Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 398 Ratusz na Rynku w Prusicach

GPS: 51.370766 16.960465

Miasta

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 398 Ratusz na Rynku w Prusicach

 

Ratusz w Prusicach został wzniesiony na przełomie XIV i XV wieku. Pierwsze wzmiankowanie o budowli pochodzi z 1512 roku. Po pożarze, który miał miejsce w 1529 r. ratusz dobudowano w latach 1529-1553 w stylu renesansowym, a w 1742 r. - dobudowano od północy zbór ewangelicki. W latach 1932-1938 podczas remontu dokonano rozbiórki zboru i wzniesienia nowego budynku z podcieniami na parterze. Południowo-wschodni narożnik budynku zajmuje wieża, czworoboczna dołem, wyżej ośmioboczna z galeryjką zwieńczona hełmem z latarnią. Na wieży zachował się zegar z 1897 r. oraz dzwony zegarowe z 1535 i 1604 r. W wieży zachowały się stare, dębowe schody z 1563 roku. Na wieżę, która mierzy 39 metrów wysokości trzeba wejść po 145 schodach. Na szczycie znajduje się punkt widokowy, z którego rozciąga się widok na piękną panoramę Prusic i okolic.

 


Miejsca sprzedaży:
> Punkt IT w Prusicach - kawiarenka, ul. Rynek 1, Prusice

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 398 Ratusz na Rynku w Prusicach
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 398 Ratusz na Rynku w Prusicach
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 398 Ratusz na Rynku w Prusicach
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 398 Ratusz na Rynku w Prusicach
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 398 Ratusz na Rynku w Prusicach

29.06.2023 - znaczek niedostępny
01.06.2023 - dostępny bez problemów
25.05.2022 - dostępny bez problemów
12.11.2021 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
05.11.2021 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

LESZEK SZYMKOWSKI
LESZEK SZYMKOWSKI
398
Prusice..Ratusz ładny...Po znaczkach nie ma śladu..IT zlikwidowany,sklepy w runku nie prowadzą,GOK nie ma, w Ratuszu również nie maja.......wielka szkoda...pozostaje zamówienie w centrali....
 
Ela
Znaczek-brak
Punkt IT zlikwidowany. Znaczek jest niedostępny.
 
Tadeusz Ewertowski
kuba_777
ZT398
Dzisiaj byłem w Prusicach po raz trzeci. I po raz kolejny nie kupiłem znaczka. Punkt IT zamknięty a po kawiarence "Pod Trzema Wieżami" zostało wspomnienie. Biorąc pod uwagę, że do Prusic mam ponad 300 km zakupię go w Centrali.
 
Michał
montana21
Prusice
Punkt IT to trochę za dużo powiedziane - jakie miejskie biuro zamknięte na klucz, które ktoś otwiera i sprzedaje znaczek przez szparę w drzwiach. Można i tak.
 
Zygmunt Gonczarek
Zygmunt
ZT398
Zachęceni sukcesami w zdobywaniu Znaczków w Wołowie i Bagnie przybyliśmy do Prusic. Ratusz można podziwiać tylko z zewnątrz gdyż do środka nie ma wstępu ze względu na pandemię. Znaczek udało nam się nabyć w informacji turystycznej znajdującej się na tyłach Ratusza. Pod adresem gdzie powinna znajdować się kawiarenka istnieje tylko plac budowy więc miejsce zakupu jest nieaktualne. W informacji turystycznej można uzyskać wstęp na wierzę Ratusza lecz z uwagi na obostrzenia sanitarne jej zwiedzanie jest niemożliwe. IT oferuje również foldery, mapy i gadżety promujące okoliczne atrakcje.
 
Roman Binder
borsuk
ZT Prusice
Znaczek dostępny w IT w Ratuszu gdzie panie udzielają wyczerpujących informacji.
 
Zuza
Zt
W niedzielę po godz.19 znaczek bez problemu dostępny w kawiarence Pod 3 wieżami. Cena standardowa.
 
MartaPiotr Mazurek
MartaPiotr Mazurek
ZT 398
Znaczek dostępny w ratuszu za 7zł. Po wpisaniu się do księgi można wejść na wieżę. Miła obsługa, dostaliśmy foldery i mapy dotyczące Prusic. Polecamy!
 
Robert Salwowski
Bobik
Piękny
Kolejny dowód na to, że okoliczne miejscowości były ważnymi ośrodkami administracyjnymi. Warto przejść się po okolicznych uliczkach i powdychać tę „starą atmosferę”. Szalenie miłe panie w punkcie informacj8mturystycznej
 
Hubert A.
Hubert
ZT 398
Do trzech razy sztuka, więc tym razem udało się zdobyć znaczek w kawiarni przy rynku. Żar lał się z nieba, a my w aucie z "klimą przeciągową", marzyliśmy o chwili ochłody. Na wysokości Prusic pojawił się pomysł, by poszukać lodów w mieście i zarówno te jak i znaczki udało się odnaleźć właśnie w kawiarni na rynku. Pyszne lody, dodały nam energii, a znaczek dodatkowo uradował.
 
Adam Ptaszyński
Ptasior
Wizyta w Prusicach 25.03.17
Punkt IT w weekendy jest zamkniety ale tuz obok jest kawiarenka "Pod 3 wiezami" oznaczona logo ZT na drzwiach czynna, jak widnieje informacja, codziennie w godzinach 15-22 (pon-czw) i 15-23 (piat-niedz). Ja bylem kolo 13 i nie moglem sprawdzic czy znaczki sa w kawiarence
 
Piotr Laskowski
Piotr Laskowski
ZT 398
Znaczek dostępny, choć trzeba wejść śmiało do sekretariatu, gdzie pani z IT zazwyczaj pija kawe ;) cena znaczka standard - 7 zł
 
Krzykos
Krzykos
ZT 398
Znaczek w standardowej cenie, niestety, ze względu na Ogólnopolski Strajk Kobiet, nie mogliśmy wejść na wieżę ☹.
 
Danuta Świątek
Dana
ratusz
Ratusz całkiem okazały. Padał deszcz i na dole mogliśmy zostawić peleryny na wieszaku. Dotarliśmy do sekretariatu, po czym skierowano nas do punktu IT, który mieścił się w suterenie. Wypuszczono nas drzwiami na zewnątrz prosto na rynek. Dziwne, ale na tych drzwiach nie było sygnatury IT, a przez te drzwi można łatwiej tam trafić niż krętymi schodami przez budynek. Właściwie powinnam zaznaczyć, że ZT zdobyty z pewnymi problemami. IT nie ma na drzwiach naklejki ZT a to dlatego, że po południu można go nabyć w kawiarni, która rano jest zamknięta...
 
Robert Romanowski
ROBAS
prusice
znaczka kupic sie nie udalo. informacja turystyczna czynna od poniedzialku do piatku a kawiarenka dopiero od 15
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Niestety znaczka nie udało się kupić, punkt IT czynny do 15.30, kawiarnia również zamknięta. Ale ryneczek ładny, ciekawe kamieniczki, Ratusz i kościół, można pozwiedzać.
 
Michał Barański
Michał Barański
Prusice
znaczek dostępny w ratuszu, w punkcie IT, 7 zł, a w bistro na wsch. pierzei rynku pyszne jadło
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Prusice
ZT dostępny bez problemu w IT, kiedy IT jest nieczynne można kupić w kawiarni w ratuszu. Ładny rynek i ratusz, 2 ciekawe kościoły.