Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 406 Pałac w Wiszni Małej

GPS: 51.256335 17.049532

Zamki, pałace, twierdze

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 406 Pałac w Wiszni Małej

Pałac w Wiszni Małej powstał po 1836 roku z fundacji Eduarda Friedricha von Löbbecke. Wcześniej już w XVIII wieku w miejscu pałacu istniała barokowa rezydencja szlachecka. Założony na planie prostokąta pałac jest dwukondygnacyjnym budynkiem podpiwniczonym, posiadającym czterospadowy dach. Fasada wschodnia z centralnym głównym wejściem ozdobionym czterokolumnowym portykiem. Od północy do budynku przylega parterowa dobudówka z niewielkim balkonem. Na zachód od rezydencji rozciąga się rozległy park krajobrazowy. Od południa i wschodu do zespołu pałacowo-parkowego przylegają zabudowania mieszkalne i gospodarcze dawnego folwarku. Po 1945 roku budynek adoptowany został na cele oświatowe prawdopodobnie tracąc wiele z oryginalnego wystroju wnętrz. Obecnie mieści się w nim szkoła.

 


Miejsca sprzedaży:
> OKSiR w Wiszni Małej, ul Szkolna 1, Wisznia Mała (pn. - pt. do godz. 16:00)
> Karczma Miłocin, ul. Wrocławska 111, Pierwoszów, (wt. - nd. od godz. 12:00 - 20:00)

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 406 Pałac w Wiszni Małej
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 406 Pałac w Wiszni Małej
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 406 Pałac w Wiszni Małej
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 406 Pałac w Wiszni Małej
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 406 Pałac w Wiszni Małej

29.06.2023 - znaczek niedostępny
11.05.2023 - znaczek niedostępny
22.02.2023 - znaczek niedostępny
22.02.2023 - znaczek niedostępny
12.11.2022 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

LESZEK SZYMKOWSKI
LESZEK SZYMKOWSKI
406
Wisznia Mała..nie taka ona znów mała....Pałac w dużym parku zadbany .obecnie szkoła podst.im " Małego Księcia "...znaczków brak....zarówno w Karczmie Miłocin...jak i w OKSiR.Panie z ośrodka chętnie by nadal prowadziły dystrybucję znaczków...ale brak reakcji od strony Centrali....
 
Krzysztof Królikowski
Krzysztof Królikowski
Znaczniki
Z informacji jakie uzyskałem na miejscu nie będą na tą chwilę dostępne znaczniki w tej lokalizacji. Szkoda ☹️
 
Dorota
ZT
Jeśli chodzi o sprzedaż znaczka w karczmie to już nieaktualne od około 3 lat ,więc w weekend się go nie kupi
 
Baca
OKSiR
W Karczmie brak. W OKSiR zakupiłem dzisiaj ostatni.
 
Piotr Jeszke
Turszlak
TZ 406
1/: w Karczmie Znaczka brak
2/: za wejście na teren gdzie posadowiona jest Karczma (teren dawnej piaskowni) trzeba zapłacić 10 zł (w święta, nie pytałem o soboty; w dniu roboczym nie stosuje się opłaty wejściowej).
Byłem 3 maja.
 
Dominik
Pałac
W Karczmie od czasu pandemii znaczka brak...
 
Zygmunt Gonczarek
Zygmunt
ZT 406
Obiekt odwiedziliśmy w sobotę. Każda z bram zamknięta na kłódkę, co uniemożliwiło zapoznanie się z informacjami zawartymi na tablicach ustawionych przy ścianach budynku. Jedynym pocieszeniem była informacja o mobilnym przewodniku z którego za pomocą telefonu skorzystaliśmy. Zrobiliśmy zdjęcie w celu udokumentowania zdobycia znaczka bo OKSiR w sobotę nieczynny a do karczmy ni było nam po drodze.
 
Agnieszka Kasprzyk
Agnieszka Kasprzyk
Szkoła
Znaczek dostępny w OKSiR w Wiśni Małej a sam obiekt oddalony od tego miejsca jakiś kilometr. Obecnie znajduje się tutaj szkoła a jego wartości w zasadzie widoczne są tylko z zewnątrz.
 
VUVA
VUVA
TZ 406
Byliśmy w Wiśnie Małej - 05.04.2019.
Wszystko ok. Cena w OKSiR - 7 zl.
Bardzo miłe ludzie tam pracują.
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
ZT 406
Znaczek dostępny w OKSIR-e. Panie poinformują jak podjechać pod Pałac.
 
