Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1293
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1293!

No. 1192 Rzeka Mała Panew - spływy kajakowe

GPS: 50.654348 18.359315

Trasy turystyczne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1192 Rzeka Mała Panew - spływy kajakowe

Mała Panew to prawy dopływ Odry o długości 129 km. Rzeka przepływa przez dwa województwa: śląskie i opolskie zmieniając swój kierunek z południowego na północno-zachodni. Do Odry wpada w północnej części Opola. Dno rzeki charakteryzuje piaszczyste podłoże, a fakt, że połowę zlewni Małej Panwi zajmują lasy, czyni ją niezwykle atrakcyjną rzeką często nazywaną „Opolską Amazonką”. Ponad sto meandrów, piaszczyste łachy po obu brzegach, starorzecza, gęsto porośnięte, wysokie brzegi, liczne zakola oraz naturalne przeszkody w postaci konarów drzew i kamieni, a także przepiękne krajobrazy sprawiają, że jest to prawdziwy raj dla miłośników kajaków. Mała Panew ma pewne cechy rzeki górskiej, co jest prawdziwym ewenementem na terenach takich jak Równina Opolska. Jest rzeką o różnych stopniach trudności, gdzie swoje miejsce znajdą zarówno początkujący kajakarze, jak i ci bardziej wymagający.


Miejsca sprzedaży:
> Informacja Turystyczna przy siedzibie LGD „Kraina Dinozaurów”, ul. J. Słowackiego 18, Ozimek


05.10.2023 - dostępny bez problemów
05.10.2023 - dostępny bez problemów
04.10.2023 - dostępny bez problemów
26.07.2023 - dostępny bez problemów
11.05.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No.1192
Na rzekę Małą Panew trafiliśmy wiele lat temu, kiedy spływanie nie było tak „łatwe „ z ciężkimi sklejkowymi kajakami i całym dobytkiem do przewiezienia w nim. Rzeka o różnym stopniu trudności dwa tygodnie odpoczynku na wodzie. Dobrze się dzieje, że też ta gałąź turystyki trafia na Szlak Znaczka Turystycznego, bo miłość do spływów z wiekiem nie zanika. Znaczek do nabycia w
Informacji Turystycznej tu też można nabyć ZT No.1191 Miejsce dobrze oznaczone
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
1192
Znaczek kupiony w siedzibie LGD Kraina Dinozaurów w Ozimku. Można również zaopatrzyć się w materiały turystyczne dotyczące okolicy.Rzeka bardzo urokliwa, chociaż na pieszo czy na rowerze brzegi raczej niedostępne. Tylko w niektórych miejscach można się przejść szlakiem wzdłuż brzegów.
 
Hubert A.
Hubert
Mała Panew
To jedna z tych rzek, która zachwyca swoim wyglądem, przejrzystością wód i bogatą fauną oraz florą. Już w Ozimku rzeka bardzo mnie zaciekawiła, a że swego czasu zajmowałem się wodną entomofauną, to postanowiłem przyjrzeć się temu ciekowi dokładniej, co uczyniłem dwukrotnie w różnych miejscach. Polecam Małą Panew jako rzekę do spływów kajakowych. Na pewno się nie rozczarujecie, a moc wrażeń i ciekawych okoliczności przyrody macie jak w banku.