Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1293
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1293!

No. 782 Skopiec – Szczyt Gór Kaczawskich

GPS: 50.944437 15.884995

Góry, schroniska

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 782 Skopiec – Szczyt Gór Kaczawskich

Skopiec to szczyt Gór Kaczawskich znajdujący się w południowo- zachodniej Polsce, w paśmie Sudetów Zachodnich. Tabliczka na szczycie Skopca informuje, że góra wznosi się na wysokość 724 m n.p.m. jednak po ostatnim pomiarze okazało się, że wierzchołek Skopca zlokalizowany jest nieco niżej bo na wysokości 718,6 metra n.p.m. W związku z tym, iż w chwili ustalania wysokości Skopiec był uważany za najwyższe wzniesienie Gór Kaczawskich został zaliczony do Korony Gór Polski, a także Korony Sudetów oraz Korony Sudetów Polskich. Pod względem geologicznym Skopiec zbudowany jest z łupków, marmurów i zieleńców o charakterystycznej zielonej barwie z niebieskim odcieniem. Skały te, silnie pofałdowane i poprzecinane uskokami oraz żyłami kwarcu, są pozostałością przeobrażeń po wylewach wulkanicznych na dnie dawnego morza oraz po morskich osadach. Szczyt Skopca w całości porośnięty jest lasem mieszanym, z domieszką świerka. Zbocze południowe zajmuje las świerkowy, który częściowo porasta również zbocze wschodnie i zachodnie, gdzie oprócz lasów występują również łąki i pola uprawne. Na wierzchołku Skopca zlokalizowany jest geodezyjny znak pomiarowy, a na niewielkim rumowisku znajduje się tablica z nazwą szczytu.


Miejsca sprzedaży:
> Sklep Spożywczy "Stodoła", Komarno 70A (czynne: pn. - sob. 7:00 - 22:00, niedz. 10:00 - 17:00)

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 782 Skopiec – Szczyt Gór Kaczawskich
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 782 Skopiec – Szczyt Gór Kaczawskich
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 782 Skopiec – Szczyt Gór Kaczawskich
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 782 Skopiec – Szczyt Gór Kaczawskich
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 782 Skopiec – Szczyt Gór Kaczawskich

30.04.2024 - dostępny bez problemów
25.11.2023 - znaczek niedostępny
02.11.2023 - znaczek niedostępny
02.11.2023 - znaczek niedostępny
02.11.2023 - znaczek niedostępny

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Adam
saddam
ZT 782
Znaczek dostępny bez problemu w Lewiatanie w Komarnie. Cena - 8 zł.
Szlak na Skopiec niezbyt wymagający. Można sobie podnieść poziom i zrobić widokową pętlę przez Komarno.
 
MMMT.family ze Szczecina
MMMT.family ze Szczecina
ZT
Znaczek dostępny w sklepie Lewiatan, trasa łatwa od parkingu przez Przełęcz Komarnicką, po drodze znajduje się wykonana z pnia uschłej czereśni intrygująca rzeźba Into the Blue Magdaleny Osak z 2013, obwieszona butami. Widoki piękne.
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Skopiec
Po drodze na Skopiec piękne widoki! Niestety w Sklepie Lewiatan znaczków już nie było - Pani nie wiedziała kiedy będą. Pech! No i deszcz jeszcze nas złapał! :-)
 
Marta i Michał
Marta i Michał
No.782
Dla niezmotoryzowanych (jak my) to łatwy szczyt z Korony Gór Polski do zdobycia. Z Jeleniej Góry kursuje autobus miejski linii nr 2, niektóre kursy są wydłużone właśnie do pętli w Komarnie, która znajduje się powyżej sklepu i kościoła. Z pętli to naprawdę przyjemna i lekka wycieczka, a szliśmy z roczniakiem, który dzielnie tę eskapadę zniósł. Przy okazji zdobywania Skopca, nieopodal leży jeszcze Baraniec i Folwarczna potrzebne jeśli ktoś zdobywa Diadem Polskich Gór. Szczyt totalnie niewidokowy, wręcz nieciekawy, ale zdobyć należy. Znaczek dostępny bez problemu w cenie 8 zł w sklepie Lewiatan poniżej kościoła.
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Znaczek dostępny bez problemu w sklepiku Lewiatan. Tam kieruje nawigacja gdy się szuka sklepu spożywczego "Stodoła"

