Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 8 Rezerwat przyrody Biała Woda - Pieniny

GPS: 49.398728 20.582875

Góry, schroniska

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 8 Rezerwat przyrody Biała Woda - Pieniny

Rezerwat położony jest w skalistym wąwozie na obszarze Małych Pienin, na wysokości 600 – 800 m n.p.m. Został założony w 1963 roku na powierzchni 33,7 ha. Rezerwat charakteryzuje się bogatą rzeźbą i malowniczym krajobrazem. Ściany wąwozu są bardzo strome, a ich wysokość dochodzi do 120 m. Utworzenie rezerwatu miało na celu ochronę i zachowanie ze względów naukowych wąwozu skalnego, odznaczającego się pięknem krajobrazu i licznymi osobliwościami przyrody żywej i nieożywionej (skały wapienne i turnie, kamieniste koryto potoku z kaskadami). Chronione są tu niezwykle interesujące murawowe i naskalne zbiorowiska górskie i kserotermiczne, a także półnaturalne drzewostany bukowo-jodłowe. W rezerwacie rośnie blisko 300 gatunków roślin naczyniowych, ale o jego bogactwie świadczy także ogromna ilość grzybów oraz ponad 200 spotykanych tu gatunków porostów. W rezerwacie znajduje się ścieżka turystyczna i edukacyjna długości 2,5 km, przekraczająca kilkakrotnie potok Kamionka.


Miejsca sprzedaży:
> TYMCZASOWO ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ NA PODSTAWIE DOWODU POBYTU!!!

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 8 Rezerwat przyrody Biała Woda - Pieniny
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 8 Rezerwat przyrody Biała Woda - Pieniny
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 8 Rezerwat przyrody Biała Woda - Pieniny

06.08.2023 - znaczek niedostępny
21.07.2023 - znaczek niedostępny
16.09.2022 - dostępny bez problemów
13.08.2022 - dostępny bez problemów
19.07.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Znaczek dostępny bez problemu w gościńcu.
7 zł gotówką.

Właściwy domek stoi za żółtym, który jest pokazany na Google maps. Ale wystarczyło zadzwonić i Właściciel do mnie wyszedł ze Znaczkiem.

Sam Rezerwat jest ładny i przyjemny.
Trasa łatwa i byliśmy bardzo zadowoleni ze spaceru.
 
Sławomir Wójcik
Sławomir Wójcik
08
Rezerwat Biała Woda ładne zakończenie wędrówki rozpoczętej w Szczawnicy.
ZT dostępny w Gościniec Amon.
 
Maniacy wycieczek
Kasia
Zdobycie tego znaczka w oznaczonym miejscu nie jest łatwe.po pierwsze znależć to miejsce.nie pomaga google maps.tam nigdzie nie ma napisu AMON a tak nazywa się gościniec.musielismy dopytać okolicznych mieszkańcow.sa trzy domki.w żadnym żywej duszy,pukanie, nawoływanie nie dalo zadnych rezultatów, a zupa włączona na gazie stała...dom - widmo???
 
Paweł
Znaczek Biała Woda
2 dzisiejsze próby (poranna oraz popołudniowa) nieudana. Nikt nie otwiera, nikt nie odbiera telefonu ("nie ma takiego numeru". Czy jest możliwość zakupu znaczka drogą korespondencyjną ?Pozdrawiam
 
Admin ZT
Admin ZT
Re: Znaczek Biała Woda
W takich przypadkach zawsze jest taka możliwość. Patrz lewe menu i link "Brakujący znaczek turystyczny".
 
Turysta
Znaczek Turystyczny 8
Przejeżdżając przez ulicę Biała Woda znajduję się reklama "zakochani w Jaworkach". Obok niej stoją 3 żółte domki wystarczy podejść do pierwszego, pod tył budynku zadzwonić dzwoniłem wtedy wyjdzie sympatyczną pani sprzeda nam znaczek w cenie 7.00 złotych.
 
