Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 752 Zespół Pałacowy w Bagnie

GPS: 51.337020 16.817534

Zamki, pałace, twierdze

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 752 Zespół Pałacowy w Bagnie

Barokowy pałac w Bagnie koło Obornik Śląskich powstał na początku XVIII wieku. Najstarsza część gmachu została wybudowana na zlecenie hrabiego Heinricha Leopolda Seher-Thos. Budowla wielokrotnie przechodziła z rąk do rąk, aż w końcu w 1905 roku stała się własnością Georga Kisslinga, który dokonał modernizacji i rozbudowy pałacu. Powstała wówczas jego druga część w stylu neobarokowym zwana Nowym Pałacem. Po śmierci Kisslinga majątkiem zarządzał jego syn, który w 1927 roku sprzedał Bagno Śląskiemu Towarzystwu Kredytowo – Ziemskiemu. W 1930 roku majątek przeszedł w ręce Zgromadzenia Salwatorianów, które urządziło w pałacu studium filozoficzno-teologiczne. W czasie II wojny światowej salwatorianie opuścili budynek, w którym ulokowano obóz dla wysiedleńców. Po wojnie obiekt przejęli salwatorianie prowincji polskiej tworząc w nim w 1953 roku istniejące do dzisiaj Wyższe Seminarium Duchowne oraz klasztor. W skład zespołu pałacowo – parkowego w Bagnie wchodzi zarówno pałac jak i otaczający go park krajobrazowy o powierzchni 5 hektarów, z licznymi egzemplarzami wiekowych drzew. W parku zachował się również drewniany kościół, grota i tzw. altana filozofów. Obiekt udostępniono do zwiedzania w dni świąteczne w godz. 13-17, lub w innym terminie po wcześniejszym zgłoszeniu.


Miejsca sprzedaży:
> Furta zakonna Seminarium w Bagnie, ul. Ziołowa 51, Bagno

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 752 Zespół Pałacowy w Bagnie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 752 Zespół Pałacowy w Bagnie
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 752 Zespół Pałacowy w Bagnie
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 752 Zespół Pałacowy w Bagnie
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 752 Zespół Pałacowy w Bagnie
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 752 Zespół Pałacowy w Bagnie
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 752 Zespół Pałacowy w Bagnie
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 752 Zespół Pałacowy w Bagnie
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 752 Zespół Pałacowy w Bagnie
Obrázek č. 10, Znaczki Turystyczne, No. 752 Zespół Pałacowy w Bagnie
Obrázek č. 11, Znaczki Turystyczne, No. 752 Zespół Pałacowy w Bagnie
Obrázek č. 12, Znaczki Turystyczne, No. 752 Zespół Pałacowy w Bagnie
Obrázek č. 13, Znaczki Turystyczne, No. 752 Zespół Pałacowy w Bagnie
Obrázek č. 14, Znaczki Turystyczne, No. 752 Zespół Pałacowy w Bagnie

10.08.2023 - dostępny bez problemów
27.11.2022 - dostępny bez problemów
27.11.2022 - dostępny bez problemów
12.11.2022 - dostępny bez problemów
12.06.2022 - znaczek niedostępny

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

LESZEK SZYMKOWSKI
LESZEK SZYMKOWSKI
752- Bagno
Zespół pałacowo – parkowy z początku XVIII w.Obecnie klasztor i seminarium Salwatorianów .Piękne miejsce,przebogata architektura wnętrz.Całość usytuowana jest wśród przepięknego parku.Zwiedzanie w dni świąteczne.Znaczek do nabycia w Furcie...pozostały tylko 3 szt....
 
Dominik Wiśniewski
Dominik Wiśniewski
ZT 752
Piękne miejsce, interesujący budynek z ciekawą historią. Warto zwiedzić.
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Bagno
Piękny Pałac i piękny park - warto pooglądać, pospacerować i zrobić zdjęcia. My mieliśmy trochę pecha - znaczka nie udało się kupić ale w tak wietrzny dzień chyba nikt się nie spodziewał turystów :-)
 
Edward Kaczmarczyk
Gosia,Edek,Klaudia Kędzierzyn-Koźle
Zespół Pałacowy w Bagnie
Znaczek dostępny w furcie Klasztoru Miejsce warte zwiedzenia.
 
