Na dzień dzisiejszy w Polsce są 972 miejsca wyróżnione Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce są 972 miejsca wyróżnione Znaczkiem Turystycznym!

No. 145 Wodospad Wilczki w Międzygórzu

dolnośląskie
GPS: 50.229168 16.760808

Trasy turystyczne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 145 Wodospad Wilczki w Międzygórzu

Największy i najwyższy wodospad w Masywie Śnieżnika, drugi co do wysokości w Sudetach. Powstał na linii uskoku tektonicznego, skąd rzeka Wilczka spada z 22 m do kotła i dalej płynie wąskim wąwozem zwanym kanionem amerykańskim, którego pionowe skały osiągają nawet 25 m. Wokół wodospadu rośnie piękny, stary las mieszany i wznoszą się malownicze skałki. Wodospad wraz z najbliższym otoczeniem objęte są od 1958 roku ochroną i tworzą rezerwat przyrody „Wodospad Wilczki”. Teren rezerwatu przystosowany jest do zwiedzania. Nad wodospadem znajduje się mostek, a wokół niego wyznaczono ścieżki oraz schodki prowadzące do tarasów widokowych, tak by można było oglądać wodospad i wąwóz z każdej strony.


Miejsca sprzedaży:
Recepcja hotelu "Dom Nad Wodospadem" (web)

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 145 Wodospad Wilczki w Międzygórzu
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 145 Wodospad Wilczki w Międzygórzu
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 145 Wodospad Wilczki w Międzygórzu
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 145 Wodospad Wilczki w Międzygórzu

13.06.2020 - dostępny bez problemów
24.05.2020 - dostępny bez problemów
07.05.2020 - dostępny bez problemów
23.02.2020 - dostępny bez problemów
10.11.2019 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Danuta Świątek
Dana
Wodospad Wilczki
ZT dostępny w recepcji hotelu. Wodospad przepiękny. Warto wybrać się dalej szlakami turystycznymi w dalsze miejsca. Niestety na obiad nie było szans. Stoliki co drugi musiał być pusty. Stoliki duże i aż szkoda miejsca. Myślę, że gdyby każdy stolik zajmowały 4 osoby (połowa stolika), to też byłoby zgodne z przepisami. Spożywający posiłki siedzieli luźno, natomiast przy drzwiach stał stłoczony tłum!
 
Anna
Anna
Znaczek
Znaczek dostępny w recepcji hotelu.
Wodospad piękny
 
MARCIN Słowiński
Slovik
Marcin S
Wspaniałe cudowne miejsce które zwiedziłem, w wakacje w sierpniu, rewelacyjny zakątek Polski, polecam szlaki turystyczne na Iglicznię oraz Śnieżnik parę dni cudownego chodzenia w górach :) dla kogoś kto oczywiście nie pędzi na zabój za tylko samymi znaczkami. Międzygórze wspaniałe ciche miejsce :) sam wodospad warty zobaczenia.
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Wodospad
Wspaniała siła przyrody. Do podziwiania z każdej strony gdyż dróżki i pomosty poprowadzone są wokół całego wąwozu. Do tego ławeczki a wieczorem nastrojowe podświetlenie. Naprawdę urocze miejsce. A w "Domu nad Wodospadem" naprawdę pyszne jedzenie!
 
Małgorzata Pałka
Małgorzata
wodospad Wilczki
Ciekawostka: do powodzi w 1997 wodospad Wilczki był najwyższym w Sudetach. Powódź zniszczyła kilkumetrowy sztuczny próg. Dzisiaj, niestety, wodospad i wąwóz były niedostępne, ponieważ Nadleśnictwo przeprowadza rewitalizację rezerwatu.
Ale za to w hotelu "Dom nad Wodospadem" wypiłam pyszną kawę i zjadłam pyszne ciasto przed wyruszeniem do Ogrodu Bajek i na Górę Igliczną.
Znaczki stoją na ladzie recepcji hotelu, cena standardowa.
 
Kuba, Patrycja i Wojtek Panek
J&P&W
Wodospad
Piękny wodospad, warto zobaczyć.
znaczek w cenie 7 zł w hotelu.
 
Andrzej Szafrański
Aszki
Koniecznie!
Warto obejrzeć z wszystkich punktów widokowych, choć z niektórych widok trochę zasłania wyb ujął roślinność.
Po zwiedzaniu, zwłaszcza w gorący dzień, polecam domową lemoniadę.
ZT- bez problemu.
 
Bobik
Wodospad
Piękne i urokliwe miejsce. Być w Kotlinie i nie zobaczyć wodospadu Wilczki, to głupota. W hotelu Nad Wodospadem pyszne jedzonko
 
kuba s.
wodospad
Znaczek dostępny bez problemu, w cenie 5 zł.
Świetne miejsce, profesjonalna obsługa, dziękujemy!
 
ROBAS
wodospad
znaczek dostępny za 7zł w domu nad wodospadem
 
JAMNik
Wodospad Wilczki
Znaczek 7 zł. Miejsce piękne, warte zatrzymania się na dłużej. Przy okazji zjedliśmy obiad w Domu nad Wodospadem. Obsługa-zaliczam do wzorcowych. 
 
trójmiasto
Dom pod wodospadem
Wodospad położony w świetnym miejscu. Cały ten "kurort" godny polecenia ludziom którzy cha odsapnąć i najlepiej z dziećmi! Hotel "Dom pod wodospadem" polecam z całego serca! Świetna ekipa zarządza tym miejcem i głównie były tam rodziny z dziećmi!!! Ceny przystępne! Znaczek w recepcji stoi na ladzie!
 
Schneeberg i Franio
ZT-145 i Dom nad Wodospadem
Znaczek widoczny na stojaku w recepcji hotelu. Sam hotel godny polecenia, możliwość zjedzenia ciepłego posiłku w restauracji, pokoje b.wygodne. B.dobre miejsce na nocleg z dzieckiem.
 
Hubert A.
Hubert
ZT 145
Znaczek dostępny, a miejsce sprzedaży pierwsza klasa. Po wędrówce po okolicach polecam pyszny obiadek w przyhotelowej restauracji lub zimne piwko w ogródku :-)
 
Marta i Michał
Wodospad
Znaczek w cenie 7 zł, bardzo ładnie wyeksponowany. Przy okazji przybiliśmy pieczatkę do Dziennika Kolekcjonera. :)
 
Znamek
Cena znaczka
Znaczek w hotelu "Dom Nad Wodospadem" kosztował 7 zł. a człowiek, który go nam sprzedawał był bardzo uczynny i oprowadził nas po niektórych pokojach. Pokazał nam zmiany jakie zaszły w przeciągu ostatnich 10 lat, bo byliśmy tam w 2004 roku.
 
dominika
Wodospad
Polecam obejść dokładnie cały wodospad i zobaczyć go z każdego z dwóch punktów widokowych. Jeśli amcie więcej czasu można zjarzeć do Ogrodu Bajek - drogowskaz znajdziecie po drodze. 
Cena znaczka 7 zł.