Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1293
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1293!

No. 653 Ratusz w Opalenicy

GPS: 52.308023 16.411319

Miasta

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 653 Ratusz w Opalenicy

Obecny ratusz zastąpił drewnianą budowlę magistratu pochodzącą z XVII wieku, która znajdowała się w centralnej części opalenickiego rynku. Drewniany budynek został rozebrany w 1884 roku. Powstały na nowo w 1897 ratusz jest budynkiem w stylu eklektycznym, według projektu grodziskiego budowniczego W. Dolsciusa. W części centralnej ratusza znajduje się portyk wsparty na czterech filarach, które podtrzymują reprezentacyjny taras. Swoim stylem budowla  nawiązuje do tradycji renesansu. Została ona zwieńczona charakterystyczną, ozdobną wieżyczką nawiązującą do poprzedniego budynku ratusza z XVII wieku.  W roku 1909 przeprowadzono remont nowego ratusza i zainstalowano w nim pompę napędzaną silnikiem benzynowym do tłoczenia wody. Dziś budynek ratusza to siedziba Urzędu Miejskiego w Opalenicy.


Miejsca sprzedaży:
> Urząd Miejski w Opalenicy, pokój nr 10, ul. 3 Maja 1
> Sklep Prezencik, ul. Rynek 23, Opalenica

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 653 Ratusz w Opalenicy
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 653 Ratusz w Opalenicy

15.10.2023 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
08.09.2023 - dostępny bez problemów
29.06.2022 - dostępny bez problemów
16.10.2021 - dostępny bez problemów
27.09.2021 - dostępny z małymi problemami

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Zygmunt Gonczarek
Zygmunt
No. 653
Sklep Prezencik zamknięty, ale jest kartka z numerem telefonu. Zadzwoniliśmy, po około 10 minutach sympatyczna właścicielka podjechała i sprzedała nam znaczki. Dodatkowo uzyskaliśmy też kilka informacji o Opalenicy.
 
Maciej Burchardt
Maciej Burgund Burchardt
Zamknięte w godzinach otwarcia
Sklep zamknięty mimo iż godziny otwarcia sugerują inaczej. Karteczka z telefonem ale nie dzwoniłem. Generalnie wygląda to na zamknięte na dłużej.
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Z powodu pandemii wszystko jest utrudnione. Sklep Prezencik mimo informacji był zamknięty ale pod pozostawionym numerem telefonu urocza Pani właściciel podjechała i sprzedała nam Znaczki.
Ratusz mieści się w bardzo ładnym budynku. Reprezentacyjnym i zadbanym. Naprzeciw drugi znaczkowy obiekt - Kościół.
 
Andrzej Szafrański
Aszki
653
"Dostępny z małymi problemami", bo u Kowala ich już nie ma i chyba nie będzie, bo znaczkowicze przeszkadzają gościom na imprezach zamkniętych.
Za to znaczki dostępne w Prezenciku.
 
Sławomir Rzepecki
Sławomir Rzepecki
Ratusz Opalenica
Budynek rzuca się w oczy już przy pierwszej wizycie w tym mieście. Szkoda tylko że nikt nie jest zainteresowany zrobieniem do tego fajnej pieczątki. Byłem tutaj już dwa razy, pytałem o to u źródła, ale od mojego pierwszego pobytu tutaj rok temu nic się nie zmieniło pomimo zapewnień że nad tym myślą. Znaczki jednak są dostępne a okolica i samo miasto fajne do odwiedzenia.
 
Robert Salwowski
Bobik
Re: Ratusz Opalenica
Sławek, ale to podstrona znaczkowa jest a nie pieczarkowa
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Opalenica
Tak samo jak Hubert, przy pierwszej wizycie w Opalenicy od razu zwróciłem uwagę na to miejsce. Nie tylko ratusz ale też jego otoczenie - typowa wizytówka miasta i pomyślałem, że tu mógłby być znaczek. No i się doczekałem.
 
Hubert A.
Hubert
ZT 653
Kiedy odwiedziłem Opalenicę pierwszy raz - szukając repliki motocykla Lech, ratusz był pierwszą budowlą, która zwróciła moją uwagę. Wcześniej jakoś nic nie widziałem, a tu, tuż po wyjściu z auta w oczy uderzył charakterystyczny kolor budowli i jego całokształt. Powiedziałem wtedy "łał, tu by się przydał znaczek" i jak widać były to słowa prorocze :-) Tym razem mogłem ratusz zobaczyć ponownie, a do tego jeszcze zapoznać się z jego historią, na co nie zawsze jest czas, gdy zwiedza się jakieś miasta indywidualnie. Dziękuję za kolejny znaczek i możliwość poznania kolejnej ciekawej budowli.
 
Robert Salwowski
Bobik
Re: ZT 653
Ja dołączę się do podziekowań, szczególnie dla pana burmistrza Tomasza Szulca i jego pracowników. Dziękuje za znaczek i za wspaniałe przyjęcie uczestników Ogólnopolskiego Spotkania Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych
 
Małgorzata Uba
stellamaris
Opalenica - ratusz
Opalenica kojarzyła mi się dotąd z wąskotorówką i motocyklem Lech. Dzięki znaczkowi turystycznemu zobaczyłam też oryginalny ratusz i sąsiadujący z nim piękny kościół.
 
Robert Salwowski
Bobik
Piękny
Naprawdę piękny budynek i premiera była też godna!
 
Krzysztof Ulka
krist58
Ratusz w Opalenicy
Miałem okazję nabyć znaczek, tuż po zaprezentowaniu go,przez pana burmistrza.
 
Roman Binder
borsuk
Ratusz
Miła niespodzianka na znaczkowej wycieczce. Dziękujemy.