Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 1104 Pałac Ławica k. Kłodzka

GPS: 50.469901 16.659758

Zamki, pałace, twierdze

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1104 Pałac Ławica k. Kłodzka

Pałac Ławica położony jest w samym centrum Kotliny Kłodzkiej, nad brzegiem Nysy Kłodzkiej, niespełna 3 kilometry od Kłodzka. Wybudowany w stylu szwajcarskiej willi pałac jest częścią zabytkowego zespołu pałacowo-folwarcznego, którego historia sięga XVIII wieku. W roku 1886 właścicielem pałacu był Rudolph Schöller i to wówczas pałac przebudowano. Od 1905 roku  majątek przeszedł w ręce  Caesara Schöllera. Pałac w Ławicy zbudowany został na planie prostokąta i jest murowany z cegły i kamienia. W zależności od miejsca posiada od 2 do 3 kondygnacji, a całość nakryta jest czterospadowym dachem z lukarnami. W elewacji nie zabrakło ozdobnych gzymsów, boniowania i obramowań okiennych. We wnętrzu na uwagę zasługuje oryginalna stolarka drzwiowa, sztukaterie sufitowe oraz piec kaflowy w Sali Reprezentacyjnej, który podkreśla charakter obiektu. W sąsiedztwie pałacu znajduje się Folwark Dworski, w którym na odkrycie czekają inne atrakcje architektoniczne i turystyczne.


Miejsca sprzedaży:
> Sklepik w Pałacu Ławica, Ławica 23b


02.11.2023 - dostępny bez problemów
16.07.2023 - dostępny bez problemów
07.07.2023 - dostępny bez problemów
03.06.2023 - dostępny bez problemów
11.05.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Dorota Suszka
Dorota Suszka
Pałac Ławica
Bardzo urokliwe miejsce . Ratowane od ruiny i zapomnienia . Podziękowania dla Pana Jacka za oprowadzenie po Zamku i przedstawieniu historii tego miejsca oraz planów na przyszłość . Życzymy powodzenia
 
Pafcio
Pałac Ławica
Miejsce bardzo ładne. Gdy nie ma natłoku gości to dzięki uprzejmości pani manager można zobaczyć kilka pomieszczeń. Dodatkowo można zakupić tam znaczek nr 136 - Przełom Bardzki - spływy pontonowe. W zamku organizowane są spływy.
 
MMMT.family ze Szczecina
MMMT.family ze Szczecina
ZT
Znaczek dostępny w biurze za 10 zł, pałac od 3 lat w posiadaniu właścicieli przeprawy pontonowej Ski-Raft, można z Ławicy zostać przewiezionym zabawną ciuchcią i udać się do przystani wodnej na start spływu i zostać odebranym z Bardo. Obiekt posiada atrakcje w postaci pola do paintballa i folwarku szyfrów. Dużo oryginalnych mebli i przepiękny piec kaflowy
 
Danuta Świątek
Dana
pałac
Całkiem ładne miejsce! Jeszcze tylko pieczątka i w dzienniku będzie ładnie!
 
Sławomir Dryś
Sławomir Dryś
ZT
Dostępny bez problemu, fajne miejsce
 
Edward Kaczmarczyk
Gosia,Edek,Klaudia Kędzierzyn-Koźle
Pałac Ławica k. Kłodzka
Bardzo miła obsługa. Ciekawe miejsce dla turysty zwłaszcza, ze względu na spływ pontonowy. Polecamy.
 
Roman Binder
borsuk
Pałac
Bardzo urokliwe miejsce. Sklepik ze znaczkami jest umieszczony w pomieszczeniu gospodarczym z napisem MAGAZYN. Można powiedzieć że kolejne miejsce ocalone od zniszczenie i zapomnienia. Jest to również baza wypadowa na spływ pontonowy. Znaczek dostępny w cenie 10 zł.