Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1293
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1293!

No. 181 Trójstyk granic, Polska - Słowacja - Czechy

GPS: 49.517444 18.851397

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 181 Trójstyk granic, Polska - Słowacja - Czechy

Trójstyk granic Polski, Słowacji i Czech znajduje się w miejscowości Jaworzynka w przysiółku Trzycatek w Beskidzie Śląskim. Miejsce zbiegu granic znajduje się w głębokim na 8 metrów i szerokim na 34 metry jarze, dnem którego płynie strumień o nazwie Wawrzaczowy Potok. Ze względu na trudno dostępne położenie miejsca styku granic na dnie potoku tylko zaznaczono ten punkt, natomiast w odległości kilkunastu metrów od niego, na terytorium każdego z krajów umieszczono granitowe obeliski z nazwą i herbem kraju. Same obeliski mają po 215 cm wysokości, a każdy z nich waży ok. 800 kg. Wyznaczają one wierzchołki trójkąta równoramiennego, na planie którego posadowiony jest okrąg wyznaczający w swoim środku punkt styku granic. Trójstyk w Jaworzynce powstał w 1993 roku po rozpadzie Czechosłowacji. Dwa lata później pojawiły się w tym miejscu pierwsze dwa granitowe obeliski, a następnie dołączył do nich także ten po słowackiej stronie trójstyku. Lokalną ciekawostkę stanowi także przepływający dnem wąwozu strumień, który w zależności od państwa na terenie którego przepływa nosi nazwę Wawrzaczowy Potok (PL), Kubankowski Potok (CZ) lub Potok Gorylów  (SK).


Miejsca sprzedaży:
> TYMCZASOWO ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ NA PODSTAWIE DOWODU POBYTU!!!

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 181 Trójstyk granic, Polska - Słowacja - Czechy
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 181 Trójstyk granic, Polska - Słowacja - Czechy
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 181 Trójstyk granic, Polska - Słowacja - Czechy
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 181 Trójstyk granic, Polska - Słowacja - Czechy
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 181 Trójstyk granic, Polska - Słowacja - Czechy
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 181 Trójstyk granic, Polska - Słowacja - Czechy

06.04.2024 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
18.08.2023 - znaczek niedostępny
30.04.2023 - znaczek niedostępny
10.08.2022 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
03.08.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Marcin
ZT 181
Znaczek dostępny u domu właściciela sklepiku. Sklepik zamknięty na stałe. Cena 7 zł. Można już przejść na Słowację
 
Mirosław Maziarz
Mirosław Maziarz
ZT 181
Znaczek dostępny w zielonym domku :) cena 7 zł. Trójstyk łatwo dostępny, nie można przejść na stronę Słowacką z powodu remontu mostu
 
Sławomir Wójcik
Sławomir Wójcik
181
Mój drugi Trójstyk
 
Pavco
Pavco
Znaczek można zdobyć za 7 złotych w domu nr 759 (elewacja koloru zielonego). Miła pani stwierdziła że "wprawdzie mąż się tym zajmuje, ale sama poszuka...". I znaczek się znalazł... Sklep z pamiątkami raczej jest fikcją, więc należy od razu szukać domu, po prawej stronie na początku wsi.
 
Piotr Pogan
Piotrek
ZT 181
Sklepik zamknięty. Wygląda na to, że nikt tam dawno nie był. Dom *prawdopodobnie* właściciela nie znajduje się na końcu wsi tylko nieopodal śmiesznego ronda ;-)). Domek koloru seledynowego. Pan powiedział, że się znaczki skończyły. Sądząc po minie chyba na dłużej.
 
Bogusława
Jaworzno
Trzeba pytać w domu właściciela.
 
Michał Janowski
Michał Janowski
ZT 181
Na rondzie przy wejściu na szlak jest budka z lodami. Pani w tej budce powiedziała, że ten sklepik z pamiątkami "Za Jedlóm" od dłuższego czasu nie istnieje.
 
Zdzisław Kubasiak
skorpion
Znaczek Turystyczny
Po co ten kiosk jak zawsze zamknięty.
Nie po to jechałem 200 km żeby odejść z kwitkiem.
 
Admin ZT
Admin ZT
Re: Znaczek Turystyczny
A zauważyłeś, że poniżej opisu miejsca na stronie jest dodana następująca informacja (kluczowa, szczególnie poza sezonem jest końcówka):Sklep z pamiątkami "Za Jedlóm", Jaworzynka (na końcu wsi, przy szlaku do trójstyku) - właściciel mieszka w domu nr 759
 
malinka993
znaczki
W sobotę byłem na tym trójstyku. Bardzo fajnie ,lecz sklepik był zamknięty.Jeśli ktoś wie jak go kupić bez kolejnego wyjazdu w te strony proszę niech mi odpowie.Taki sam problem mam z koronką koniakowską.Będę bardzo wdzięczny.
 
Piotr Dzik
piotron
:(
Sklepik niestety zamknięty.
 
Natalka i Edyta Domaradzkie
Domarki
ZT 181
Sklepik niestety zamknięty, choć znaczki widać przez szybę.
 
