Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1304
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1304!

No. 319 Palmiarnia w Zielonej Górze

GPS: 51.938079 15.513687

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 319 Palmiarnia w Zielonej Górze

Palmiarnia w Zielonej Górze położona jest na szczycie Winnego Wzgórza, a otoczona jest tak zwanym parkiem Winnym porośniętym winoroślami. Powstała w 1961 roku jako niewielka szklarnia i w ciągu dziesięcioleci wielokrotnie przebudowywano ją zwiększając tym samym jej powierzchnię i wysokość. Obecnie w palmiarni rośnie ponad 150 gatunków roślin, wśród których niewątpliwą atrakcją jest daktylowiec kanaryjski. Gatunek ten uznano za najwyższy egzemplarz rosnący w Europie w zadaszonym pomieszczeniu. Oprócz roślin, zielonogórska palmiarnia posiada także 7 akwariów, w tym jedno o pojemności 10 tys. litrów, w którym podziwiać można m.in. rekiny sumowate, sumy afrykańskie, piranie, jesiotry ostronose i wiele innych gatunków ryb. Oprócz ekspozycji przyrodniczych palmiarnia pełni także funkcję restauracji, w której są organizowane różne imprezy kulturalne i okolicznościowe.


Miejsca sprzedaży:
> Palmiarnia, ul. Wrocławska 12a, Zielona Góra, czynne wt. - sob. 10:00-18:00, pn., niedz. - nieczynne (w trakcie Winobrania sob., niedz. 10:00-18:00)
> Visit Zielona Góra – Informacja Turystyczna, Stary Rynek 1, czynne w sezonie letnim (15.IV -15.X) pn. – pt. 9:00-17:00, sob. - niedz. 10:00 – 16.00, w sezonie zimowym (16.X - 14.IV) sob. - niedz. 10:00 – 14.00

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 319 Palmiarnia w Zielonej Górze
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 319 Palmiarnia w Zielonej Górze

26.05.2024 - dostępny bez problemów
24.02.2024 - dostępny bez problemów
06.09.2023 - znaczek niedostępny
29.05.2023 - znaczek niedostępny
03.05.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Grzegorz Sumiła
Grzegorz Sumiła
Zielone łodygi ;)
Znaczek kupiony w IT na rynku. W dniu następnym a był to poniedziałek przyjechałem wcześnie rano pod palmiarnie i obejrzałęm ją tylko z zewnątrz. Czynna dopiero od 9.00. Szkoda.
 
Edward Kaczmarczyk
Gosia,Edek,Klaudia Kędzierzyn-Koźle
Palmiarnia w Zielonej Górze
Znaczki z Zielonej Góry do kupienia w IT w Palmiarni. Palmiarnia wraz z restauracją jest otwarta.
 
Radosław Gwóźdź
Gwozdzik
ZT
Bez problemu dzis nabylem w palmiarni . W sklepiku zaraz po wejsciu po prawej stronie jest ich calkiem sporo .
 
Marek Gieniusz
Vilku
W kiosku
Dostępna spora ilość znaczków..
 
Edyta i Piotr Truś
Edyta i Piotr Truś
ZT
Znaczek w cenie 7,00 plus dwie pieczątki.
My trafiliśmy na bardzo miłą panią,
ocena dla obsługi IT w dniu 17.03.18 na 5+,
 
Michał Barański
Michał Barański
ZT
Znaczek dostępny w cenie 7 zł w sklepiku w Palmiarni
 
jczupryn
Palmiarnia
Brak słów na podejście punktu IT w Palmiarni. 2.05 poniedziałek punkt otwarty, siedzi pani, klika w telefon i ponurym głosem oznajmia, że znaczków nam nie sprzeda. Przyjechaliśmy 200 km i dowiedzieliśmy się, że mamy sobie przyjść jutro bo pani ma zamkniętą kasę. Żadne prośby ani propozycje rozwiązania problemu nie pomogły. Poprośliśmy żeby pani nam sprzedała znaczki a wbiła jutro na kasę ten zakup i dalej mur. Niestety są ludzie, którzy psują atmosferę
 
Kuba s.
Palmiarnia
Miejsce warte zobaczenia. Choć trochę dziwnie jak zwiedzający kręcą się wokół stolików i gości jedzących tam na przykład romantyczną kolację. Miejsce jednak piękne. Nam najbardziej podobał się daktylowiec kanaryjski, sumy w akwarium i strumyk w holu ;)
Szkoda, że punkt sprzedaży był zamknięty
 
Grzegorz
Palmiarnia
Miejsce bardzo miłe, niestety punkt IT nieczynny do 25.03. Znaczka nie udało się kupić.
 
LESZEK
ZAMKNIĘTY PUNKT SPRZEDAŻY
NIESTETY ZAMKNIĘTY PUNKT SPRZEDAŻY. 
 
severko
Tak nie można...
Ponieważ odrobiłem wcześniej lekcje (zawsze zbieramy znaczki z  wcześniejszym planem),wiem że w niedzielę obiekt jest czynny od 12:00 do późna.Jest 14:25 gdy przekraczam progi palmiarni.Znaczki w gablocie,Pani sprzedającej pamiątki brak,myślimy „pewnie na chwilę wyszła”.Zwiedzamy obiekt od dołu do szczytu(na górze gorąco jak w piekle!).Roślinność ok.akwaria ok. ale palmiarnia bardziej nastawiona na zyski od spożywających posiłki niż na  oglądających turystów.Wracamy na parter,ochroniarz buja się w fotelu na którym powinien znajdować się pracownik IT.Jest 14:30 , twierdzi że pani sprzedająca już wyszła i dziś żadne pamiątki nie będą sprzedawane.Przypominam!!! obiekt tego dnia czynny od godz.12:00 a jest 14:30!!.Opadają ręce...szkoda słów.fota i wściekły odjeżdżam spod palmiarni.Próbowałem odjechać z piskiem opon,ale mi nie wyszło... nawet mojemu autu chyba było słabo...
 
Agata
ZT 319
Dostępny bez problemu w Informacji Turystycznej wewnątrz Palmiarni. Znaczek wyeksponowany w gablocie. Cena znaczkowa - 7 zł. 
 
Marta i Michał
No. 319
Palmiarnia świetnie zrobiona, wrażenia dopełniaja dwa tarasy na wysokości wśród roślin i pod dachem. Warto palmiarnię zwiedzić przed otwarciem restauracji czyli do godziny 12. Znaczek wyeksponowany w punkcie IT zaraz przy wejściu - obsługa równie kompetentna jak na Rynku informujaca o innych znaczkach w okolicy. 
 
Hubert
ZT 319
Palmiarnia fajna, choć mnie osobiście drażni ta wszechobecna restauracja. Znaczek dostępny w punkcie IT i ładnie wyeksponowany na ladzie. Kosztuje oczywiście 7 zł.