Od kilku lat, zwykle dwa razy w roku realizujemy zamówienia na kolekcjonersko - turystyczne pieczątki, które podczas swoich podróży często odciskacie w księgach gości, przybijacie innym kolekcjonerom oraz którymi "podpisujecie się" podczas spotkań kolekcjonerów na terenie całej Polski, a także w innych krajach. Taka pieczęć to swego rodzaju znak rozpoznawczy kolekcjonera, a także element promujący grę kolekcjonerską i znaczki turystyczne.

Z przyczyn technicznych i ekonomicznych zamówienia na pieczątki realizujemy zwykle przed rozpoczęciem i po zakończeniu sezonu czyli wiosną i jesienią.

Zamówienie pieczątki w innym okresie nie wchodzi w grę, chyba że ilość osób chcących posiadać taką pieczęć uzasadnia ich wykonanie w dodatkowym terminie. 

Poniżej podajemy najbliższy termin zgłoszeń, w ramach którego będziemy realizowali kolejną partię pieczątek.

Zapisy na kolejną partię pieczątek - marzec 2022 r.

Poniżej wklejamy kilka istotnych informacji nt. pieczęci (cenniki, wzory i sposoby zamawiania). Przeczytajcie ze spokojem ten tekst, a jeśli jeszcze trapią Was jakieś wątpliwości to pytajcie (poniżej podano e-mail, pod którym można uzyskać więcej informacji).

Od razu jednak uprzedzimy tych z Was, którzy nie są w temacie, że robimy pieczątki jedynie w trzech wzorach w ramach których spersonalizowane mogą być jedynie nazwa właściciela i miejscowość. Pozostałe elementy graficzne nie podlegają zmianom.

Od samego początku pieczątkowych realizacji uzyskaliśmy atrakcyjną cenę automatów samotuszujących, które są o wiele tańsze niż w sprzedaży detalicznej lub w punktach wykonujących pieczątki. Po częściowym dofinansowaniu automatów przez Znaczki Turystyczne ich koszt to kwota 30 zł brutto/szt. Do kosztu automatu koniecznie trzeba doliczyć cenę gumki czyli 9 zł. Zamawiając więc jedną pieczątkę trzeba się liczyć z kosztem 39 zł. 

Do ceny pieczątki należy doliczyć koszty wysyłki - 23 zł. (wysyłamy wyłącznie kurierem, przy wysyłce pobraniowej koszt to 25 zł).

Oszacowanie kosztu to pierwsza sprawa natomiast aby powstała pieczęć konieczne jest wybranie jednego z trzech dostępnych projektów, które przedstawiamy poniżej.

pieczatkiMając wybrany określony wzór pieczęci pozostaje już tylko zastanowić się nad tym jakie napisy chcemy mieć na naszej pieczęci. I tu sprawa zaczyna się komplikować bo jak pokazały poprzednie realizacje kolekcjonerzy mają różne oczekiwania w tej kwestii. My sugerujemy ograniczenie się do minimum, jeśli chodzi o ilość i długość napisów. Im krótszy napis tym większą czcionkę możemy zastosować i tym lepiej będzie ona wyglądała na odbiciu pieczęci. Im dłuższa nazwa tym bardziej trzeba będzie zmniejszyć czcionkę i wówczas odbicie może być mniej wyraźne. Elementy graficzne zastosowane w projektach tylko w niewielkim stopniu podlegają modyfikacjom pod względem wielkości. Poza grafiką ślimaka wszystkie logotypy posiadają już minimalny wymiar.

Mając zatem ustalony wzór i elementy tekstowe pieczęci kolejnym etapem będzie złożenie zamówienia lub jak kto woli zgłoszenie chęci posiadania pieczątki.

Chcąc zamówić własną pieczęć należy na podstawie powyższych danych złożyć wstępne zamówienie wysyłając e-maila na adres web@znaczki-turystyczne.pl

W temacie wiadomości podajemy: Zgłoszenie - pieczątki 2021

W treści muszą się znaleźć następujące dane: numer wybranego wzoru i w nawiasie napisy jakie mają się znaleźć na projekcie, np. Wzór 1, (Arnoldzik, Konin) oraz imię i nazwisko wraz z danymi do faktury/wysyłki (dokładny adres).

Jeśli w ramach jednego zamówienia ma być wykonanych więcej niż jedna pieczątka to dla każdego wzoru podajemy dane indywidualnie wg powyższego schematu.

Po otrzymaniu e-maila ze zgłoszeniem każda osoba otrzyma powiadomienie o wpisaniu na listę. Jeśli powiadomienia nie otrzyma prosimy się przypominać. 

Po zebraniu wszystkich zgłoszeń nastąpi projektowanie odbić. Każda osoba otrzyma wizualizację swojego wzoru w skali 1:1 tak aby każdy mógł go sobie wydrukować i zobaczyć jak wyjdzie w rzeczywistości. Na tym etapie każdy może zgłaszać uwagi co do projektu i jeśli nie będą one wpływały na produkcję czy czytelność pieczęci będą uwzględniane. Po ostatecznym zatwierdzeniu projektów przejdziemy do kolejnej fazy czyli produkcji gumek. 

Ostatni etap to składanie pieczątek oraz ich pakowanie. Każda osoba otrzyma w tym momencie fakturę, po opłaceniu której pieczątki zostaną wysłane do swoich nowych właścicieli.

Na koniec kilka istotnych informacji:

Odbicie pieczątki ma średnicę 40 mm.

Automaty nie będą napełnione tuszem (każdy indywidualnie dostosuje kolor tuszu do swoich potrzeb).

Kolory automatów dobrane będą losowo.

Czas realizacji będzie uzależniony od sprawności realizacji poszczególnych etapów.

Zastrzegamy sobie prawo do zaniechania produkcji pieczątek w przypadku znikomego zainteresowania tematem.

Ilość pieczątek jakie mamy do dyspozycji jest ograniczona.

Prosimy o dokładne sprawdzanie swojej poczty e-mail, w tym folderu spam, do którego często trafiają nasze komunikaty. Szybki przebieg informacji pomiędzy centralą, a zamawiającymi pieczątki, znacznie przyspieszy czas realizacji przedsięwzięcia.

Każda pieczątka jest już zmontowana, posiada wklejoną gumę, ale wymaga drobnych regulacji (wciśnięcie gumek na podstawie),

Gumy z wygrawerowanym odbiciem przed wklejeniem przechodzą kontrolę jakości, stąd mogą być zabarwione tuszem. 

UWAGA !!! Prosimy nie wpłacać zobowiązania za zamówienie z góry. Po złożeniu zamówienia wystawiamy indywidualną fakturę, która to jest podstawą do dokonania płatności.

Zamawiając jakikolwiek produkt prosimy pamiętać o podaniu swoich danych osobowych o czym przypominamy w naszym poradniku >> 

A jeśli ktoś jeszcze nie wie jak prezentują się nasze pieczątki to w poniższej galerii pokazaliśmy je z bliska.

Pieczątki