Marta i Michał
Marta i Michał
No.181
Sklepik niestety zamknięty - znaczki widzieliśmy przez szybę, na wyciągnięcie ręki. Brak też informacji na drzwiach lub jakiegoś numeru kontaktowego. Ale nie znaczek jest w tej zabawie najważniejszy, to jedynie powód, aby w to miejsce powrócić. Trójstyk bardzo ciekawie urządzony. Robiąc dosłownie kilka kroków można być co chwilę w innym państwie. Szkoda jedynie, że mostek na Słowację nie istnieje, ale jest szansa na jego powrót, o czym informuje tablica.
 
Mirosław Kaliga
Mirek z T.G.
Trzycatek - trójstyk
Sklepik po sezonie zamknięty ,jednak znaczek bez problemów dostępny u właściciela sklepiku w domu o nr. 759.Dostępna również pieczątka.
 
Zuza
Trójstyk
Miejsce warte odwiedzenia. Sklepik zamknięty lecz znaczek kupiliśmy bez problemu u bardzo miłej pani w domu 759.
 
Slawomir Woźniak
Sławek
181
Znaczek w bardzo dobrym miejscu , u miłych i sympatycznych ,rozumiejących idee znaczka osób.
Jeszcze raz dziękujemy.
 
Roman
Roman
ZT 181
WPRAWDZIE SKLEPIK Z PAMIĄTKAMI ZAMKNIĘTY LECZ NA DRZWIACH JEST INFORMACJA ŻE ZNACZEK JEST DO NABYCIA W DOMU NR.759 PRZY RONDZIE.DZIĘKI KONTAKTOWI TELEFONICZNEMU PAN PROWADZĄCY SKLEPIK PRZYSZEDŁ I GO OTWORZYŁ.UDAŁO SIĘ ZAKUPIĆ ZNACZEK W WYZNACZONYM MIEJSCU.POZNALIŚMY OSOBĘ BARDZO ŻYCZLIWĄ,KTÓRA UDZIELIŁA NAM CENNYCH INFORMACJI TURYSTYCZNYCH ORAZ WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE ZDOBYCIA POZOSTAŁYCH ZNACZKÓW
 
Agata Wdowiarz
inesa
Gdzie szukać?
Było zamknięte, jednak znaczki dostępne pod numerem 759 :)
A sam trójstyk warty polecenia na niewymagający spacer szlakiem po trzech państwach - po czeskiej stronie przy żółtym szlaku można napić się piwka :)
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Trójstyk
Sklepik niestety zamknięty, brak jakichkolwiek informacji o godzinach, dniach czy miesiącach otwarcia. Domyśl się turysto kiedy przyjechać żeby był otwarty. Trójstyk coraz bardziej zaniedbany, Nawet tablica informująca o odbudowie mostku na Słowację leży przywrócona:)
 
Marta Rogalska
Marta Rogalska
ZT 181
Mój ulubiony Trójstyk. Znaczek w cenie 7zł dostępny bez problemu. Miejsce fajne, na Słowację można dojść ścieżką przez krzaczki (należy iść za krzyżem po polskiej stronie prosto przez pole i skręcić w prawo). Łatwo wejść na teren Czech i przejść się po Hrcavie dalej i dalej ;)
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Trójstyk
Znaczek w małym sklepiku w drodze na Trójstyk. Dużo pamiątek regionalnych. Są widokówki i magnesy z Trójstyku. Znaczek po 7 zł. Dobrze wyeksponowany. Na samym Tróstyku wciąż nie odbudowany mostek na słowacką stronę. Jeśli w strumyku nie ma dużo wody to przedostanie się na Słowację nie stanowi jednak większego problemu :-)
 
Seweryn Goleń
Seweryn
Trójstyk
Miejsce trochę " niedopracowane " dla turystów ale wszystko rekompensuje rozmowa z Panem sprzedającym znaczki. Znaczek w cenie 7 zeta widoczny i dostępny!!!
 
Artur Wittke
Artur
znaczkowe miejsce
Fajne miejsce, jak chcecie dostać się na trójstyk lub Słowacką stronę to nie idźcie w klapkach ani szpilkach. Przejście przez wąwóz, na słowacką stronę wspinaczka przy pomocy liny. Znaczek 7 zł. Mam nadzieję, że tak zostanie. Polecamy.
 
Alka
trójstyk
witam dokladnie w 1 dzień wakacji potanoeilam wybrac sie na ow slynny trójstyk i po drodze w miejsce do celowe spotkalam sklepij za jedlom itam mila pani juz przykasie miala znaczki turystyczne i oczywiscie nabylam znaczek bezkłopotu miejsce urokliwe i bardzo duzo turystów
 
Krzysztof Ulka
krist58
No. 181 Trójstyk granic, Polska - Słowacja - Czechy
Znaczek, tak jak w odpisie dostępny w sklepie z pamiątkami "Za Jedlóm", trzysta metrów od parkingu Jaworzynka na końcu wsi, przy szlaku do trójstyku.
Sklepik otwarty był nawet w niedzielę po godzinie siedemnastej. Cena znaczka to 7 zł.