Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1058
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1058!

No. 44 Schronisko "Stefanka" na Koziej Górce

GPS: 49.768051 19.039012

Góry, schroniska

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 44 Schronisko "Stefanka" na Koziej Górce

Schronisko na Koziej Górze utworzono w 1912 roku po przekształceniu małej chaty robotników leśnych. Zostało rozbudowane w latach 20. Położone tuż pod szczytem Koziej Górki, na wysokości 683 m n.p.m., w Beskidzie Śląskim. Oferuje 28 miejsc noclegowych, a także bufet, plac zabaw, wycieczki konne i rowerowe. Niedaleko znajdują się ruiny niegdyś najdłuższego w Europie toru saneczkowego, który prowadził aż do Cygańskiego Lasu. Dotrzeć tutaj można szlakami turystycznymi z Bielska Białej. W pobliżu schroniska rozpościera się panorama miasta.


Miejsca sprzedaży:
> Schronisko Stefanka – Kozia Góra, ul. Pocztowa 34, Bielsko – Biała

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 44 Schronisko "Stefanka" na Koziej Górce
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 44 Schronisko "Stefanka" na Koziej Górce
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 44 Schronisko "Stefanka" na Koziej Górce
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 44 Schronisko "Stefanka" na Koziej Górce
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 44 Schronisko "Stefanka" na Koziej Górce

30.07.2020 - znaczek niedostępny
20.07.2020 - dostępny bez problemów
20.06.2020 - dostępny bez problemów
23.11.2019 - dostępny bez problemów
23.09.2019 - znaczek niedostępny

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Marcel Kulig
Marcel Kulig
Zt
Fajna atmosfera, miła obsługa i co mnie cieszy jako osoby wędrujące z psem? Że takich osób jest coraz więcej ;)
Koszt znaczka 8.50 zł
 
Krzysztof Czupryński jczupryn
jczupryn
dostępność ZT
Wizyta w schronisku 15.01.2018. Niestety znaczek znowu jest niedostępny
 
Agata Nikodem
Agata Nikodem
dostępność ZT
Informacja z dnia dzisiejszego bezpośrednio ze schroniska. Znaczki są już dostępne.
 
Seweryn Goleń
Seweryn
Stefanka
Znaczka brak i nie wiadomo kiedy będzie , ale miejsce warte odwiedzin.
 
Slawomir Woźniak
Sławek
44
Znaczka brak
 
Piotr Uba
Piotr Uba
znaczki wyszli
Do "Stefanówki" dotarłem późnym wieczorem po wielogodzinnym marszu w deszczu. Pustki. Ni żywego ducha. Na belce przy ladzie bufetu widnieje nalepka z logo ZT, ale... znaczki wyszli ;-) Przywitał mnie pan wyraźnie mocno zmęczony całodzienną pracą ;-) i na moją prośbę o znaczek podjął symulację działań poszukiwawczych na zapleczu i pod ladą na kilku poziomach ;-) Nie ma, wyprzedały się.
Samo miejsce na pewno atrakcyjne w ładny, słoneczny dzień. W nieco ponad pół godziny można dotrzeć z Mikuszowic lub Bystrej. Późna pora i parszywa aura nie pozwoliły mi cieszyć się widokami.
 
Hubert A.
Hubert
ZT 44
Po kilkudziesięciu minutach wędrówki przerywanej skubaniem malin i jeżyn oraz rozmową z miejscowym pijakiem pozyskującym korę trafiamy na Kozią Górę i do schroniska Stefanka. Świetne miejsce z mikro schroniskiem. Pyszne ciasto i stawiająca na nogi kawa. Pani w bufecie bardzo miła, potrafiąca zadbać o turystów. Znaczek widoczny w dwóch miejscach, a jego cena to 8,50 zł.
 
and73mar
Nr 44
Znaczek się skończył :-(
Nie zauważyłem również żadnych oznaczeń o dostępności Znaczka Turystycznego - ani plakatu ani naklejek. Pan przy kasie wiedział że coś takiego było ale teraz nie ma - wyszły...
Samo Schronisko ma swój klimat - choć turystów tu sporo. Można powiedzieć że tłok!
Jeśli będziecie rozpoczynać wejście od Błoni zielonym szlakiem to zwróćcie uwagę że teraz są DWA zielone szlaki. Nowy prowadzi równą szeroką choć kamienistą drogą (można nawet przejechać z dziećmi w wózku). Przy drodze ławki i drewniane altanki do odpoczynku. Można też iść starym zielonym szlakiem (klasyczne oznaczenia szlaku na drzewach). Wiedzie on wzdłuż starego toru saneczkowego i zakosami kluczy w górę. Ten jest bardziej wymagający i można się zmęczyć :-) Szczególnie piękne jest przejście wzdłuż bukowej dolinki. Aha! Uwaga na cyklistów!
 
Grzegorz
ZT 44
Znaczek dostępny bez problemu w znośnej cenie 7,5 pln. Spod schroniska świetny widok na Bielsko-Białą. Po drodze z Cygańskiego Lasu zielonym szlakiem wrażenie robią pozostałości toru saneczkowego.
 
Skiba
Stefanka
No nareszczie mam ZT z Koziej Górki :). Jak to mówia do trzech razy sztuka. Znaczek jest extra, ale osoba sprzedajaca rożne pamiątki nie bardzo zorjentowana o co chodzi :)
 
Marta
Schronisko
Schronisko ma świetne położenie - wchodzac podziwia się panoramę całej Bielsko - Białej. Podejście łatwe, spacerowe. Od strony Klimczoka to niezły spacer, ale wchodzac z Bielska - Białej od pętli autobusowej Cygański Lasek (żółty szlak) to przyjemna wędrówka. Znaczek ładnie wyeksponowany w gablotce na prawo od wejścia, wraz z innymi pamiatkami. Cena zachęca - 7,5 zł!