Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 645 Ratusz w Boguszowie-Gorcach

GPS: 50.756508 16.205019

Miasta

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 645 Ratusz w Boguszowie-Gorcach

Ratusz w Boguszowie – Gorcach to budowla mieszcząca się w najstarszej dzielnicy miasta we wschodniej części placu Odrodzenia. Budowę ratusza rozpoczęto w 1723 roku, w miejscu dawnej gorzelni, a za jej ukończenie przyjmuje się rok 1737 kiedy to skończono budowę przylegającej do budynku czworobocznej wieży. Wiadomo, że prace przy budowie ratusza prowadził mistrz murarski Kohler ze Świdnicy. W 1763 roku wieża ratuszowa uległa uszkodzeniu i odbudowano ją dopiero w 1789 roku osadzając na niej tarczę zegarową. W związku z kolejnym uszkodzeniem w 1818 roku, wieża ponownie została odremontowana, a w 1885 roku zainstalowano na niej nowy zegar. Na początku XX wieku ratusz przeszedł przebudowę, w wyniku której otrzymał obecny kształt, choć mniejsze lub większe prace remontowe prowadzono w budynku jeszcze dwukrotnie w latach 30. i 70. XX wieku. Obecny ratusz posadowiony jest na planie czworoboku i jest budynkiem trzykondygnacyjnym. Przylega do niego od zachodu wieża wsparta na arkadowych kolumnach. Wieżę wieńczy hełm z latarnią zakończoną iglicą. Ciekawostką może być fakt, że leżąc na wysokości 592 metrów n.p.m. budynek ten jest najwyżej położonym w Polsce zabytkowym ratuszem miejskim. 


Miejsca sprzedaży:
> Recepcja Hotelu Piotr, ul. Kościuszki 4, Boguszów - Gorce (web)

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 645 Ratusz w Boguszowie-Gorcach
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 645 Ratusz w Boguszowie-Gorcach
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 645 Ratusz w Boguszowie-Gorcach
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 645 Ratusz w Boguszowie-Gorcach
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 645 Ratusz w Boguszowie-Gorcach
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 645 Ratusz w Boguszowie-Gorcach

03.01.2024 - dostępny bez problemów
03.07.2023 - dostępny bez problemów
06.05.2023 - dostępny bez problemów
09.10.2022 - dostępny bez problemów
14.08.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

MMMT.family ze Szczecina
MMMT.family ze Szczecina
ZT
Znaczek dostępny w hotelu za 8zł
 
Mateusz Ryczkowski
MatZG91
Rynek
Hotele jako miejsce sprzedaży ZT mają tę zaletę, że są otwarte na okrągło i tak też ja kupiłem 5 Znaczków z Boguszowa-Gorców w środku nocy.

Sympatyczny i klimatyczny rynek, niestety szpecony przez przejeżdżające samochody - główne ulica, DW, przebiega właśnie tędy! Ładne budynki wokół.
 
Skała
Ratusz
Ratusz w całej swojej okazałości ciekawy, natomiast aż się prosi o uzupełnienie ubytków elewacji to szpeci budowlę. Widać że przeprowadzono renowację płyty mini Rynku. Znaczek dostępny w hotelu Piotr 7pln Żeby zobaczyć Ratusz należy być przygotowanym na 3 km marsz do siedziby Burmistrza Skała.
 
Edward Kaczmarczyk
Gosia,Edek,Klaudia Kędzierzyn-Koźle
No. 645 Ratusz w Boguszowie – Gorcach
Zwiedzając okoliczne tereny warto odwiedzić Boguszów-Gorce.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Boguszów
Spokojne senne miasteczko. Po godz. 20 na ulicach prawie pusto. Ciekawy ratusz i dość ładny ryneczek, chociaż całe miasto razi trochę swoją szarością. ZT do kupienia w hotelu Piotr w Gorcach.
 
Grzegorz Kaczmarczyk
645
Nawet w zimowej scenerii ratusz wyglada bardzo interesująco. Znaczek można kupić w hotelu Piotr znajdującym się w Boguszowie Gorcach Zachodnich za 7 zł. Pani z obsługi poinformowała ze wyrabiają nowa pieczątkę .
 
Andrzej Dworzyński
Andrzej D.
ratusz
Bardzo przyjemne miasteczko, a ratusz rzeczywiście śliczny. Już jadąc do centrum widać, że to w górach, więc się nie dziwię, że ratusz jest tym najwyżej położonym w Polsce. Fajnie, że takie miejsca mają znaczki choć szkoda że pobliski Chełmiec jeszcze się znaczka nie dorobił.
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Ratusz i ryneczek do zwiedzenia, a znaczek do kupienia w hotelu Piotr.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 645
Stojaki ze znaczkami widoczne w recepcji hotelu, cena standardowa.
Warto zobaczyć najwyżej położony Ratusz w Polsce oraz rynek.
 
Małgorzata Pałka
Małgorzata
ratusz w Boguszowie
Czysty i ukwiecony ryneczek. Po przeciwnej stronie ratusza znajduje się ułożony z kostki brukowej herb Boguszowa - Gorców.
W środku tygodnia bardzo mało ludzi na ulicach, miasto wydaje się senne, jakby czas płynął wolniej.
Trzy znaczki dostępne w hotelu "Piotr" po 7 zł.
 
Hubert A.
Hubert
ZT 645
Bardzo ciekawa budowla i architektura przyległego rynku. Miejsce szczególnie fajnie wygląda w niedzielny poranek, kiedy nie ma tu dziesiątek przechodniów. Jedyne co burzy ten ład to pojedynczy wielbiciele mocniejszych trunków i kanalizacja, która daje znać, że nie bardzo daje radę. A poza tym to kolejne ciekawe miejsce, które warto zobaczyć i koniecznie trzeba poznać jego historię.