Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1293
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1293!

No. 832 Wyciąg krzesełkowy na Dzikowiec. Boguszów-Gorce

GPS: 50.724139 16.219487

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 832 Wyciąg krzesełkowy na Dzikowiec. Boguszów-Gorce

Na południe od miejscowości Boguszów-Gorce znajduje się Dzikowiec Wielki, jedna z kilku charakterystycznych gór otaczających  Zagłębie Wałbrzyskie. Dzikowiec to porośnięta lasem góra o stromych zboczach. Na jej północno-wschodnim stoku w 1986 roku uruchomiono orczykowy wyciąg narciarski, który funkcjonował na Dzikowcu do początku 2002 roku. W kolejnych latach elementy pierwotnego wyciągu zostały zdewastowane i rozkradzione. Kiedy władze gminy odzyskały dzierżawioną ziemię rozpoczęto prace zmierzające do budowy nowego wyciągu. W 2009 roku oddano do użytku nowy wyciąg krzesełkowy, którego łączna długość to 780 metrów. Wyciąg składa się z 99 dwuosobowych krzesełek, które pokonując 222 metry przewyższenia, docierają na szczyt góry w nieco ponad 5 minut. Przepustowość wyciągu to 1100 osób na godzinę. Dziś kolejka cieszy się dużą popularnością, a wybudowana na szczycie góry wieża widokowa jeszcze bardziej spopularyzowała to miejsce. Prestiż tego miejsca podnosi nie tylko istniejący stok narciarski, ale także liczne trasy biegowe i rowerowe oraz rozwinięta infrastruktura turystyczna.


Miejsca sprzedaży:
> Recepcja Hotelu Piotr, ul. Kościuszki 4, Boguszów - Gorce (web)

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 832 Wyciąg krzesełkowy na Dzikowiec. Boguszów-Gorce
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 832 Wyciąg krzesełkowy na Dzikowiec. Boguszów-Gorce
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 832 Wyciąg krzesełkowy na Dzikowiec. Boguszów-Gorce

03.01.2024 - dostępny bez problemów
03.07.2023 - znaczek niedostępny
06.05.2023 - znaczek niedostępny
18.02.2023 - znaczek niedostępny
16.10.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Ania Kluk
Mimi
ZT
Brak znaczka w Hotelu Piotr.
 
MMMT.family ze Szczecina
MMMT.family ze Szczecina
ZT
Wyciąg nieczynny, stok w trakcie naśnieżania,
Znaczek dostępny w hotelu w cenie 8zł
 
Mateusz Ryczkowski
MatZG91
Wyciąg
Hotele jako miejsce sprzedaży ZT mają tę zaletę, że są otwarte na okrągło i tak też ja kupiłem 5 Znaczków z Boguszowa-Gorców w środku nocy.

Wyciąg obecnie działa od 10 do 17 w soboty i niedziele. Włączają go co pół godziny, ale te 20 minut to akurat, żeby wejść na wieżę na szczycie i pokręcić się trochę. Polecam skorzystać z usług tego wyciągu.
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Dzikowiec
Niestety wszystko pozamykane. Restauracja zamknięta. Wyciąg nie działa. Trochę osób z dziećmi na placu zabaw. Na przeciwko parkingu straszy jakaś niedokończona budowa. Mam niedobre przeczucie że ten obiekt jest na skraju upadku - obym się mylił!
 
Henryk Kwitowski
Henryk Kwitowski
Znaczek trochę bez sensu
Skoro w lenitm sezonie wyciąg działa tylko sobota niedziela. Knajpa gdzie to dostępne miała być czynna od 10 ale...o 10:40 jak pociagnąłem za klamkę to zamknięte, mimo że obsługa była a raczej dopiero się zjeżdżała. Przez wejście tylne nie chciało mi się już próbować...
 
Roman Binder
borsuk
Wyciąg
Znaczek dostępny w Restauracji w standardowej cenie 7 zł. Miejsce ma nowego właściciela i to jest od razu zauważalne. Można odpocząć i dobrze zjeść zarówno smaczny obiad jak i dobry deser.