Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 698 Wystawa Miniatur Kolejowych w Rewalu

GPS: 54.075642 15.011344

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 698 Wystawa Miniatur Kolejowych w Rewalu

8 unikatowych makiet kolejowych z jeżdżącymi pociągami, ponad 100 metrów torów, blisko 1000 zabytkowych i współczesnych modeli lokomotyw i wagonów, a do tego dziesiątki pojazdów, niezliczone scenki rodzajowe, interaktywne elementy, piękne krajobrazy oraz "ZŁOTY POCIĄG". To tylko część ekspozycji, z której składa się „ Wystawa Miniatur i Makiet Kolejowych w Rewalu”. Modele w pięciu różnych skalach modelarskich wykonane są zarówno z kartonu, jak i drewna czy metalu. Tutaj kreatywnie można spędzić wolny czas. W budynku dworca znajduje się także kawiarnia, sklepik z pamiątkami oraz kolejowy kącik zabaw dla dzieci. A tuż obok przebiega linia czynnej kolei wąskotorowej. Kolej w tym wydaniu to wspaniała zabawa zarówno dla miłośników przygód, precyzji, modelarstwa oraz techniki w każdym wieku.


Miejsca sprzedaży:
> TYMCZASOWO ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ NA PODSTAWIE DOWODU POBYTU!!!

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 698 Wystawa Miniatur Kolejowych w Rewalu
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 698 Wystawa Miniatur Kolejowych w Rewalu
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 698 Wystawa Miniatur Kolejowych w Rewalu
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 698 Wystawa Miniatur Kolejowych w Rewalu
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 698 Wystawa Miniatur Kolejowych w Rewalu
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 698 Wystawa Miniatur Kolejowych w Rewalu
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 698 Wystawa Miniatur Kolejowych w Rewalu
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 698 Wystawa Miniatur Kolejowych w Rewalu
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 698 Wystawa Miniatur Kolejowych w Rewalu
Obrázek č. 10, Znaczki Turystyczne, No. 698 Wystawa Miniatur Kolejowych w Rewalu
Obrázek č. 11, Znaczki Turystyczne, No. 698 Wystawa Miniatur Kolejowych w Rewalu
Obrázek č. 12, Znaczki Turystyczne, No. 698 Wystawa Miniatur Kolejowych w Rewalu

28.07.2023 - znaczek niedostępny
23.07.2023 - znaczek niedostępny
20.07.2023 - znaczek niedostępny
19.06.2023 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
01.08.2022 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Mirosław Maziarz
Mirosław Maziarz
Zt 698
Znaczka nie ma, nawet tam nie jechałem szkoda paliwa
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Jeśli wystawa znajduje się na Dworcu w Rewalu to jest otwarta sezonowo, gdy kursuje Kolej Wąskotorowa.
Znaczka brak. Zresztą jak wszystkiego. Puste półki i gabloty. Ale te kilka makiet udało się obejrzeć.
 
Hubert A.
Hubert
Re: ZT
To jest to co zostało po wystawie. Zerknij na mój wpis z lipca 2019 r.
 
Grzegorz
Znaczek na stacji
Na stacji jest dostępny znaczek "Nadmorska kolej wąskotorowa", nr 688
 
grzegorz
brak wystawy
z wystawy nie zostało nic. Stacja zamknięta, ale przez szybę widać tylko podłogę. Chyba nie ma sensu utrzymywać ten znaczek bo turyści będą tam zajeżdżac
 
Hubert A.
Hubert
Re: brak wystawy
Zrobienie innego znaczka o podobnej tematyce w tym samym rejonie też nie jest proste. Jakiś czas temu był chociaż cień nadziei, że jakaś wystawa tu będzie. Dzisiaj nie ma na nią szans ani tu, ani w promieniu kilkudziesięciu kilometrów, a na siłę nikogo uszczęśliwiać nie będziemy. Trzeba czekać na zmiany - pandemia wiele nam skoplikowała, ale wierzymy że w końcu znaczek w innej formie i miejscu reaktywujemy.
 