Kamila
Znaczkomaniak
Znalezienie miejsca sprzedaży graniczy z cudem. Dziś przejezdzalam tam w jedną i w drugą i gościnca nie znalazłam.
 
Admin ZT
Admin ZT
Re: Znaczkomaniak
Powyżej, w sekcji "miejsce sprzedaży" tuż obok adresu Gościńca Amon znajduje się odnośnik do strony internetowej. Wchodząc na nią można trafić na mapkę z lokalizacją obiektu. Warto przed podróżą zrobić rozeznanie. My niestety wszystkich danych obiektu nie jesteśmy w stanie zamieścić - te już spokojnie znajdziecie na stronach obiektu.
 
Kuba, Patrycja i Wojtek Panek
J&P&W
ZT 8
Miejsce urokliwe, warto pospacerować, odpocząć.
Miejsca znaczkowego nie znaleźliśmy i musieliśmy zamówić znaczek w centrali.
 
Anonim
Dostępność
Brak dostępności znaczka uważam że takie coś jak znaczek turystyczny powinien być w miejscu gdzie każdy go może kupić w danej chwili.
 
Małgorzata i Andrzej Leśniak
Małgorzata i Andrzej Leśniak
Dostępność
Pierwszy raz mieliśmy na naszym znaczkowym szlaku taką sytuację. Gościniec otwarty, goście w środku i zero obsługi. Po telefonie podanym na tablicy informacyjnej dowiedziałam się, że cytuję " nie będę tam siedział cały czas, może będę za godzinę" w domyśle "albo nie". Zrezygnowaliśmy pierwszy raz ze znaczka. Szkoda bo znaczek ładny a okolica piękna. Tylko miejsca gdzie powinien być dostępny NIE POLECAM
 
Seweryn Goleń
Seweryn
Rezerwat
Wizyta w Amonie po raz drugi bez możliwości zakupu znaczka. Byłby dostępny ale po 22.00. Potwierdzam mój wcześniejszy wpis , że miejsce sprzedaży ZT to porażka!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Małgorzata Pałka
Małgorzata
Rezerwat
Rezerwat rzeczywiście piękny, warto go przejść po licznych mostkach przerzuconych przez potok i obejrzeć formy skalne. Tutaj kręcono kilka scen z serialu "Janosik".
Jednak miejsce sprzedaży nie jest najlepsze. Przebywający w gościńcu turyści nie mają pojęcia o znaczkach. Trzeba liczyć na szczęście, że akurat właściciele będą w domu znajdującym się za gościńcem.
 
Tadeusz Ewertowski
kuba_777
ZT 08
Nawet zimą Rezerwat robi wrażenie, a że trzeba włożyć trochę więcej wysiłku aby się przejść...
 
Marek Śleziona
MarekS
Biała Woda
Znaczki wysprzedane.
 
budget lodz
No. 8
Ośrodek był zamknięty - po telefonie miła pani zjawiła się za 2 min. Krótka miła rozmowa i tu pełne zaskoczenie pani nie miała wydać z 50 zł i podarowała znaczek za free zapraszając za rok w Pieniny i uregulowanie płatności ; -)
 
Seweryn Goleń
Seweryn
Seweryn
Miejsce urocze dla dużych i małych, ale uważam że miejsce sprzedaży porażka.Czas oczekiwania na gospodarza obiektu ponad 30 minut a po wykonaniu telefonu na nr z baneru reklamowego gościńca okazało się że w dniu dzisiejszym kupno ZT nie będzie możliwe!!!
 
Marta i Michał
No.8
Standardowa ogólnopolska cena 7 złotych - to się chwali, zakup bez problemu. Miejsce oznaczone perfekcyjnie naklejką na banerze reklamowym na wjeździe na posesję - polecamy dzwonić do właścicieli. Sam rezerwat naszym subiektywnym zdaniem jeszcze piękniejszy od wąwozu Homole. Z pewnością zasługuje na wyróżnienie poprzez ZT.