Zygmunt Gonczarek
Zygmunt
ZT752
Bagno było kolejnym naszym przystankiem po zwiedzaniu Wołowa. Miejscowość niewielka lecz pozytywnie zaskakuje tablicami informacyjnymi dla turystów. Zespołu pałacowo-parkowego nie sposób nie zauważyć gdyż jest największą i najlepiej utrzymaną posiadłością. Z uwagi na grudniowy czas nie było nam dane podziwiać w pełni piękna parku okalającego klasztor. Spacer wśród okazałych drzew, duży staw i olbrzymi park pobudziły wyobraźnię i zachęciły do powrotu w czasie letnim. Niestety pałacu nie można zwiedzać ze względu na pandemię. Pocieszeniem było zdobycie Znaczka w furcie zakonnej.
 
Mirosław Maziarz
Mirosław Maziarz
ZT752
Takie znaczki uwielbiam :) Jadąc przez piękna, lecz biedną polską wieś, dotarłem do Bagna, gdzie znajduje się przepiękny pałac. Furtian, bardzo uprzejmy. Zostało tylko kilka znaczków, cena 7 zł. PS. Furtian nie ma pieniędzy więc Wam nie wyda, jak będziecie chcieli a najbliższy sklep 2km dalej :) Ale zawsze można zostawić więcej :)Zakonnicy napewno nie zmarnują
 
Skała
Pałac w Bagnie
Pałac robi wrażenie na turyście stoi w otoczeniu ciekawego parku ze sporym stawem. Wybrałem na przyjazd chyba najładniejszą porę roku Jesień park usłany dywanem złotych liści. Znaczek do kupienia na furcie, dzięki Danusi dotarłem do Bagna Skała.
 
Agnieszka Kasprzyk
Agnieszka Kasprzyk
Zt
Miejsce warte odwiedzenia w 100%. Pięknie zachowany pałac oraz ogród którym opiekują się Salwatorianie.Mimo iż zwiedzanie jest tylko w niedzielę, mnie udało się(w ekspresowym tempie) w środku tygodnia, dzięki uprzejmości jednego z kleryków.Znaczek dostępny w standardowej cenie
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Pałac i otaczający go park mają niewątpliwie swój urok i warto je obejrzeć. Znaczek można kupić w furcie zakonnej.
 
Robert Salwowski
Bobik
Cudo
Szkoda, że wnętrza można oglądać tylko w niedzielę, ale pałac i park po prostu przepiękny i urokliwy. Warto porozmawiać o historii miejsca z furtianem. Jeśli dobrze traficie, to możecie sporo dowiedzieć się ciekawostek na temat obiektu i jego byłych mieszkańców. Mi się udało, trafiłem dobrze. Młody ksiądz z widoczna pasją do historii tego miejsca. Dziękuję.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Pałac
Ciekawa budowla otoczona ładnym parkiem. Niestety znaczka nie udało się kupić przez zbyt późną porę.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 752
Znaczek dostępny w furcie, cena standardowa.
Ciekawy obiekt i zadbany park, z pewnością, warte są odwiedzin. Fajne miejsce z możliwością zobaczenia interesującego pałacu (zamku) i odprężenia podczas spaceru po parku.
 
Maciej Skrzypczak
Maciej Skrzypczak
Zespół Pałacowy w Bagnie
Zwiedzanie Seminarium trwało ponad godzinę, w tym czasie oprowadzający nas po wnętrzach jeden z kleryków opowiedział historię zarówno Pałacu w Bagnie, jego właścicieli jak i samych Salwatorianów.
Sam obiekt zarówno wewnątrz jak i z zewnątrz robi wrażenie, po parku jak na tą porę roku też przyjemnie się spacerowało.
Znaczek i pieczątka w furcie zakonnej
 
Danuta Świątek
Dana
Bagno
Budynek z zewnątrz i park wokół imponujący.
Wewnątrz zwiedza się w niedziele i święta 13-17. Przewodnik (jeden z kleryków) opowiada historię i pokazuje kilka sal. Można dostać kartkę (widokówkę). Można wpisać się do księgi pamiątkowej i przybić sobie pieczątkę. Kiedyś była monografia, do której wznowienia namawiałam. Znaczek można kupić codziennie na furcie, ale bez zwiedzania, Ja zwiedzałam 26 grudnia licząc, że będą już ZT. Dostali je po Nowym Roku i dzisiaj kupiłam. Odpłatność wrzuca się do puszki. Jeżeli nie ma się odliczonej kwoty, trzeba się zgodzić na dobrowolną ofiarę.
 
Danuta Świątek
Dana
Re: Bagno
Chciałam jeszcze dodać, że w Bagnie większość ulic ma "ziołowe" nazwy np. Miętowa. Godne polecenia jest jeszcze zwiedzanie kościoła. Sanktuarium jest przy głównej ulicy czyli Ziołowej!