Agnieszka i Wojciech PĘPEK
Wojt787
Znaczek
Urocza stacja kolejowa....Nie udało się zwiedzić wystawy. Znaczek dostępny tylko droga korespondencji
 
Stanislaw z Katowic
wystawa widmo
stacja kolejowa sezonowa zamknięta na głucho
 
Adam
Re: Wystawa
Z tego co mówiła Pani ze sklepiku to co pozostało na miejscu to są resztki tego co nie chciało się brać właścicielowi.
Podobno zostało zlikwidowane z racji nieopłacalności. Więc zrozumienie idei tu chyba nie ma nic na rzeczy. Nawet jeśli to zacznijmy od pytania czy opłacało się w ogóle tworzyć w tym miejscu znaczek. Szczególnie, że jest on dość świeży(2017). Wiem, że nie jesteśmy w rozwoju na etapie Czechów jednak chyba możemy w niektórych sytuacjach odmówić osobie, która chce ZT w takim miejscu. gdzie "atrakcja" ta to ewidentnie komercha.
 
Agnieszka i Wojciech PĘPEK
Wojt787
Re: Re: Wystawa
Wybieram się tam pod koniec Września i zastanawiam się czy jest chochlarz cień nadziei na zdobycie tego znaczka????
 
Admin ZT
Admin ZT
Re: Re: Re: Wystawa
Pracujemy nad tym, aby znaczek powrócił na stację w Rewalu, ale póki co niejasny jest los pozostałych makiet jakie się tam znajdują, w związku z czym ciężko w tej chwili określić czy i kiedy znaczek powróci. Proszę śledzić, adnotacje w polu "miejsce sprzedaży" lub nasz profil FB - tam pojawiają się komunikaty o przywróceniu dostępności znaczków.
 
Hubert A.
Hubert
Wystawa
Jak napisał mój przedmówca wystawa została zlikwidowana. To kolejny przykład niezrozumienia idei i kiczowatych atrakcji turystycznych jakie powstają w lawinowym tempie w nadmorskich miejscowościach. Na szczęście na dworcu w Rewalu można obejrzeć jeszcze 3 makiety kolejowe w różnej skali, a do tego wystawę sprzętu kolejowego i oryginalną kolejową wykolejnicę. Myślę, że znaczek z wystawy mógłby być tu nadal sprzedawany, bo i makiety można obejrzeć i inne ciekawostki kolejowe również, a do tego poczytać troszkę o historii kolejki.
 
Adam
Wystawa
Wystawa została zlikwidowana. W sklepie dostępne tylko znaczki z kolejki wąskotorowej
 
Ewa i Kuba
ZT 698 Wystawa Miniatur Kolejowych w Rewalu
Obiekt zamknięty. Brak jakiejkolwiek informacji. Numer telefonu podany na stronie internetowej nie odpowiada. Mail wysłany na adres ze strony internetowej pozostał bez odpowiedzi :-(
 
Piotr Pogan
Piotrek
ZT 698
Sklep z pamiątkami po sezonie zamknięty, ale miły Pan przybył w umówionym terminie, po uzgodnieniu telefonicznym. Drogą kupna nabyłem znaczek. Cena 7 zł.
 
Jerzy Paluszczyszyn
Jerzy Paluszczyszyn
Slajd
Byliśmy w piękne słoneczna południe, obiekt ładnie wyremontowany, ale niedostępny. Czynny pewnie tylko w wakacje.
 
Marcin
byłem, zwiedziłem ale znaczka nie kupiłem :)
Znaczek niestety niedostępny. Pan sprzedający bilety poinformował nas, że znaczki były w zeszłym sezonie i w tym już nie ma. Wystawa nieduża ale ciekawa. Cena biletu mogłaby być nieco niższa. Plusem jest to, że zwiedza się z przewodnikiem dzięki czemu można się dowiedzieć ciekawych rzeczy o zgromadzonych zbiorach...i jednocześnie jest to minusem bo chętnie spędziłbym tam o wiele więcej czasu żeby dokładnie obejrzeć wszystkie szczegóły, a tu trzeba iść do następnej sali :).
 
