Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1293
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1293!

No. 740 Zamek w Szydłowcu

GPS: 51.226417 20.853786

Zamki, pałace, twierdze

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 740 Zamek w Szydłowcu

Szydłowiecki zamek to jedna z najpiękniejszych wczesnorenesansowych rezydencji magnackich w Polsce. Według zachowanych dokumentów już w 1427 roku istniał w tym miejscu kamienny dwór należący do Jakuba i Sławka Odrowążów – protoplastów rodziny Szydłowieckich. Archeolodzy znaleźli też resztki starszych, drewnianych konstrukcji, prawdopodobnie pochodzących z XIII wieku. Do łatwiejszej obrony zamek zbudowano na sztucznej wyspie w rozlewiskach rzeki Korzeniówki i otoczono fosą. Przez ponad dwa stulecia zamek należał do Radziwiłłów. W czasie II wojny światowej okupanci utworzyli w nim getto dla ludności żydowskiej, którą po likwidacji getta przewieziono do obozu koncentracyjnego w Treblince. W latach 2011-2015 przeprowadzone zostały prace remontowo-budowlane na terenie Zamku i dziedzińca, wyspy zamkowej oraz Parku Radziwiłłowskiego. Obecnie w zamku ma swoją siedzibę Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek oraz Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych.


Miejsca sprzedaży:
> Miejska Informacja Turystyczna, ul. Rynek Wielki 1, Szydłowiec

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 740 Zamek w Szydłowcu
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 740 Zamek w Szydłowcu
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 740 Zamek w Szydłowcu
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 740 Zamek w Szydłowcu
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 740 Zamek w Szydłowcu
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 740 Zamek w Szydłowcu

11.09.2023 - dostępny bez problemów
19.08.2023 - dostępny bez problemów
02.04.2023 - dostępny bez problemów
27.12.2022 - dostępny bez problemów
17.09.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Małgorzata Uba
stellamaris
ZT Szydłowiec
Znaczek w cenie 8 zł w Miejskiej Informacji Turystycznej. Punkt czynny w weekendy, z olbrzymim wyborem oryginalnych pamiątek i pieczątek turystycznych. Można poprosić o klucz do bramy cmentarza żydowskiego i kupić bilety na wieżę ratusza.
 
Anna Farat Szydek
Essus
ZT
ZT można zakupić nie w Zamku, gdzie Muzeum się mieści lecz w Centrum Informacji Turystycznej w rynku miasta.
 
Edward Kaczmarczyk
Gosia,Edek,Klaudia Kędzierzyn-Koźle
No. 740 Zamek w Szydłowcu
Spóźniliśmy się. IT zamknięta. Miasteczko z pięknym ratuszem,Kościołem,Zamkiem,uprzejmymi mieszkańcami, muzyką rockową w restauracji pod Ratuszem i Billy Idolem granym na Zamku.Polecamy.
 
Krzysztof Ulka
krist58
No. 740 Zamek w Szydłowcu
Znaczek i nie tylko dostępny w punkcie informacji turystycznej na rynku. Sam zamek na wyspie z 200 m. od rynku. Wart uwagi sam rynek, z ratuszem(możliwość wejścia na wieżę), jak i kościół pod wezwaniem św. Zygmunta.
 
Katarzyna Zabłudowska
Katarzyna Zabłudowska
ZT 740
Do 31.03.2019r. nie mozna nabyć ZT gdyż Informacja Turystyczna w Szydłowcu jest nieczynna.
 
Tadeusz Ewertowski
kuba_777
ZT 740
Zamek Szydłowieckich i Radziwiłłów robi niesamowite wrażenie. Sama lokalizacja zniechęcała do zdobywania, a później rezydencja godna magnackich rodów. poza zamkiem Ratusz i kościół pod rzadko spotkanym wezwaniem św. Zygmunta. Muzeum instrumentów ludowych - jedyne w Polsce warto obejrzeć.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Szydłowiec
Ciekawe, warte odwiedzenia miasteczko z kilkoma świetnymi zabytkami. Ładny rynek z renesansowym ratuszem i gotycką farą. Warto również odwiedzić miejscowy kirkut i położone na południe od miasta kamieniołomy. No i oczywiście zamek ze świetnym muzeum. Niestety od stycznia informacja turystyczna czynna tylko w dni robocze więc znaczka nie udało kupić.
 
Grzegorz Kaczmarczyk
Grzegorz Kaczmarczyk
740
Znaczek dostępny w punkcie informacji turystycznej na rynku. Bardzo miła Pani powiedziała, że w grudniu prawdopodobnie informacja będzie czynna również w niedzielę. Moją uwagę przykuły również szydłowieckie pręgierze ( kto wie może na kolejnym znaczku ?) Na zamku fantastyczne Muzeum Instrumentów Ludowych jedyne w Polsce z bardzo bogatą kolekcją i przesympatyczną obsługą. Warto tam zajrzeć .
 
Krzykos
Krzykos
ZT 740
Stojak ze znaczkami widoczny w gablocie MIT, cena standardowa, na drzwiach znaczkowa naklejka.
Uwaga: do końca listopada, Informacja otwarta również w soboty i niedziele, w godz. 8.00 - 16.00.
Odnowiony zamek, położony w zadbanym parku, zachęca do odwiedzin. Wewnątrz można zwiedzić Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych (wstęp bezpłatny) oraz ekspozycję dotyczącą historii miasta (na piętrze - wejście z muzeum).
W Szydłowcu można obejrzeć jeszcze inne, ciekawe miejsca, zasługujące na kolejne ZT, jak np. Ratusz czy kościół farny.
Polecam wizytę w Szydłowcu.