Na dzień dzisiejszy w Polsce są 992 miejsca wyróżnione Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce są 992 miejsca wyróżnione Znaczkiem Turystycznym!

No. 126 Podziemne Miasto Osówka

dolnośląskie
GPS: 50.669681 16.418365

Podziemne trasy turystyczne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 126 Podziemne Miasto Osówka

Podziemny Kompleks Osówka znajduje się niewiele ponad kilometr na północny-wschód od miejscowości Kolce i takiej samej odległości na północ od miejscowości Sierpnica. Prace rozpoczęto tutaj w połowie 1943 r. Doprowadziły one do powstania ogromnego systemu betonowych korytarzy, umocnień i hal. Cel prac był utrzymywany w tajemnicy. Kompleks Osówka znajduje się w granicach administracyjnych miasta Głuszyca w powiecie wałbrzyskim. Jest to najciekawszy i najdłuższy udostępniony kompleks wybudowany w Górach Sowich. Tajemnicze Podziemne Miasto Głuszyca - Kompleks Osówka jest udostępnione zwiedzającym przez cały rok od poniedziałku do niedzieli.


Miejsca sprzedaży:
Podziemne Miasto Osówka – kasa biletowa, ul. Świerkowa 29 d Sierpnica, Głuszyca

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 126 Podziemne Miasto Osówka
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 126 Podziemne Miasto Osówka
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 126 Podziemne Miasto Osówka
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 126 Podziemne Miasto Osówka
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 126 Podziemne Miasto Osówka

17.11.2019 - dostępny bez problemów
27.10.2019 - dostępny bez problemów
14.09.2019 - dostępny bez problemów
08.08.2019 - dostępny bez problemów
14.06.2019 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Robert Salwowski
Bobik
Riese
Bardzo ciekawy historycznie obiekt. Niesamowite miejsce. Niestety przewodnikom w państwowych obiektach, brakuje do przewodników obiektów prywatnych. Nie chodzi o brak wiedzy, bo ona na pewno wielka, ale o jakość przekazywania tej wiedzy.
 
Marta Szczepłek
Marta Sz.
Osówka
Zwiedziliśmy Sztolnie Walimskie, gdzie zapoznaliśmy się z historią miejsca, a zachęceni tym doświadczeniem pojechaliśmy do Osówki. Tutaj zwiedzanie ma charakter bardziej rozrywkowy. Dobrze, że zwiedzaliśmy w tej kolejności. Po wysłuchaniu smutnej historii sztolni był tez czas na rozrywkę. W Osówce polecamy trasę ekstremalną. Nie jest ekstremalna, więc strachliwi nie muszą się obawiać, a zapewnia dodatkowe atrakcje, takie jak pływanie łodzią desantową i wodne wędrówki.
 
Agata
Znaczki
Kontaktowaliśmy się dzisiaj z osobą decyzyjną w sprawie znaczków. Znaczki są, można przyjeżdżać, zwiedzać, zdobywać. Zapraszamy :)
 
Agata Wdowiarz
inesa
sztolnie
Niestety - Znaczki się skończyły. Ale każdy, kto choć ciut interesuje się architekturą wojenną, znajdzie tu wiele ciekawostek da siebie. Polecam gorąco.
 
Notelekseltis
Osowka
Jakos dlugo wybrac sie do Osowki nie moglem, bo dojazd kiepski bardzo jest, ale skoro dostalem wejsciowki za wsparcie dla Swidnicy w akcji rower pomaga, to poki pogoda dobra wybrac bylo sie trzeba. Obiekt ciekawy, przewodnik tematem zainteresowac potrafil, godzina zwiedzania szybko minela. Temperatura 8 st. tak jak na stronie podane, warto tylko jakies lepsze buty wybrac, bo w niektorych miejscach jest mokro. Godziny odwiedzin lepiej wybrac, gdy nie ma najwiekszego ruchu. Generalnie te podane przez googlowskie mapy sa prawidlowe. Moze nie chodzi tu o jakies szczegolne utrudnienia w zwiedzaniu, tylko o kolejki w restauracji i wychodzace na zewnatrz kolejki do wc. A i dla zmotoryzowanych - parking jest platny
 
Zuza
Zt
Miejsce, które każdy turysta wybierający się w Góry Sowie powinien obowiązkowo zwiedzić.
 
Samanta
ZT
Znaczki dobrze widoczne w kasie, cena 7 zł.
 
Hubert
ZT 126
Tajemnica, mrok i chłód. Po trzech latach planowania tras szlakiem ZT trafiamy do Osówki. Fakt, nasze dzieci nie pojmują jeszce o co w tym wszystkim chodzi ale wyprawa sama w sobie należała do udanych. Cena znaczka 7 zł. Dziękujemy !
 
trójmiasto
znaczek
Znaczek dostępny w cenie 7 złotych. Miejsc dla miłośników świetne, bardzo rzeczowi przewodnicy. Nie polecam zakupu puplikacji w sklepiku-kasie ze względu na cenę.Świetna pozycja o kompleksie RIESE tu w cenie 45 złotych, ja swoja kupiłem za 29.95 w jakimś sklepiku z pamiątkami, nie pamiętam już gdzie dokładnie Kłodzko czy Nowa Ruda. Podobnie ceny innych publikacji!
 
Grzegorz
podziemia
Znaczek dostępny w standardowej cenie. Podziemia na pewno warto zwiedzić,  chociaż ja zwiedzałem je już kilka lat temu i dzisiejsze ponowne odwiedziny były trochę nudne. Ale może dlatego, że po drodze bardzo zmokłem i było mi pod ziemią zimno.
 
MT
W Osówce
Cena znaczka to 7zł,zaprezętowany w gablotce razem z innymi pamiątkami,a na szybie plakat o możliwości zakupu.
 
Marta i Michał
No. 126
Cena bez zmian - 7 zł. Znaczek od razu rzuca się w oczy. Absolutnie należy skusić się na zwiedzanie. Kompleks jest niesamowity, a wyobraźnia, która podpowiada ile jeszcze jest nieodkrytych tajemnic dotyczacych projektu "Riese" potęguje wrażenie. :)
 
pawłowski
Osówka
Wchodząc do budynku kasowego stojaczek ze znaczkani od razu rzuca się w oczy nawet nie trzeba pytać cena 7 zł.