Na dzień dzisiejszy w Polsce są 974 miejsca wyróżnione Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce są 974 miejsca wyróżnione Znaczkiem Turystycznym!

No. 132 Twierdza Srebrna Gόra

dolnośląskie
GPS: 50.574080 16.642302

Zamki, pałace, twierdze

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 132 Twierdza Srebrna Gόra

Jest unikatowym obiektem w skali dziedzictwa kulturowego Europy i jedną z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska. W chwili powstania (1763-1785) należała do najnowocześniejszych tego typu fortyfikacji w Europie. Największy podziw budził i nadal budzi potężny Donjon, jeden z najciekawszych obiektόw fortyfikacji epoki nowożytnej. W jego wnętrzu mieściło się 3,756 żołnierzy, olbrzymie zapasy amunicji, opału i żywności. Rozległość tego systemu i jego lokalizacja pozwala zaliczyć twierdzę do największych gόrskich założeń obronnych Europy.


Miejsca sprzedaży:
Twierdza Srebrna Góra – kasa biletowa, ul. Kręta 4, Srebrna Góra

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 132 Twierdza Srebrna Gόra
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 132 Twierdza Srebrna Gόra
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 132 Twierdza Srebrna Gόra
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 132 Twierdza Srebrna Gόra
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 132 Twierdza Srebrna Gόra
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 132 Twierdza Srebrna Gόra

12.07.2020 - dostępny bez problemów
18.06.2020 - dostępny bez problemów
17.05.2020 - dostępny bez problemów
02.05.2020 - dostępny bez problemów
01.05.2020 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

VUVA
VUVA
N132
Cześć wszystkim.
Znaczek można kupić w kasie twierdzy. Cena: 8 zł + dwie pieczątki ;)
Oprócz twierdzy Srebrna Góra polecam jeszcze zwiedzanie Fortu Spitzberg-Ostróg (można zakupić jeden bilet na dwa obiekty - będzie lepsza cena ;) )
Oczywiście wszystkim polecam zwiedzanie tych obiektów. Naprawdę warto. I polecam spacery dookoła. Można trafić na różnego rodzaju niespodzianki :)
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Znaczek dostępny bez problemu w kasie Twierdzy w cenie 8 zł.
Najpierw czekanie w towarzystwie owieczki i kózek, następnie zwiedzanie Twierdzy z przewodnikiem ubranym w mundur z tamtego okresu.
Pan przewodnik opowiadał bardzo ciekawie, zaprezentował wystrzał z broni.
Przegonił po Twierdzy. Oj, trzeba pamiętać o odpowiednim ubiorze, temperatura to bodajże ok. 10°C i szczerze współczułam ludkom ubranym w krótki rękaw i krótkie spodenki.

Na koniec podziwiać można widoki z góry i przyznam, że naprawdę za nie się prezentowały.

Polecam również nocleg w Dom pod Twierdzą, choć akurat nam się trafili gamonie, którzy do prawie 2 w nocy tupali i szurali nad nami. Słychać też było ich głośne rozmowy.
Za to wystrój wnętrz jak i posiłki fantastyczne. Polecam
 
Marek
Twierdza
Bylem w czasie nocnego zwiedzania. Genialny przewodnik - komendant, ciekawe atrakcje po trasie.
Polecam też na nocleg "Dom pod twierdzą", który jest obok twierdzy - w XVIII wiecznym budynku koszar. Fajnie dopełnia klimat
 
Robert Salwowski
Bobik
Twierdza
Kto był na Dolnym Śląsku i nie widział Twierdzy Srebrna Góra, ma czego żałować. Ogromna, monumentalna budowla z ciekawą historią. Trafiliśmy na świetnego przewodnika, który nie dość, że pokazywał fajną wiedzę, to wprowadzał dużo fajnego humoru. Bilety nie są tanie, ale tych na pewno nikt nie będzie żałował. Polecamy
 
Katarzyna Weber
Katarzyna Weber
ZT 132
W dniu dzisiejszym zakupiliśmy ostatni znaczek. Podejście z parkingu urozmaicone jeśli chodzi o dzieci. Twierdza warta zwiedzenia. Piękne widoki z góry. Przewodnik ciekawie opowiada. :) Wystrzał z broni palnej - niesamowity efekt!
 
Małgorzata Pałka
Małgorzata
twierdza
Największa twierdza górska w Europie. Przewodnicy ubrani w mundury z epoki potrafią doskonale zaciekawić turystów. Niezapomniany wystrzał z broni palnej, czasem z armaty.
Znaczek na stojaczku na ladzie w kasie.
 
