Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1293
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1293!

No. 545 Ujście Warty - Rzeczpospolita Ptasia

GPS: 52.584757 14.773463

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 545 Ujście Warty - Rzeczpospolita Ptasia

Nazwa została wymyślona przez Towarzystwo Przyjaciół Słońska „Unitis Viribus”. Inicjatywa ta ma na celu m.in. promocję nadwarciańskich rozlewisk oraz zrzeszanie wszystkich przyjeżdżających tu ptakolubów. W stolicy Rzeczpospolitej Ptasiej, w Słońsku, można otrzymać paszport, a tym samym stać się pełnoprawnym Obywatelem ptasiej republiki. Turyści mogą uzyskiwać potwierdzenie pobytu w Rzeczpospolitej Ptasiej otrzymując w paszporcie pieczątkę z wizerunkiem ptaka roku oraz mogą kupić Znaczek Turystyczny. Ujście Warty to mało znana, a niewątpliwie godna bliższego poznania część Polski. Jest to kraina ptaków i wody. Kilka tysięcy hektarów mokradeł, ważnych w skali europejskiej.


Miejsca sprzedaży:
> Biuro Paszportowe Rzeczpospolitej Ptasiej, ul. Stacja Pomp 2, Słońsk

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 545 Ujście Warty - Rzeczpospolita Ptasia
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 545 Ujście Warty - Rzeczpospolita Ptasia
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 545 Ujście Warty - Rzeczpospolita Ptasia

05.05.2024 - dostępny bez problemów
03.06.2023 - dostępny bez problemów
20.05.2023 - dostępny bez problemów
24.06.2022 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
02.04.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Mateusz Ryczkowski
MatZG91
Tak
Zadzwoniłem uprzednio pod numer podany na stronie Unitis Viribus. Umówiłem się, że o tej godzinie w ten dzień (niedziela) w Stacji Pomp 2 ktoś będzie. Rzeczywiście był. Znaczek kupiony (cena: 9 zł), a także magnes.
 
Marek Matysik
aptekarz
ZT
Kupiliśmy ten znaczek na Puszkina 44. Uprzejmy Pan mimo soboty otworzył nam drzwi prywatnego domu. Ze względu na remont drogi zniknęła tablica informacyjna
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Jak to jest, że Znaczek dodawany do kolekcji w 2019 i 2020 a ostatni komentarz pochodzi z 2018?
Wstydzilibyście się. Żeby choć kilku słów nie zamieścić. >:/
WSTYD!

Znaczek dostępny bez problemu w Stacji Pomp2 w Słońsku.
Koszt to 8 zł. Płatność tylko gotówką.
Całe szczęście, że spory odcinek drogi jest remontowany. Zostawiliśmy samochód i ruszyliśmy spacerkiem.
Ok. 2 km cudnych sielskich widoków.
Naprawdę warto.

Polecam również najpierw zadzwonić i upewnić się, że otwarte i sympatyczni Państwo mają ZT na stanie (mój czekał na mnie uszykowany).
 
Grzegorz Sumiła
Grzegorz Sumiła
Grzegorz
ZT bez problemów można dostać w Stacji Pomp 2 w Słońsku.
 
Marek Tyczyński
TIKSON
Słońsk
Znaczek pod podanym adresem ul.Puszkina 44 był niedostępny,młody pan czepia się o jakieś bezprawne wejście na teren prywatnego mieszkania i nie umie wytłumaczyć turyście w czym rzecz!!!
ZT można było nabyć w Biurze Turystyki Przyrodniczej Dudek, które mieści się w Stacji Pomp2 w Słońsku w cenie 7zł i pieczątki z ptakiem roku. W 2018 jest to BĄCZEK
 
Wiktoria Pięta
Wiki
Cena Zt 545
Zwiedzanie rozpoczyna się rzeczywiście od odwiedzin ul. Puszkina 44, tam dostaje się wskazówki gdzie i jak dojechać. Park Narodowy oczywiście bardzo ciekawy, spotkanie z naturą gwarantowane, lecz 10 zł za ZT? Eh...
 
Wiktoria Pięta
Wiki
Cena Zt 545
Zwiedzanie rozpoczyna się rzeczywiście od odwiedzin ul. Puszkina 44, tam dostaje się wskazówki gdzie i jak dojechać. Park Narodowy oczywiście bardzo ciekawy, spotkanie z naturą gwarantowane, lecz 10 zł za ZT? Eh...
 
Agata
ZT 545
Przed chwilą kontaktowaliśmy się z Towarzystwem Przyjaciół Słońska. Znaczki są dostępne. Nie wiem skąd wpis o niedostępności. W każdym razie zapraszamy do tego pięknego miejsca!!!
 
Henryk Klapa
Słońsk
Znaczek pod podanym adresem był niedostępny, ale można go było nabyć w Biurze Turystyki Przyrodniczej Dudek, które mieści się w Stacji Pomp w Słońsku.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Słońsk
Słońsk to serce parku narodowego, są tu szlaki i ścieżki edukacyjne wśród łąk. Miejscowość też całkiem miła, jest parę hotelików, knajpek, sklepy. Z zabytków ciekawy kościół, ruiny zamku i kilka fajnych starych budynków. Znaczek dostępny zarówno w siedzibie Stowarzyszenia jak i w IT w przepompowni, cena ciągle ta sama 5 zł.
 
Bobik
Ciekawy człowiek
Bardzo ciekawa rzecz. Ludzie super zaangażowani. Około 3000 pbywateli z 11 państw. Polecam, bo tereny niesamowite, szczególnie tzw. Betonówka
 
Samanta
ZT
Trzeba trochę pozmieniać w opisie znaczka i wszystko będzie ok. GPS prowadzi do ronda w Słońsku, a nie do Rzeczpospolitej Ptasiej. Miejscem sprzedaży znaczka nie może być kasa muzeum, bo tam nie ma żadnego muzeum. Rzeczpospolita Ptasia znajduje się w domu Towarzystwa Przyjaciół Słońska przy ul. Puszkina 44 w Słońsku. Tam są znaczki, można dostać paszport i pieczątkę z ptakiem roku. W 2016 jest to podróżniczek. Można też dostać mapkę z trasami turystycznymi po Parku Narodowym i parę dobrych rad, gdzie się udać, żeby zobaczyć kilka ptaszków. I dopiero po tych odwiedzinach zaczynamy zwiedzanie.
 
Marta i Michał
No. 545
Znaczek ten zdobyliśmy w Biurze Turystyki Przyrodniczej Dudek, które mieści się w Stacji Pomp w Słońsku. Znaczek w cenie 5 zł, a dodatkowo można nabyć wiele innych pamiątek związanych z Ujściem Warty. Lokalizacja Stacji Pomp pozwala na zagłębienie się w park i obcowanie z całym ptasim bogactwem jakie oferuje ten obszar.