Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1293
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1293!

No. 957 Muzeum Ziemi Wronieckiej we Wronkach

GPS: 52.710116 16.375926

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 957 Muzeum Ziemi Wronieckiej we Wronkach

Muzeum Ziemi Wronieckiej jest jednostką organizacyjną Wronieckiego Ośrodka Kultury. Muzeum Ziemi Wronieckiej działa od 1993 r. Założone zostało z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Ziemi Wronieckiej. Siedzibą muzeum jest spichlerz z poł. XIX w. znajdujący się w centrum miasta,nieopodal Rynku. Zbiory muzeum tworzą obiekty związane z historią ziemi wronieckiej, w większości podarowane przez społeczeństwo. W budynku znajdują się dwie wystawy stałe. Pierwsza przedstawia dzieje miasta pt. „Historia Wronek” natomiast druga -  etnograficzna, prezentuje przedmioty codziennego użytku, narzędzia rolnicze i wyposażenie warsztatów rzemieślniczych. W piwnicy budynku znajduje się Sala Wystaw Czasowych, w której prócz wystaw, organizowane są prelekcje, spotkania i zajęcia dla dzieci oraz dorosłych. Muzeum Ziemi Wronieckiej prowadzi tematyczne lekcje muzealne oraz oferuje pomoc w zakresie informacji genealogicznych.


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum Ziemi Wronieckiej, ul. Szkolna 2, Wronki

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 957 Muzeum Ziemi Wronieckiej we Wronkach
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 957 Muzeum Ziemi Wronieckiej we Wronkach
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 957 Muzeum Ziemi Wronieckiej we Wronkach
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 957 Muzeum Ziemi Wronieckiej we Wronkach
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 957 Muzeum Ziemi Wronieckiej we Wronkach
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 957 Muzeum Ziemi Wronieckiej we Wronkach
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 957 Muzeum Ziemi Wronieckiej we Wronkach
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 957 Muzeum Ziemi Wronieckiej we Wronkach

11.07.2023 - dostępny bez problemów
08.07.2023 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
05.05.2023 - dostępny bez problemów
19.09.2022 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
30.08.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Muzeum
Fajne muzeum, zwłaszcza ekspozycja dotycząca historii miasta. Oba znaczki dostępne w biurze.
 
Hubert A.
Hubert
Muzeum we Wronkach
Wstyd przyznać, ale wybieram się do Wronek od prawie 2 lat. A to pandemia, a to weekend bez zwiedzania, a to znów coś innego. Nawet w ubiegłym tygodniu już jechałem, ale wypadło coś innego. No ale w końcu dotarłem w niedzielę kiedy muzeum było czynne. Zabrałem całą rodzinę i to był świetnie spędzony czas. Na poddaszu pracownik muzeum nawiązał doskonały dialog z dziećmi, dla których zgromadzone tam przedmioty w większości były czymś egzotycznym. Mimo iż wiele na tym świecie widziałem także ja znalazłem tu coś, czego w innych muzeach nie zauważyłem. A potem zeszliśmy piętro niżej, gdzie inicjatywę przewodnicką przejęła Pani Daria - kierownik tej placówki. Tutaj nie będę się rozpisywał, bo wszystko ładnie jest opisane w sali wystawowej, ale zerknijcie do jednej z gablot i zobaczcie mini szachy :-) Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni choć podobno nie była to wystawa pełna. Na pewno do Wronek jeszcze wrócimy, a tymczasem wreszcie zdobyliśmy oba znaczki i polecamy wszystkim nie tylko zwiedzanie muzeum, ale także miasta z naciskiem na dzielnicę sąsiadującą z zakładem karnym.
 
MMMT.family ze Szczecina
MMMT.family ze Szczecina
Muzeum
Dostępny ZT w niedzielę ok.16, ciekawa nowa ekspozycja, dzieci 2 razy oglądały animację odpowiadającą legendę Wronek. Sympatyczna Pani doprowadziła nas po muzeum
 
Krzykos
Krzykos
ZT 957
Oba wronieckie znaczki dostępne w biurze muzeum w standardowej cenie 8 zł.
Do zobaczenia jest ekspozycja etnograficzna, krótki film oraz wystawa dotyczącą historii miasta, która mi się szczególnie podobała.
Pozytywnych wrażeń podczas zwiedzania, dopełnia niezwykle sympatyczna i pomocna obsługa placówki. Pani Dario, dziękujemy.
Polecamy odwiedziny muzeum, we wtorki wstęp bezpłatny.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 957
Muzeum z dużą ilością zabytkowych przedmiotów zgromadzonych na niewielkiej powierzchni, ale przystępny sposób opowieści młodej Pani przewodnik pozwala zrozumieć i zapoznać się z historią Wronek od czasów przed lokacyjnych do czasów współczesnych.
 
Krzysztof
Miła obsługa
Znaczek turystyczny dostępny bez problemu w Biurze Muzeum "górze" budynku w cenie 8zł.

Sympatyczna Pani z obsługi, stwierdziła, że dziś jest "dzień na znaczki turystyczne", bo już kilka osób nabywało.
 
Grzegorz Kaczmarczyk
957
Muzeum podzielone na trzy działy, mnie szczególnie podobała się wystawa związana z historia miasta, która jest nowa wystałą stałą. Nie miała jeszcze nawet swojego uroczystego otwarcia ze względu na pandemię. Bardzo przyjemna obsługa muzeum chętnie udzielająca odpowiedzi na pytania . We wtorek wstęp za free i otwarte do godz 18:00. Znaczki z obu miejsc znaczkowych w biurze muzeum w cenie 8zl.
 
Pluciński Rafał nefretete1967
nefretete1967
Muzeum Ziemi Wronieckiej we Wronkach
Muzeum jest na piętrze, nie dla każdego jest możliwość wejścia. Pani kustosz to osoba bardzo miła i z dużą znajomością wiedzy nie tylko na temat muzeum ale i miasta. Sam znaczek bardzo dobrze widoczny w biurze muzeum.