Artur Wittke
Artur
znaczkowe miejsce
Bardzo ciekawe miejsce, miła Pani bardzo ciekawie opowiada o zgromadzonych modelach, można posterować niektórymi modelami na makietach. Zdecydowanie Polecamy. Bilety 15 i 12 zł. Jest też pieczątka. Znaczków jeszcze nie mieli, czekali na dostawę.
 
Adam Ptaszyński
Ptasior
Moim skromnym zdaniem
W temacie tutejszej dyskusji. Jesli cena za bilet nie ulegla zmianie (oczywiscie mowie tu o wzroscie ceny) po wprowadzeniu do sprzedazy ZT promujacego dane miejsce uwazam, ze nazywanie "szantarzem malym czy duzym" jest, delikatnie mowiac, niestosowne. Znaczek jest dodatkiem a nie suchym krazkiem z drewienka, ktore sie kupuje dla samego ZT. Nie akceptujesz ceny biletu za atrakcje-nie kupuj biletu, zrob zdjecie miejsca znaczkowego i po sprawie. Filozofia zbierania ZT w takim przypadku kloci sie u mnie i np. jesli jestem w gorach to nie kupie sobie ZT "Rysy" czy innego szczytu jesli go fizycznie nie zdobede. Oczywiscie mozna powiedziec ze zdobycie szczytu jest darmowe ale jesli ktos w te strone pokieruje dyskusje to nie rozumie o czym tu pisze. Nie wspomne ze taki POLSKI FOLKLOR zniecheca kolejne miejsca by przyjac idee ZT. Jesli zbierasz ZT tylko dla krazka-jedz, zrob zdjecie i jedz po kolejny ZT i nie wylewaj zolci na znaczkowe miejsce tylko dlatego, ze ZT jest PRIORYTETEM, a idea ZT jest tylko gdzies tam ktoras w kolejce. Przeciez uzbierasz sobie kilkadziesiat zdjec miejsc znaczkowych, wyslesz je do centrali i za przesylke nie bedziesz musial placic ;)
Pozdrawiam serdecznie
 
Wystawa Miniatur Kolejowych
Wystawa Miniatur Kolejowych
Re: Wystawa
Znaczki sprzedajemy od 21 lipca 2017 roku według zasad sprzedaży znaczka czyli tylko dla osób odwiedzających naszą Wystawę.
 
Danuta Świątek
Dana
Wystawa
Znaczek dostępny tylko dla tych, którzy kupią bilet na wystawę. Wystawę oglądnęłam przed pojawieniem się Znaczka Turystycznego, wobec czego poprosiłam znajomą, aby mi kupiła znaczek. Moja koleżanka nie była zainteresowana wystawą - niestety bez tego nie mogła mi kupić znaczka...
 
Adam Ptaszyński
Ptasior
Re: Re: Re: ZT 698
Kolejny raz czytam ten komentarz i postanowilem go skomentowac..... "szacunek" znaczkowa Kolezanko :(
 
Wystawa Miniatur Kolejowych
Wystawa Miniatur Kolejowych
Re: ZT 698
Znaczek turystyczny kosztuje u nas 7 zł drogi panie Jakubie.
 
Wystawa Miniatur Kolejowych
Wystawa Miniatur Kolejowych
Re: ZT 698
Panie Jakubie to nie jest "szantaż" tylko zasady obowiązujące przy zakupie znaczka. Nie sprzedajemy znaczków osobą które nie zwiedzą naszej atrakcji turystycznej. To jest bardzo logiczna zasada zbierania znaczków. Poza tym znaczek turystyczny to jest dodatek do naszej wystawy a nie na odwrót. Proszę mi powiedzieć jaki jest cel zbierania znaczków jeżeli nie zwiedza się miejsca w którym jest znaczek?
 
