Na dzień dzisiejszy w Polsce są 812 miejsca wyróżnione Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce są 812 miejsca wyróżnione Znaczkiem Turystycznym!

No. 782 Skopiec – Szczyt Gór Kaczawskich

GPS: 50.944437 15.884995

Góry, schroniska

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 782 Skopiec – Szczyt Gór Kaczawskich

Skopiec to szczyt Gór Kaczawskich znajdujący się w południowo- zachodniej Polsce, w paśmie Sudetów Zachodnich. Tabliczka na szczycie Skopca informuje, że góra wznosi się na wysokość 724 m n.p.m. jednak po ostatnim pomiarze okazało się, że wierzchołek Skopca zlokalizowany jest nieco niżej bo na wysokości 718,6 metra n.p.m. W związku z tym, iż w chwili ustalania wysokości Skopiec był uważany za najwyższe wzniesienie Gór Kaczawskich został zaliczony do Korony Gór Polski, a także Korony Sudetów oraz Korony Sudetów Polskich. Pod względem geologicznym Skopiec zbudowany jest z łupków, marmurów i zieleńców o charakterystycznej zielonej barwie z niebieskim odcieniem. Skały te, silnie pofałdowane i poprzecinane uskokami oraz żyłami kwarcu, są pozostałością przeobrażeń po wylewach wulkanicznych na dnie dawnego morza oraz po morskich osadach. Szczyt Skopca w całości porośnięty jest lasem mieszanym, z domieszką świerka. Zbocze południowe zajmuje las świerkowy, który częściowo porasta również zbocze wschodnie i zachodnie, gdzie oprócz lasów występują również łąki i pola uprawne. Na wierzchołku Skopca zlokalizowany jest geodezyjny znak pomiarowy, a na niewielkim rumowisku znajduje się tablica z nazwą szczytu.


Miejsca sprzedaży:
Sklep Spożywczy "Stodoła", Komarno 70A (czynne: pn. - sob. 7:00 - 22:00, niedz. 10:00 - 17:00)

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 782 Skopiec – Szczyt Gór Kaczawskich
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 782 Skopiec – Szczyt Gór Kaczawskich
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 782 Skopiec – Szczyt Gór Kaczawskich
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 782 Skopiec – Szczyt Gór Kaczawskich
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 782 Skopiec – Szczyt Gór Kaczawskich

06.05.2019 - dostępny bez problemów
23.04.2019 - dostępny bez problemów
28.03.2019 - dostępny bez problemów
26.03.2019 - dostępny bez problemów
24.03.2019 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Serduszko
Skopiec
Informacja gdzie można zakupić znaczek turystyczny,umieszczona w trzech miejscach trasy na szczyt góry.Brawo dla pomysłodawcy.
 
Michał Barański
Michał Barański
Skopiec
Fajnie jest zdobyć szczyt i znaczek też.
 
Tomasz Warachim
Skopiec
Trasa na Skopiec jest szybką, łatwą i przyjemną, choć ubogą widokowo. Z Przełęczy Komarnickiej dojdziemy tam w 15-20 minut. Nie zapomnijcie o zdjęciu przy "butowym drzewie". Zaraz obok możemy zdobyć także Baraniec, z przekaźnikiem i Folwarczną. Samo Komarno to malownicza miejscowość choć miejscami zaniedbana. Ja o znaczku nie widziałem, byłem tam 3 marca.
 
Mariusz
Skopiec
Znaczek ze Skopca już zdobyty :) Tym którzy odwiedzą Komarno polecam pieszą wycieczkę przez wieś. Auto można zostawić przy parkingu pod sklepem gdzie jest znaczek lub wyżej przy kościołach. Jeden z nich mimo że opuszczony i zamknięty jest bardzo interesujący. Na końcu wsi możemy podziwiać wspaniałe widoki na Karkonosze. Skopiec nie oferuje nam wspaniałych widoków ale kawałek dalej ( jest drogowskaz) jest znakomity punkt widokowy na Pogórze Kaczawskie.
 
Roman Binder
borsuk
Szczyt
Dojazd do Komarna jest możliwy tylko od strony Radomierza. Na skrzyżowaniu są dwa kościoły. Droga w prawo prowadzi w kierunku na parking i szlak na szczyt. Drogą w lewo trafimy do sklepu ze znaczkami. Bardzo miła pani była zaskoczona że ktoś po taki krążek przyjedzie na takie odludzie. Z racji kontuzji stawu skokowego i dość rozmokłego podejścia na szczyt wejście muszę przełożyć na inny termin. Jest możliwość pozostawienia samochodu niedaleko punktu widokowego a stamtąd już tylko 30 min marszu i jest się u celu.