Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 1274 Puszcza Bukowa koło Szczecina

GPS: 53.296738 14.727930

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1274 Puszcza Bukowa koło Szczecina

Puszcza Bukowa porasta Wzgórza Bukowe jedno z najwyższych pasm wzniesień morenowych na Pomorzu Zachodnim. Wzniesienia te,  z najwyższym - Bukowcem sięgającym 149 m n.p.m. i siecią głębokich dolin, które je przecinają, tworzą niezwykle malowniczy krajobraz. Zwykło się o nim mawiać, że jest małą namiastką Bieszczad. Jego piękno podkreślają jeziora polodowcowe i strumienie, płynące dolinkami. Ciekawostką jest Jezioro Szmaragdowe, o wyjątkowej barwie wody, powstałe w miejscu zalanej kopalni wapieni kredowych. Tu i ówdzie wiją się pomiędzy wzniesieniami brukowe drogi. Większość z nich zbudowana została w XIX wieku z głazów narzutowych pozyskiwanych m.in. na terenie puszczy. W Puszczy Bukowej dominują buczyny, z królującym w nich bukiem zwyczajnym i roślinnością runa charakterystyczną dla tych lasów. Puszcza Bukowa, poza walorami przyrodniczymi kryje wiele ciekawych, wartych odwiedzenia miejsc.


Miejsca sprzedaży:
> Punkt Informacji Turystycznej przy wejściu do Ogrodu Dendrologicznego w Glinnej - od 1 kwietnia do 30 października, w soboty oraz w niedziele handlowe od godziny 10.00 – 19.00.


25.05.2024 - dostępny bez problemów
22.05.2024 - dostępny bez problemów
22.05.2024 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
09.05.2024 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Grzegorz Sumiła
Grzegorz Sumiła
Znaczek
No cóż, ani sobota, ani niedziela wiec pocałowałem przysłowiową klamkę.
 
Zuzanna
puszcza
Przepiękny las, który oglądałam w kilku miejscach. W drodze do ogrodu w Glinnej zatrzymałam się przy cmentarzu wojennym bo zaintrygował mnie znacznik na mapie. Na pewno bym się nie zatrzymała, a tak poznałam kolejne historyczne miejsce. Czy znacznik został tu postawiony celowo?
 
Admin ZT
Admin ZT
Re: puszcza
Tak znacznik został postawiony celowo, głównie dla tych turystów, którzy potwierdzają w aplikacji odwiedzane miejsce. Gdybyśmy postawili znacznik w dowolnym innym miejscu Puszczy Bukowej, wówczas trzeba by było tam dojśc/dojechać. Tutaj wszystko mamy w pobliżu, a przy okazji można zobaczyć jeszcze coś ciekawego. oczywiście znacznik jest poza cmentarzem, więc nie trzeba wchodzić na jego teren.