymi problemami

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Krzysztof
Miła obsługa
Znaczek turystyczny dostępny bez problemu w Biurze Muzeum "górze" budynku w cenie 8zł.

Sympatyczna Pani z obsługi, stwierdziła, że dziś jest "dzień na znaczki turystyczne", bo już kilka osób nabywało.
 
Grzegorz Kaczmarczyk
957
Muzeum podzielone na trzy działy, mnie szczególnie podobała się wystawa związana z historia miasta, która jest nowa wystałą stałą. Nie miała jeszcze nawet swojego uroczystego otwarcia ze względu na pandemię. Bardzo przyjemna obsługa muzeum chętnie udzielająca odpowiedzi na pytania . We wtorek wstęp za free i otwarte do godz 18:00. Znaczki z obu miejsc znaczkowych w biurze muzeum w cenie 8zl.
 
Pluciński Rafał nefretete1967
nefretete1967
Muzeum Ziemi Wronieckiej we Wronkach
Muzeum jest na piętrze, nie dla każdego jest możliwość wejścia. Pani kustosz to osoba bardzo miła i z dużą znajomością wiedzy nie tylko na temat muzeum ale i miasta. Sam znaczek bardzo dobrze widoczny w biurze muzeum.