Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 859 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 859 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 653 Ratusz w Opalenicy

GPS: 52.308023 16.411319

Miasta

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 653 Ratusz w Opalenicy

Obecny ratusz zastąpił drewnianą budowlę magistratu pochodzącą z XVII wieku, która znajdowała się w centralnej części opalenickiego rynku. Drewniany budynek został rozebrany w 1884 roku. Powstały na nowo w 1897 ratusz jest budynkiem w stylu eklektycznym, według projektu grodziskiego budowniczego W. Dolsciusa. W części centralnej ratusza znajduje się portyk wsparty na czterech filarach, które podtrzymują reprezentacyjny taras. Swoim stylem budowla  nawiązuje do tradycji renesansu. Została ona zwieńczona charakterystyczną, ozdobną wieżyczką nawiązującą do poprzedniego budynku ratusza z XVII wieku.  W roku 1909 przeprowadzono remont nowego ratusza i zainstalowano w nim pompę napędzaną silnikiem benzynowym do tłoczenia wody. Dziś budynek ratusza to siedziba Urzędu Miejskiego w Opalenicy.


Miejsca sprzedaży:
Urząd Miejski w Opalenicy, pokój nr 10, ul. 3 Maja 1
Restauracja u Kowala, ul. Rynek 14, Opalenica
Sklep Prezencik, ul. Rynek 23, Opalenica

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 653 Ratusz w Opalenicy
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 653 Ratusz w Opalenicy

16.08.2019 - dostępny bez problemów
29.07.2019 - dostępny bez problemów
06.07.2019 - dostępny bez problemów
17.06.2019 - dostępny bez problemów
15.01.2019 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Opalenica
Tak samo jak Hubert, przy pierwszej wizycie w Opalenicy od razu zwróciłem uwagę na to miejsce. Nie tylko ratusz ale też jego otoczenie - typowa wizytówka miasta i pomyślałem, że tu mógłby być znaczek. No i się doczekałem.
 
Hubert A.
Hubert
ZT 653
Kiedy odwiedziłem Opalenicę pierwszy raz - szukając repliki motocykla Lech, ratusz był pierwszą budowlą, która zwróciła moją uwagę. Wcześniej jakoś nic nie widziałem, a tu, tuż po wyjściu z auta w oczy uderzył charakterystyczny kolor budowli i jego całokształt. Powiedziałem wtedy "łał, tu by się przydał znaczek" i jak widać były to słowa prorocze :-) Tym razem mogłem ratusz zobaczyć ponownie, a do tego jeszcze zapoznać się z jego historią, na co nie zawsze jest czas, gdy zwiedza się jakieś miasta indywidualnie. Dziękuję za kolejny znaczek i możliwość poznania kolejnej ciekawej budowli.
 
Robert Salwowski
Bobik
Re: ZT 653
Ja dołączę się do podziekowań, szczególnie dla pana burmistrza Tomasza Szulca i jego pracowników. Dziękuje za znaczek i za wspaniałe przyjęcie uczestników Ogólnopolskiego Spotkania Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych
 
Małgorzata Uba
stellamaris
Opalenica - ratusz
Opalenica kojarzyła mi się dotąd z wąskotorówką i motocyklem Lech. Dzięki znaczkowi turystycznemu zobaczyłam też oryginalny ratusz i sąsiadujący z nim piękny kościół.
 
Robert Salwowski
Bobik
Piękny
Naprawdę piękny budynek i premiera była też godna!
 
Krzysztof Ulka
krist58
Ratusz w Opalenicy
Miałem okazję nabyć znaczek, tuż po zaprezentowaniu go,przez pana burmistrza.
 
Roman Binder
borsuk
Ratusz
Miła niespodzianka na znaczkowej wycieczce. Dziękujemy.