Na dzień dzisiejszy w Polsce są 863 miejsca wyróżnione Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce są 863 miejsca wyróżnione Znaczkiem Turystycznym!

No. 370 Park Narodowy 'Ujście Warty'

GPS: 52.568825 14.650937

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 370 Park Narodowy

Park Narodowy „Ujście Warty” stanowi obszar wodno-błotny, będący jedną z największych ostoi ptaków w Polsce i Europie. Położony jest w zachodniej części Polski, przy granicy z Niemcami. Park został utworzony w 2001 r., jest najmłodszym parkiem narodowym. Nadwarciańskie rozlewiska są cenne przyrodniczo nie tylko w Polsce, ale również w skali międzynarodowej. Obszar Parku został objęty Konwencją Ramsar tj. konwencją o obszarach wodno-błotnych mających znaczenie międzynarodowe jako środowisko życiowe ptactwa wodnego. Park został również włączony do Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000 pod nazwą PLC 080001 „Ujście Warty”. Głównym celem ochrony Parku są ptaki oraz ich siedliska. Dotychczas odnotowano tutaj ponad 270 gatunków ptaków, w tym około 170 gatunków lęgowych. Park Narodowy „Ujście Warty” to prawdziwe „Ptasie Królestwo”, dostępne również dla turystów. Przed odwiedzeniem Parku zalecane jest zapoznanie się z treścią zarządzenia Dyrektora Parku w sprawie udostępnienia PN „UW” dla turystyki, które znajduje się na oficjalnej stronie Parku.


Miejsca sprzedaży:
Siedziba Parku Narodowego "Ujście Warty" w Chyrzynie

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 370 Park Narodowy
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 370 Park Narodowy
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 370 Park Narodowy

28.07.2019 - dostępny bez problemów
03.07.2019 - dostępny bez problemów
21.06.2019 - dostępny bez problemów
13.03.2019 - dostępny bez problemów
29.09.2018 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Paweł Rakoniewice
zakup znaczka
Bardzo serdeczne podziękowania dla pani z Parku Narodowego za pomoc zakupie znaczka mimo zamknietej siedziby,oraz wielkie dzieki dla miłego pana z ochrony za otwarcie sklepiku z pamiątkami i możliwosc zakupu znaczka i pamiątek.
 
Grzegorz Sumiła
Grzegorz Sumiła
Grzegorz
ZT dostałem w niedziele. Przemiły Pan ochroniarz miał dostęp do sklepiku i sprzedał mi znaczek. Dostałem również pieczątkę.
 
Marek Tyczyński
TIKSON
W Parku Narodowym 'Ujście Warty'
Znaczek dostępny w siedzibie parku po 7zł, jest również pieczątka jak i inne wydawnictwa i prospekty.
W sezonie zimowym czynne od poniedziałku do piątku w godzinach urzędowania administracji.
W samym Parku pomimo zimowej pory widać ożywiony ruch ptaków chyba wiosna już niebawem.
 
Marta i Michał
No.370
Tereny Ujścia Warty idealnie nadają się do tego, aby poznawać je za pomocą dwóch kółek. Na każdym kroku widać, że i władze parku jak i władze wojewódzkie dbają o wszelakiej maści turystów - głównie pieszych i rowerowych. Zdecydowanie nie można potraktować poznawania parku po macoszemu, warto przeznaczyć 2-3 dni. Znaczek dostępny bez problemu w Dyrekcji Parku w Chyrzynie w cenie 7 zł. W okresie wakacyjnych siedziba przyjmuje turystów również w soboty i niedziele od 10 do 18 - za co ogromny plus!
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Park
Znaczek dostępny w siedzibie parku, jest również pieczątka, inne upominki i wydawnictwa. Niestety czynne poniedziałek - piątek w godzinach "urzędowych".
 
Samanta
ZT
Siedziba Parku zamknięta w soboty i niedziele, więc znaczka nie udało się kupić. Za to w Słońsku można wybrać się szlakiem gęsi gęgawy. Teraz jest ich bardzo dużo i nie potrzeba specjalnego sprzętu do ich oglądania.