Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 915 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 915 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 149 Zamek w Międzylesiu

dolnośląskie
GPS: 50.148110 16.666264

Zamki, pałace, twierdze

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 149 Zamek w Międzylesiu

Pierwotny zamek w Międzylesiu powstał w XIV wieku w miejscu dawnego grodziska. Był siedzibą rycerskiego rodu Glaubitzów i został zniszczony w czasie wojen husyckich. W latach 1580-1590 na miejscu zamku wzniesiono renesansowy dwór. Do dwóch istniejących skrzydeł dobudowano następne dwa - południowe i wschodnie. Pod koniec XVII wieku dwór został powiększony o nową część barokową. Budowlę powiększono o nowe dwa skrzydła i mur, zamykający nowo powstały dziedziniec. W XIX wieku obiekt odrestaurowano. W 1945 roku zamek został opuszczony tuż przed nadciągającą Armią Czerwoną, a pozostawione przez byłych właścicieli wyposażenie zostało rozgrabione. W późniejszych latach wnętrza zamku adaptowano na cele kolonijno-wczasowe. W roku 1972 w wyniku pożaru miasta spłonęła część renesansowa zamku. Na początku bieżącego stulecia nowy właściciel zamku przeprowadził remont skrzydła barokowego, które zaadaptował na restaurację i pokoje hotelowe.


Miejsca sprzedaży:
Restauracja zamkowa

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 149 Zamek w Międzylesiu
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 149 Zamek w Międzylesiu
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 149 Zamek w Międzylesiu
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 149 Zamek w Międzylesiu

25.08.2019 - dostępny bez problemów
25.08.2019 - dostępny bez problemów
20.07.2019 - znaczek niedostępny
18.06.2019 - znaczek niedostępny
22.10.2018 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Grzegorz Kaczmarczyk
Grzegorz Kaczmarczyk
149
Znaczków nie ma. A pani obsługująca restauracje nie miała wiedzy na temat tęgo czy jeszcze pojawia się na zamku. Sam zamek nie robi większego wrażenia
 
Michał
montana21
Międzylesie
Znaczki się skończyły i raczej szybko nie wrócą, miejsce jak i obsługa raczej nie zachęcają do odwiedzin.
 
Marta i Michał
Marta i Michał
No.149
Cytując klasyka "Houston! Mamy problem!" Spoglądając na informacje w internecie dot. godzin otwarcia i dostępności zamku do zwiedzania można się ucieszyć. I na tym radość się kończy. Po dojechaniu na miejsce, byliśmy przed godziną 14, czyli godziną, o której teoretycznie miało być kolejne zwiedzanie, pocałowaliśmy klamkę. Zamek piękny, chociaż wymaga jeszcze ogromnych nakładów finansowych i poświęconego mu czasu, aby odzyskał swój blask. Ogromny potencjał, który marnowany jest w najbardziej absurdalny sposób. Ze strony pracowników zamku nie ma żadnego zainteresowania turystą. Banery zachęcają do zwiedzania, a recepcja i restauracja jest zamknięta na głucho. Telefony nie odpowiadają. I żeby nie było - spędziliśmy tam ponad godzinę i nie spotkaliśmy żywej duszy. Bardzo żałujemy, ale głową muru się przebić nie da.
 
Małgorzata Pałka
Małgorzata
Zamek w Międzylesiu
Logo znaczka na monitorze komputera, ale znaczka nie ma. Być może zamek czeka na rozpoczęcie sezonu turystycznego, gdyż obecnie ruch jest mały. Za to można trzy razy w ciągu doby (o godz. 12.00, 14.00 i 16.00) zwiedzić największy zamek na Ziemi Kłodzkiej. Dużo tego nie ma, bo obiekt jest cały czas w remoncie, ale z Panią przewodnik spędziłam ciekawie prawie godzinę.
 
Rafał Trojanowski
Rafał 82
ZT 149
Znaczek dostępny bez problemu w restauracji w cenie 7 zł.
 
ROBAS
zamek
niestety znaczka brak i nie wiadomo kiedy bedzie
 
Samanta
ZT
Znaczki stoją na ladzie w restauracji zamkowej, nawet jest logo znaczka przyklejone na monitorze komputera. Cena 7 zł.
 
Agata
ZT 149
Znaczek dostępny w  restauracji, cena 7 zł. Sam zamek jest w remoncie, ale można zwiedzić go z zewnątrz.
 
Grzegorz
zamek
Restauracja w zamku czynna dopiero od 12. Drzwi do recepcji zamknięte.Na szczęście udało się kupić znaczek od kuchni. Cena 7 zł.
 
Hubert
ZT 149
Zapoznałem się z informacjami o cenie ZT w Zamku w Międzylesiu i jakież było moje zdumienie gdy pan w restauracji powiedział mi że znaczek kosztuje 7 zł. To bardzo pozytywnie świadczy o stosunku do ZT i samych kolekcjonerów.
 
jacek
Cena znaczka
Witam
13 lipca odwiedziłem Międzylesie, plan był taki że najpierw zwwiedzamy miasto następnie idziemy na posiłek i po kolejny znaczek do zamku, ponieważ był to ostatni punkt naszej znaczkowej wycieczki w tym dniu. Największe rozczarowanie to CENA znaczka. Wszystkie znaczki okoliczne po 7 zł natomiast w Międzylesiu w zamku znaczek 9 zł !!! i Myślałem że cena obejmuje zwiedzanie zamku, niestety myliłem się, więc nie wiem dlaczego tak wysoka. A potem wlaściciele będą narzekać, że znaczki się nie sprzedają.  
 
pawłowski
ZT nr 194 Zamek w Międrzylesiu
Znaczki umieszczone na stojaczku w bardzo widocznym miejscu,cena 9 zł .