My oczywiście weszliśmy od bardziej stromej strony ale z pięknymi widokami.
Sam szczyt przez to byśmy minęli (drogowskaz jest od drugiej strony).
A na szczycie kilka skałek i słup z oznaczeniem.
Widok drzewa zasłaniają
 
Danuta Świątek
Dana
Skopiec
Wejście na szczyt bardzo przyjemne.
Jeszcze przyjemniejsze spotkanie na szczycie z Bartkiem i jego Mamą Iwoną.
Ścieżki ZNACZKOMANIAKÓW się krzyżują!
Znaczek zakupiony w sklepie Lewiatan!
 
Hubert A.
Hubert
skopiec
Rzeczywiście informacja o tym, że Skopiec posiada swój znaczek turystyczny znajduje się w kilku miejscach we wsi. Sam znaczek dostępny w sklepie bez problemów. Dojście na szczyt niewymagające. Na Skopcu skrzyneczka z pieczątką, a kawałek od szczytu niewielki punkt widokowy, który też warto odwiedzić kiedy się tu już weszło. Idąc niebieskim szlakiem w kierunku Komarna tuż przy szczycie Ziemskiego Kopczyka także można podziwiać kilka pięknych widoków na Karkonosze, Góry Kaczawskie i odległe szczyty Gór Izerskich i innych. Warto poświęcić trochę czasu na dodatkowy spacer.
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Naklejki znaczkowe widoczne na drzwiach sklepu, jak również przy kościele. Znaczek do kupienia w sklepie, a stamtąd już tylko wycieczka na Skopiec.
 
Serduszko
Skopiec
Informacja gdzie można zakupić znaczek turystyczny,umieszczona w trzech miejscach trasy na szczyt góry.Brawo dla pomysłodawcy.
 
Michał Barański
Michał Barański
Skopiec
Fajnie jest zdobyć szczyt i znaczek też.
 
Tomasz Warachim
Skopiec
Trasa na Skopiec jest szybką, łatwą i przyjemną, choć ubogą widokowo. Z Przełęczy Komarnickiej dojdziemy tam w 15-20 minut. Nie zapomnijcie o zdjęciu przy "butowym drzewie". Zaraz obok możemy zdobyć także Baraniec, z przekaźnikiem i Folwarczną. Samo Komarno to malownicza miejscowość choć miejscami zaniedbana. Ja o znaczku nie widziałem, byłem tam 3 marca.
 
Mariusz
Skopiec
Znaczek ze Skopca już zdobyty :) Tym którzy odwiedzą Komarno polecam pieszą wycieczkę przez wieś. Auto można zostawić przy parkingu pod sklepem gdzie jest znaczek lub wyżej przy kościołach. Jeden z nich mimo że opuszczony i zamknięty jest bardzo interesujący. Na końcu wsi możemy podziwiać wspaniałe widoki na Karkonosze. Skopiec nie oferuje nam wspaniałych widoków ale kawałek dalej ( jest drogowskaz) jest znakomity punkt widokowy na Pogórze Kaczawskie.
 
Roman Binder
borsuk
Szczyt
Dojazd do Komarna jest możliwy tylko od strony Radomierza. Na skrzyżowaniu są dwa kościoły. Droga w prawo prowadzi w kierunku na parking i szlak na szczyt. Drogą w lewo trafimy do sklepu ze znaczkami. Bardzo miła pani była zaskoczona że ktoś po taki krążek przyjedzie na takie odludzie. Z racji kontuzji stawu skokowego i dość rozmokłego podejścia na szczyt wejście muszę przełożyć na inny termin. Jest możliwość pozostawienia samochodu niedaleko punktu widokowego a stamtąd już tylko 30 min marszu i jest się u celu.