Mateusz Leś
Mateusz Leś
zt
Po wyjściu na górę okazało sie że znaczków nie ma :(
 
Maciej Skrzypczak
Maciej Skrzypczak
Twierdza Srebrna Gόra
Po wdrapaniu się na szczyt ukazuje się majestatyczna twierdza, zwiedzanie z przemiłą Panią przewodnik przybliża historię obiektu.
Pieczątka dostępna, znaczek niestety nie, szkoda
 
Notelekseltis
TSG
Co do tej wspomnianej kolejki, to niby jest, choć osobiście nie widziałem jej na oczy. Obiekt mógłby być lepiej zagospodarowany i wyposażony, ale przewodnik nadrabiał swoją osobą. Fajnym akcentem była możliwość zobaczenia/usłyszenia wystrzału z ówczesnej broni. Nigdzie nie spotkałem takiej atrakcji. Do ceny zwiedzania prawdopodobnie trzeba będzie doliczyć 7zł za cały postój na parkingu. Podejście z parkingu to ok. 10 minut, jeśli ktoś ma jakieś ograniczenia ruchowe, to może pod samą twierdzę autem wjechać. Ogólnie pozytywnie oceniam, jedynie nie podobała mi się liczebność grupy, jak jest zbyt duża to spada atrakcyjność przekazu.

i jeszcze jedna rzecz... w sumie banalna, ale może okazać się kosztowna dla właściciela i nieprzyjemna dla turysty. Przytwierdźcie jakoś te stoły z ławkami w pomieszczeniu z "karnym osłem", bo kiedy nagle z jednej strony wstały osoby, to my z drugiej prawie na ścianie się znaleźliśmy, a świece, które fajny nastrój dają - prawie na naszych kolanach.
 
Kornelia Paździor
Kornelia50
ZT 132
Znaczek kupiony w kasie twierdzy. Do twierdzy można podjechać ciekawą kolejką.
 
Kuba, Patrycja i Wojtek Panek
J&P&W
Twierdza
znaczek dostępny

Trafiliśmy akurat na święto twierdzy (10 czerwca), w programie: inscenizacja bitwy oraz zwiedzanie obozu wojennego.

syn był zachwycony :-)
 
Edward Kaczmarczyk
Gosia,Edek,Klaudia Kędzierzyn-Koźle
No. 132
Piękna twierdza i tereny.Znaczek dostępny bez problemów w kasie w twierdzy.
 
Jacek Pawłowski
Dropsik
ZT132
Bardzo fajne miejsce,choć uważam że twierdza Kłodzka jest o wiele ciekawsza jeśli chodzi o obiekty tego typu.Znaczka nie kupiłem gdyż się skończyły i pani czekała na dostawę.Miejsce jednak warto odwiedzić.
 
Tomasz S
Tomasz S
srebrna gora
udało się. obiekt jest super, duzego klimatu dają przewodniczy, znaczek turystyczny jest śliczny
 
andre
zt
znaczek dostępny, ciekawe miejsce, świetny przewodnik
 
Kuba s.
srebrna góra
Miejsce godne polecenia i oznaczkowania! Znaczek dostępny bez problemu. Ale poza tym, miejsce niesamowite, przewodnik z pasją. Rewelacja
 
Samanta
ZT
Znaczki już są dostępne, stoją na stojaczku na ladzie. Cena 7 zł. Mowa oczywiście o głównym forcie DONJON. Można jeszcze zwiedzić Fort Ostróg, ale tam znaczka nie ma. Pan w kasie stwierdził, że mu się sprzedaż znaczka kompletnie nie opłaca, że za drogo i w ogóle... A przy okazji mówi, że w głównym forcie też nie ma, ale są, więc mu nie wierzcie.
 
Leszek
BRAK ZT 132
DZIŚ 12.08.2015 ZNACZEK BYŁ NIEDOSTĘPNY, PONIEWAŻ ZABRAKŁO. PANI POWIEDZIAŁA, ŻE BEDĄ, BO SĄ ZAMÓWIONE. WIĘC W NAJBLIŻSZYM CZASIE, KTO SIĘ WYBIERA NA SREBRNĄ GÓRĘ I CHCE ZDOBYĆ ZNACZEK TURYSTYCZNY TO LEPIEJ SIĘ UPEWNIĆ CZY JUŻ SĄ.
 
Monia
znaczerk
Znaczek dostępny przy kasie:) Miejsce niesamowite, przewodnicy po miejscu fantastyczni, potrafia zainteresować historia wszystkich
 
trójmiasto
znaczek
Absolutnie świetne miejsce! Przewodnicy pięknie wprowadzają w historię. Warto pośięcić więcej czasu i połazić po całej twierdzy , również tej której przewodnik nie pokazuje :-)
 
LidiaPazderska
:)
Znaczek dostępny. Super miejsce. Podejście całkiem znośne. Znaczki niemalże na honorowym miejscu w kasie :)
 
Grzegorz
pies
Pies kosztuje tyle co znaczek :) 7 zł za wejście psa
 
dominika
Warto
Warto odwiedzić Twierdzę, podejście jest łagodne, można zabrać psa, ZT kosztuje 7 zł.
 
Hubert
ZT 132
No cóż. Na teren twierdzy weszliśmy i czekaliśmy ponad pół godziny na przewodników (dzień był deszczowy i ponury), których ostatecznie spotkaliśmy w drodze powrotnej gdy dzieciom znudziło się czekać.