XII OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE KOLEKCJONERÓW ZT

Nieco ponad tydzień temu opublikowaliśmy zagadkę, dotyczącą miejsca spotkania ogólnopolskiego. Była to łatwa zagadka, a Góra Zborów była jedynie podpowiedzią, pozwalającą poznać przybliżone miejsce spotkania. Rzecz jasna spotkanie nie będzie miało miejsca na górze, a w pobliskiej miejscowości Podlesice.

Zaczniemy jednak od tego, co już wzbudziło Wasze zainteresowanie, czyli termin spotkania. Tym razem jest to pierwszy weekend października. Zmiana terminu nie jest przypadkowa, podobno właśnie wtedy pogoda ma być idealna na świętowanie dwudziestolecia znaczków turystycznych w Polsce? A tak na poważnie mamy nadzieję, że dzięki przesunięciu terminu o tydzień będziemy mieli większe szanse na złapanie ostatków letniej aury.

Jako miejsce zakwaterowania wybraliśmy Zajazd Jurajski https://zajazdjurajski.pl, gdzie prowadzić będziemy obrady i wypoczywać oraz skąd ruszymy na zwiedzanie okolic. A zwiedzania będzie sporo, bo i okolica jest bardzo rozległa. W planie jest m.in. wycieczka autokarowa z licencjonowanymi przewodnikami, zwiedzanie zamku Bonerów w Podzamczu, źródła Warty - trzeciej co do długości rzeki w Polce, spacer grzędą skalną pomiędzy zamkami w Mirowie i Bobolicach, błonia w Mirowie i Bobolicach, zwiedzanie Sanktuarium MB Leśniowskiej, w miedzyczasie obiad i czas wolny.

Rzecz jasna są to tylko główne punkty, a kolejne miejsca, gdzie jeszcze zajrzymy będą zależały od pogody, kondycji uczestników oraz od innych nieprzewidywalnych czynników.

Zdecydowaliśmy, że podobnie jak w roku ubiegłym, zapisy na spotkanie będą bez zaliczek. Prosimy jednak by były one przemyślane,  ponieważ rezygnacja będzie skutkowała pokryciem kosztów uczestnictwa w spotkaniu. Właśnie dlatego tak wcześnie dajemy Wam informacje o spotkaniu, abyście mieli więcej czasu na przemyślenia i podjęcie decyzji.

Jeśli chodzi o zakwaterowanie, to do dyspozycji będziemy mieli pokoje 2, 3, 4, 5-osobowe. O zapisaniu do konkretnego pokoju, jak zawsze, decydować będzie kolejność zgłoszenia. Single, jak w latach ubiegłych, proszeni są o wybór swoich współmieszkańców. Kto tego nie zrobi będzie przydzielany do pokojów losowo.

Co zapewne dla Was istotne, w pokojach jest wi-fi, ale są też ręczniki. Przy hotelu funkcjonuje duży parking, więc nie powinno zabraknąć miejsca dla nikogo.

I tyle wiadomości na sam początek wystarczy. Macie już lokalizację, macie termin i ogólny plan spotkania, a w kolejnych komunikatach przedstawiać będziemy dalsze szczegóły. Już wkrótce pojawi się formularz i ruszą zapisy, także korzystając z czasu wolnego, rozważcie swoje możliwości, sprawdźcie terminy i trzymajcie rękę na pulsie, śledząc dalsze komunikaty.