Turystka
Re: Re: ZT 698
Skoro znaczek jest "dodatkiem do wystawy", to dlaczego nie sprzedajecie go Państwo po 4 zł albo nie dajecie za darmo (tak, są takie miejsca, gdzie znaczek dostaje się w cenie biletu, który dodatkowo wcale nie jest drogi)? I dlaczego informacji o tym, że znaczek jest możliwy do kupienia dopiero po uprzednim nabyciu biletu nie umieszczacie bezpośrednio przy znaczku (co na to UOKiK?), tylko udzielacie jej ustnie? Dla osób, które widziały np. wystawę "Kolejkowo" we Wrocławiu albo wystawę czasową (już parę lat temu) w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, cena 15 zł jest naprawdę ceną wygórowaną w stosunku do otrzymywanej jakości... Może warto się zastanowić, dlaczego część osób wychodzi od Was, nie kupując ani znaczka, ani biletu... To chyba nie jest logiczne z perspektywy sprzedaży? ;-)
 
Tadeusz Ewertowski
kuba_777
ZT 698
Pani w kasie powiedziała, że sprzedaż znaczka tylko przy zwiedzaniu Wystawy czyli kupnie biletu za 15 zł od osoby. Na każdy "szantaż" od razu się "jeżę", a wystawa raczej skromna. Znaczek dobrze widoczny, cena standardowa czyli 22 zł ;-)
 
Wystawa Miniatur Kolejowych
Wystawa Miniatur Kolejowych
Re: Wystawa Miniatur Kolejowych w Rewalu
Dzieci wpuszczamy tylko z prawnymi opiekunami. Wystawa została stworzona przede wszystkim dla rodzin z dziećmi. Nie jest możliwe takie rozwiązanie jakie pan proponuje. Poza tym jest pan pierwszą osobą która zgłasza taki problem. Dziękujemy jednak za cenną za uwagę.
 
Maciej Skrzypczak
Maciej Skrzypczak
Wystawa Miniatur Kolejowych w Rewalu
Dzieci i dorosłych powinno wpuszczać się osobno, by ci drudzy mogli się bez skrępowania poczuć jak dzieci
 
Wystawa Miniatur Kolejowych
Wystawa Miniatur Kolejowych
Re: ZT 698
Cieszymy się że się podobało i dziękujemy za odwiedziny i miły komentarz :)
 
Krzykos
Krzykos
ZT 698
Stojak ze znaczkami widoczny w gablocie przy kasie, cena standardowa.
Ekspozycja niezbyt duża, ale zadowoli i dużego, i małego pasjonata kolejnictwa oraz miłośnika modeli kolejowych.
Któż z nas nie lubił bawić się elektryczną kolejką? Tutaj można, choć na chwilę, wrócić do tamtych czasów.
Zobaczymy interesujące modele i makiety kolejowe odwzorowane z dbałością o szczegóły (niektóre tylko dla dorosłych
 
Adam Ptaszyński
Ptasior
Re: Re: Rewal
W PUNKT. Pozdrawiam
 
Wystawa Miniatur Kolejowych
Wystawa Miniatur Kolejowych
Re: Rewal
To nie był żaden mały "szantaż" tylko prosta zasada obowiązująca dla wszystkich kolekcjonerów. Wiele osób wychodziło niezadowolonych że nie sprzedaliśmy znaczka bez zwiedzenia naszej wystawy więc miłe panie na kasie grzecznie informują wszystkich kolekcjonerów bez wyjątku o logicznej zasadzie nabycia znaczka.
 
Waldemar Dejnega
dejnegaw
Rewal
Miłe panie siedzące w kasie Wystawy powiedziały, że sprzedadzą mi znaczek, ale najpierw muszę zwiedzić Wystawę(!) czyli kupić bilet za 15 zł od osoby. Wystawę i tak bym obejrzał, ale ten mały "szantaż" nie był potrzebny.