Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1304
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1304!

No. 716 Port morski w Szczecinie

GPS: 53.436027 14.583772

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 716 Port morski w Szczecinie

Port w Szczecinie to handlowy port morski i rzeczny znajdujący się nad Odrą, w dzielnicy Śródmieście w środkowej części miasta. Razem z portem w Świnoujściu tworzy największy kompleks portowy na południowym Bałtyku. Port w Szczecinie obsługuje transporty drobnicowe jak i wielkogabarytowe. Według ustawy o obszarach morskich, port morski w Szczecinie należy do portów o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej. Do portu dochodzą tory kolejowe i drogi dojazdowe, a na jego obszarze znajduje się kilka terminali przeładunkowych: kontenerowe, przeładunku paliw, węgla, rudy i fosfatów. Położenie geograficzne szczecińskiego portu, a także liczne kanały, baseny i wyspy  sprawiają, że sam w sobie jest on atrakcją turystyczną i poza działalnością typowo portową prowadzona jest tu także działalność turystyczna. Ruch turystyczny i pasażerski obsługiwany jest przez Dworzec Morski Żeglugi Szczecińskiej, a organizowane rejsy odbywają się zarówno po porcie jak i naturalnych akwenach Odry i jeziorze Dąbie. W sezonie turystycznym uruchamiane są połączenia turystyczne ze Świnoujściem. Port w Szczecinie odwiedzają zarówno jednostki śródlądowe jak i pełnomorskie statki wycieczkowe.


Miejsca sprzedaży:
> Kiosk „Pamiątki u Agaty”, ul. Korsarzy 2, Szczecin (czynne: pn. - niedz. 11:00 - 17:00)

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 716 Port morski w Szczecinie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 716 Port morski w Szczecinie
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 716 Port morski w Szczecinie
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 716 Port morski w Szczecinie
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 716 Port morski w Szczecinie
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 716 Port morski w Szczecinie
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 716 Port morski w Szczecinie
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 716 Port morski w Szczecinie

12.07.2024 - dostępny bez problemów
02.05.2024 - dostępny bez problemów
24.02.2024 - dostępny bez problemów
22.08.2023 - dostępny bez problemów
24.07.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Mirosław Maziarz
Mirosław Maziarz
ZT 716
Port oglądnięty z wałów Chrobrego. Znaczek dostępny u Pani Agaty
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Znaczek dostępny w sklepie z pamiątkami u Agaty.
Cena: 7 zł
Port widziany z daleka z Bulwaru Piastowskiego.
Osobiście uważam, że jest wiele ciekawszych miejsc, bardziej zasługujących na znaczek, zwlaszcza, że obiektu nie da się zwiedzić.
 
Wojciech Dera
Wojtek z Poznania
Żarty
Punkt zamknięty do 5 GRUDNIA !!!!
 
Zuza
Zt
Port zwiedzilismy podczas rejsu wycieczkowym statkiem. Wycieczka godna polecenia, kapitan statku ciekawie opowiada o stoczni i porcie. Polecamy :)
 
Mariusz Raczyński
Raku
zwiedzanie portu
Jak słusznie zauważył Grzegorz, port jak najbardziej można zwiedzać, ale tylko w okresie wiosenno - letnim. Informacje na ten temat można np. znaleźć tutaj http://zamek.szczecin.pl/cikit/szczecin.php?id=380.
 
Hubert A.
Hubert
ZT 716
Znaczek zdobyty podczas Spotkania Regionalnego w Szczecinie w dniu 17 lutego br. Port widziany co prawda z daleka, ale widziany. Na dodatek z miejscem tym udało się zapoznać wcześniej studiując wszelkiego typu materiały, z których później wykonano opis do znaczka, także obiekt uznaję za zaliczony w 100%. Bardzo ładna panorama na port z Wałów Chrobrego i tylko pogoda troszkę nie taka, by w pełnej okazałości podziwiać to miejsce.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
port
Znaczek dostępny w sklepie z pamiątkami. O tej porze roku port można obejrzeć tylko z daleka, w sezonie z bliska pływając statkiem wycieczkowym.
 
Małgorzata Pałka
Małgorzata
ZT 716
Znaczek, tak jak 3 inne, dostępny u Pani Agaty - przesympatycznej pani, która porozmawiała ze mną, zapytała, gdzie znaczki pojadą, no i kibicuje kolekcjonerom znaczków, chociaż sama ich nie zbiera. W kiosku dostępna jest też naszywka z symbolem oraz dziennik kolekcjonera.
 
Wiktoria
Znaczek 716
Znaczek naszym zdaniem przeciętny. Samego portu nie da się zwiedzić, można go tylko oglądać jadąc samochodem lub z Wałów Chrobrego.