Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1260
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1260!

No. 370 Park Narodowy "Ujście Warty"

GPS: 52.568825 14.650937

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 370 Park Narodowy "Ujście Warty"

Park Narodowy „Ujście Warty” stanowi obszar wodno-błotny, będący jedną z największych ostoi ptaków w Polsce i Europie. Położony jest w zachodniej części Polski, przy granicy z Niemcami. Park został utworzony w 2001 r., jest najmłodszym parkiem narodowym. Nadwarciańskie rozlewiska są cenne przyrodniczo nie tylko w Polsce, ale również w skali międzynarodowej. Obszar Parku został objęty Konwencją Ramsar tj. konwencją o obszarach wodno-błotnych mających znaczenie międzynarodowe jako środowisko życiowe ptactwa wodnego. Park został również włączony do Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000 pod nazwą PLC 080001 „Ujście Warty”. Głównym celem ochrony Parku są ptaki oraz ich siedliska. Dotychczas odnotowano tutaj ponad 270 gatunków ptaków, w tym około 170 gatunków lęgowych. Park Narodowy „Ujście Warty” to prawdziwe „Ptasie Królestwo”, dostępne również dla turystów. Przed odwiedzeniem Parku zalecane jest zapoznanie się z treścią zarządzenia Dyrektora Parku w sprawie udostępnienia PN „UW” dla turystyki, które znajduje się na oficjalnej stronie Parku.


Miejsca sprzedaży:
> Siedziba Parku Narodowego "Ujście Warty" w Chyrzynie
> Ośrodek Muzealno-Edukacyjny Parku Narodowego "Ujście Warty", ul. 3-go lutego 90, Słońsk (czynne wt.-pt. 9-16, sob.,niedz. 9-17)

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 370 Park Narodowy "Ujście Warty"
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 370 Park Narodowy "Ujście Warty"
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 370 Park Narodowy "Ujście Warty"

11.06.2023 - dostępny bez problemów
03.06.2023 - dostępny bez problemów
20.05.2023 - dostępny bez problemów
20.07.2022 - dostępny bez problemów
24.06.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Znaczek dostępny bez problemu w kasie ośrodka muzealno-edukacyjnego w Słońsku.
Cena: 10 zł
Można płacić kartą.

Muzeum multimedialne. Dla dzieciaków świetna sprawa i zabawa.
 
Mateusz Ryczkowski
MatZG91
OK
Dostępność bezproblemowa, w godzinach otwarcia centrali w Chyrzynie. Do kupienia też pocztówki i magnesy - płatność tylko gotówką i najlepiej odliczoną kwotą.
 
Marek Matysik
aptekarz
20.08.2020
Polecam wejście na wieżę obserwacyjną i oglądanie zapierających widoków przez udostępnioną lornetkę. A potem przejście się po przygotowanej dla szkół (?) ekspozycji w "ogrodzie".
 
Katarzyna Weber
Katarzyna Weber
ZT 370
Tak jak pisali poprzednicy, znaczek można kupić u ochrony. Zwiedzanie latem tego terenu grozi zagryzieniem przez komary.. :) Mimo wszystko, warto! :)
 
Paweł Rakoniewice
zakup znaczka
Bardzo serdeczne podziękowania dla pani z Parku Narodowego za pomoc zakupie znaczka mimo zamknietej siedziby,oraz wielkie dzieki dla miłego pana z ochrony za otwarcie sklepiku z pamiątkami i możliwosc zakupu znaczka i pamiątek.
 
Grzegorz Sumiła
Grzegorz Sumiła
Grzegorz
ZT dostałem w niedziele. Przemiły Pan ochroniarz miał dostęp do sklepiku i sprzedał mi znaczek. Dostałem również pieczątkę.
 
Marek Tyczyński
TIKSON
W Parku Narodowym 'Ujście Warty'
Znaczek dostępny w siedzibie parku po 7zł, jest również pieczątka jak i inne wydawnictwa i prospekty.
W sezonie zimowym czynne od poniedziałku do piątku w godzinach urzędowania administracji.
W samym Parku pomimo zimowej pory widać ożywiony ruch ptaków chyba wiosna już niebawem.
 
Marta i Michał
No.370
Tereny Ujścia Warty idealnie nadają się do tego, aby poznawać je za pomocą dwóch kółek. Na każdym kroku widać, że i władze parku jak i władze wojewódzkie dbają o wszelakiej maści turystów - głównie pieszych i rowerowych. Zdecydowanie nie można potraktować poznawania parku po macoszemu, warto przeznaczyć 2-3 dni. Znaczek dostępny bez problemu w Dyrekcji Parku w Chyrzynie w cenie 7 zł. W okresie wakacyjnych siedziba przyjmuje turystów również w soboty i niedziele od 10 do 18 - za co ogromny plus!
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Park
Znaczek dostępny w siedzibie parku, jest również pieczątka, inne upominki i wydawnictwa. Niestety czynne poniedziałek - piątek w godzinach "urzędowych".
 
Samanta
ZT
Siedziba Parku zamknięta w soboty i niedziele, więc znaczka nie udało się kupić. Za to w Słońsku można wybrać się szlakiem gęsi gęgawy. Teraz jest ich bardzo dużo i nie potrzeba specjalnego sprzętu do ich oglądania.