Tadeusz Ewertowski
kuba_777
Zt 406
Pomimo nieczynnego poza sezonem punku IT, dzięki przemiłej Pani i pośrednictwu Pana znaczek zdobyty! Jednak są jeszcze ludzie dobrej woli, którzy potrafią zrozumieć ludzi z pasją. Serdeczne podziękowania. Znaczek w cenie standardowej 7 zł. Sam pałac, troszkę oddalony od centrum miejscowości.
 
Robert Salwowski
Bobik
Zdziwienie
Wielokrotnie przejeżdżałem obok tego obiektu i zawsze, dosłownie za każdym razem zastanawiałem się co to jest i co to było. Teraz wiem, dzięki ZT
 
MartaPiotr Mazurek
MartaPiotr Mazurek
ZT 406
Znaczek dostępny w Karczmie Miłocin w cenie 7zł.
 
Katarzyna Weber
Katarzyna Weber
ZT 406
Potwierdzam. Znaczki wyszły.
Natomiast zastanawiam się czym obiekt ten "zasłużył" na otrzymanie ZT? W dolnośląskim jest mnóstwo odrestaurowanych obiektów, często robią zdecydowanie większe wrażenie. :)
 
Rafał Łysiuk
budget-lodz
ZT 406
Znaczek w karczmie niestety się skończył, a OKSiR był zamknięty.
 
Paweł Przybylak
Paweł Przybylak
ZT
Znaczek dostępny w cenie 7 zł. Kupiłem w OKSiR.
 
Hubert A.
Hubert
ZT 406
W drodze powrotnej z weekendu postanowiliśmy w ramach przerwy odwiedzić pałac w Wiszni Małej. O nim napisano już wiele i również nam się spodobał, choć zwiedziliśmy go w zasadzie tylko z zewnątrz. Niestety znaczka nie udało się zdobyć. Pan kasujący wejściówki na bramie wjazdowej stwierdził, że restauracja jest w dniu dzisiejszym nieczynna i w bardzo niemiły sposób "zachęcał", by jednak wejść na teren obiektu płacąc za wstęp po 10 zł od dorosłej osoby. Pytania o znaczek i restaurację lekceważył, w związku z czym jako miłośnik ciszy i spokoju ominąłem to miejsce szerokim łukiem, nie chcąc zwariować wśród tłumów "odpoczywających" mieszkańców okolicznych miejscowości.
 
Zdzisław Bednarski
dzidek
406
Znaczki dobrze wyeksponowane.Bardzo ładna okolica.
 
Adam Ptaszyński
Ptasior
Wizyta w Wiszni Malej 25.03.17
Znaczek w karczmie zdobyty. Do karczmy jest okolo 3km od palacu
 
Piotr Laskowski
Piotr Laskowski
ZT 406
Znaczek bez problemu dostępny w sekretariacie :) bardzo sympatyczna pani oferuje znaczki w standardowej cenie 7 zł. Gdyby jednak ktoś wybierał się po znaczek w weekend - należy się kierować do Karczmy Miłocin - ponieważ znaczek w dni wolne jest niedostępny w OKSiRze o czym zresztą informuje informacja na drzwiach wejściowych :)
 
Mirek Czekała
mczek
karczma Miłocin
znaczek dostępny po 7 zł - miła obsługa, mimo rozpoczynającego się wesela.
 
Zbigniew Romankiewicz
Zbigniew
Pałac w Wiszni Małe
Rafale, proszę o kontakt na info@znaczki-turystyczne.pl
 
Rafał T
Rafał 82
Pałac w Wiszni Małej
Znaczek do kupienia w OKSiR w Wiszni Małej, a w weekendy (gdy jest zamknięta) w Karczmie Miłocin w Pierwoszowie w godzinach 12-20. W Karczmie usłyszałem cenę za znaczek 25 zł myślałem ze się przesłyszałem i zapytałem drugi raz, otrzymałem odpowiedź że znaczków za darmo nie rozdają i taka jest cena 25 zł. Podziękowałem i wyszedłem bo to już przesada.
 
Robert Romanowski
ROBAS
wisznia
mimo iz ośrodek był nieczynny po wcześniejszych rozmowach telefonicznych bardzo uprzejmy pan przywiózl nam znaczki pod pałac(obecnie szkoła)
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Biblioteka czynna do 16-tej. Nie zdążyłam kupić znaczka. Pałacyk można było spokojnie obejrzeć z każdej strony oraz poczytać tabliczki informacyjne.
 
Grzegorz
Pałac
Bardzo ładnie odrestaurowany, otoczny parkiem z ładnym starodrzewem. Obok stoją tablice opisujące historię pałacu i rodu właścicieli. Znaczki dostępne w OSIR położonym na drugim końcu ulicy. Cena standard.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Pałac
Bardzo ładny, niedawno odrestaurowany budynek otoczony parkiem z ciekawym starym drzewostanem. ZT kupiony bez problemu w bibliotece OSIRu.