Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 1 Rysy – najwyższy szczyt polskich Tatr

GPS: 49.179628 20.087987

Góry, schroniska

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1 Rysy – najwyższy szczyt polskich Tatr

Rysy - masyw położony na granicy polsko-słowackiej, w Tatrach Wysokich. Dla Polaków szczyt niezwykły i niezwykle ważny. Jego północny wierzchołek (2499 m n.p.m.), przez który przebiega granica polsko-słowacka, jest najwyżej położonym punktem Polski. Masyw Rysów ma trzy wierzchołki, z których najwyższy, środkowy (2503 m n.p.m.) i najniższy południowo-wschodni (2473 m) znajdują się w całości na terytorium Słowacji. Nazwa masywu pochodzi od pożłobionych zboczy kompleksu Niżnych Rysów, Żabiego Szczytu Wyżniego i Żabiego Mnicha, które swoimi kształtami mogą budzić skojarzenia, jakoby góra była silnie porysowana. W późniejszym czasie nazwa ta została przyjęta również dla szczytu i nosi on ją do dnia dzisiejszego. Masyw stanowi jeden z chętniej odwiedzanych wierzchołków w Tatrach. Wejście nie należy do łatwych i wymaga odpowiedniego przygotowania kondycyjnego i turystycznego. Rysy zachwycają zarówno pod względem bogatej flory – w górnych ich partiach występują aż 63 gatunki roślin, a także niezwykłą panoramą ze szczytu.


Miejsca sprzedaży:
> Schronisko nad Morskim Okiem

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1 Rysy – najwyższy szczyt polskich Tatr
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 1 Rysy – najwyższy szczyt polskich Tatr
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 1 Rysy – najwyższy szczyt polskich Tatr

02.12.2326 - dostępny bez problemów
17.06.2024 - dostępny bez problemów
17.06.2024 - dostępny bez problemów
29.02.2024 - dostępny bez problemów
05.01.2024 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Dariusz Lutoborski
Lutodar
No. 1 Rysy – najwyższy szczyt polskich Tatr
Znaczek dostępny bez problemu
 
Oliwia Burczyńska
Uczę się o wakacjach
Dzień dobry z tej strony Oliwia Burczyńska chciałbym powiedzieć że nie da się dowiedzieć jaki jest najwyższy szczyt polski ponieważ no niestety nie da się
 
Piotr Uba
Piotr Uba
***
Znaczek dostępny bez problemu. Szkoda tylko, że liczą sobie po 10 zł. Wygląda na to, że w Tatrach cena znaczka rośnie wraz z wysokością ;-)
Znaczek już posiadam od dawna. Rysy zdobyte dwukrotnie dość dawno temu, parę razy prawie-prawie, kiedy czas/kondycja/warunki* (*-niepotrzebne skreślić) nie pozwoliły dojść na samą górę. Ale niezależnie od miejsca i warunków i tak ze szczytu i podejścia widoki robią wrażenie.
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Znaczek dostępny bez problemu w kasie Schroniska Morskiego Oka.
Rysy obejrzane spod Morskiego Oka.
Na początku czerwca od 1600 m n. p. m. leżał śnieg.
Przejście z Doliny Pięciu Stawów niebieskim szlakiem przez Świstową Czubę i Świstową Kopę w śniegu i gradzie (momentami zjeżdżając na pupie) nadwyrężyło moje kolano.
Widoki zapierały dech ale wyprawa skutecznie pokrzyżowała plany zdobycia szczytów.
 
automncat@pm.me VrbovskiB Nagy
Macska
Macska
Elérhető, csak draga a PTTK-ban 10 zl/db
 
Maurycy Urbanowski
Maurycy Urbanowski
Znaczek Turystyczny 8
Zdobyto
 
Małgorzata Pałka
Małgorzata
Rysy
Tym razem Rysy zdobyte, więc mogę powiedzieć, że znaczek będący wcześniej w moim posiadaniu słusznie mi się należy. Wejście zaliczone od strony polskiej, a zejście na stronę słowacką. Obie trasy malownicze. Niestety, sam szczyt skrywała mgła, więc zabrakło tego jednego wyjątkowego widoku.
 
Małgorzata Pałka
Małgorzata
ZT 1
Znaczek dostępny w schronisku w cenie 8 zł wraz ze ZT 4.
Nad Morskim Okiem roztacza się piękny widok na okoliczne Mięguszowieckie szczyty i Mnicha. Droga na Rysy jest trudna, ale warto podejść przynajmniej nad Czarny Staw pod Rysami.
 
Damian Wróbel
Damianek
Rysy
18 IX 2017 rok - znaczek dostępny w schronisku Morskie Oko - cena 8 zł, wyeksponowany w bufecie schroniska wraz ze ZT nr 4 (schronisko Morskie Oko)
 
Natalka i Edyta Domaradzkie
Domarki
ZT 1
Znaczek dostępny. Widoki cudne...
 
Marta i Michał
Marta i Michał
No.01
Znaczek dostępny w schronisku nad Morskim Okiem w cenie 8 zł. Rysy z racji swej wysokości to szczyt dla najwytrwalszych turystów. Polecamy wejście od strony słowackiej, które wydaje się być prostsze i mniej niebezpieczne.
 
Jacek Pawłowski
Dropsik
ZT1
My byliśmy tu w styczniu tego roku i znaczki były,oczywiście nie była to nasza pierwsza wizyta w tym miejscu,polecamy koniecznie odwiedzić to miejsce,a przy okazji wejść na Rysy
 
Małgosia
ZT1
Znaczka nr 1 nie ma, ale pani w bufecie zaznaczyła,że został zamówiony. Sprzed schroniska nad Morskim Okiem roztacza się piękny widok na staw i okoliczne szczyty. Warto trochę się wysilić i podejść nad Czarny Staw, w stronę Rysów.