Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1304
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1304!
1 2 3 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 >>

23.07.2024

Sporo czasu minęło od publikacji ostatnich znaczków kolekcjonera z serii Utracone dziedzictwo. Nieistniejące zamki i pałace w Polsce”. Wybaczcie, ale bardzo pracowita i intensywna w znaczki wiosna, nie pozwoliła wcześniej zrealizować projektów kolejnych znaczków. Na szczęście przedwakacyjna chwila rozluźnienia była idealnym momentem, by wszelkie zaległości nadrobić.

Tak oto dochodzimy do sedna sprawy i kolejny raz przedstawiamy Wam wizerunki trzech znaczków, z trzema nieistniejącymi pałacami, które prezentują się następująco:

Seria jeszcze się nie kończy, choć wiele wskazuje na to, że jej realizacja niechybnie zbliża się ku końcowi. Zostało nam już niewiele obiektów, które spełniają nasze założenia. Wiele obiektów nie posiada żadnej dokumentacji fotograficznej, a kolejne, jeśli w ogóle ją mają, to zazwyczaj w takim stanie, że grafik nie będzie z tego mógł wykonać projektów. Znajdujemy też coraz mniej informacji na temat budowli, które przedstawiamy, a przecież jednym z założeń tej serii było pokazać utracone dziedzictwo i je opisać, możliwie jak najdokładniej. 

Nie ustajemy jednak w trudach i poszukujemy kolejnych materiałów oraz obiektów na znaczki kolekcjonera. Zachęcamy do poznania historii pałaców przedstawionych na znaczkach oraz do udziału w grze kolekcjonerskiej. My natomiast tworzymy kolejne znaczki, byście nie musieli na nie czekać przez następne pół roku.16.07.2024

Znaczek za znaczkiem, jedna atrakcja turystyczna za drugą, a do tego jeszcze zabytki architektury, kultury materialnej i niematerialnej oraz wiele nowych znaczników na znaczkowej mapie Polski. Tak w skrócie możnaby opisać rozwój znaczkowej sieci w wielu miastach, a ostatnio także w Toruniu.

Dziś raz jeszcze zapraszamy Was do zwiedzania tego miasta i tym razem dzięki zaangażowaniu o. Leszka, na mapie znaczkowych miejsc pojawiło się Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Po więcej informacji na temat Sanktuarium odsyłamy do audiobedekera, który właśnie się tworzy, a już dziś zapoznajcie się z historią miejscowej ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy zatem do dalszego zwiedzania Torunia, a w znaczek zaopatrzycie się w Domu Pielgrzyma działającym przy Sanktuarium.

SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY No. 1304

Ikonę Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu wykonał artysta malarz, konwertyta Józef Burchardt w 1901 roku. W 1902 roku ikona została poświęcona przez papieża Leona XIII z przeznaczeniem dla parafii w Osieku k. Rypina. Po misjach i renowacji misji (1928) wygłoszonych w parafii w Osieku redemptoryści otrzymali od proboszcza tę ikonę. Pierwotnie umieścili ją w kaplicy zakonnej domu w Warszawie, a następnie przekazali redemptorystom w Toruniu ze względu na istniejący tam klasztor i powstającą kaplicę publiczną. Uroczyste wprowadzenie ikony do kaplicy nastąpiło 17 czerwca 1928 roku. Niebawem kult Matki Bożej rozprzestrzenił się nie tylko na Toruń, ale i daleko poza jego granice. 1 października 1967 roku ks. kard. Stefan Wyszyński, prymas Polski dokonał koronacji tej ikony. Kościół, w którym znajduje się obraz został wybudowany w latach 1958 – 1963. Toruński kościół należy stylistyczne do kierunku zwanego konstruktywizmem. Przy sanktuarium znajduję się dom pielgrzyma, gdzie można się zatrzymać, aby zwiedzać ciekawe miejsca Torunia i okolic.15.07.2024

Od wielu lat zachęcamy Was do odwiedzania róznych atrakcji turystycznych i często jest tak, że są to miejsca mało znane, czasem nawet nie ujęte w żadnych turystycznych przewodnikach. Po czasie okazuje się, że dla wielu turystów były to miejsca szczególne, które mogli odkryć dzięki znaczkom turystycznym. W gusta wszystkich turystów nigdy nie trafimy, ale cieszymy się z każdego turysty, który dzięki znaczkom pozna nowe miejsce, jego historię i zwyczaje.

I tak też jest z miejscem, które dzisiaj chcemy Wam zaprezentować. Nowy Tomyśl zapewne już znacie, ale czy wiedzieliście jakie atrakcje czekają na Was w pobliskim Przyłęku? Poznajcie je dzięki znaczkowi turystycznemu, a może odkryjecie lokalne historie, smaki, zwyczaje.

Prezentowany dziś znaczek do sprzedaży trafi w ciągu ok. 2 dni, jednak nawet po tym terminie przed wizytą zapoznajcie się z podstroną znaczka i umówcie się na jego zakup (dane znajdziecie w sekcji: miejsce sprzedaży). Tymczasem nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Was do odwiedzania Przyłęku i innych miejscowości w Gminie Nowy Tomyśl. Wiecie dobrze, że znaczkowych miejsc tu nie brakuje, więc na pewno będziecie zadowoleni.

PRZYŁĘK WART BLIŻSZEGO POZNANIA No. 1303

Wigwam w Przyłęku w gminie Nowy Tomyśl powstał w ciągu 14 miesięcy, a jego oficjalne oddanie do użytku nastąpiło w lipcu 2009 r. Obiekt ma 15,5 m wysokości i 12 m średnicy. W środku znajduje się dobrze wyposażone zaplecze kuchenne, a w centrum palenisko - przy którym często odbywają się różnego rodzaju imprezy, spotkania i biesiady. Od kilku lat mieszkańcy i sympatycy Przyłęku w październiku spotykają się tam na Święcie Plindza. Wtedy też można skosztować samodzielnie upieczonych na palenisku placków ziemniaczanych oraz popróbować swojskich nalewek robionych z tutejszych ziół i owoców. Nie można zapomnieć, że to właśnie tu, co roku w lipcu odbywa się dwudniowy piknik, na który zapraszani są niezwykli goście, a także, że jest to miejsce organizacji zawodów Solid MTB. Przy wigwamie znajduje się: wiata biesiadna, duży plac zabaw dla dzieci oraz świetlica wiejska. Zdecydowanie jednak uroku temu miejscu dodaje ostatni projekt Zielone Serce Przyłęku - niedawno założony ogród – odpowiednia przestrzeń na wypoczynek. W jego urokliwych zakątkach można relaksować się wdychając woń kwiatów, wsłuchując się w niezwykłą muzykę płynącą prosto z lasu.9.07.2024

Nie czekając na oklaski, rozpoczynamy kolejną setkę znaczków turystycznych i na początek mocno odpychamy się od bandy, przedstawiając dwie znaczkowe nowości z Trzebiatowa.

Prezentowane obok krążki już trafiły do miejsca docelowego i czekają na swoich zdobywców. My natomiast zachęcamy do zapoznania się z historią obiektów przedstawionych na znaczkach. Wystarczy kliknąć poniższe linki. 

PAŁAC KSIĄŻĘCY W TRZEBIATOWIE No. 1301

BASZTA KASZANA (PROCHOWA) W TRZEBIATOWIE No. 1302

Prezentowane powyżej znaczki stanowią jedynie zaproszenie do zwiedzania turystycznych atrakcji Trzebiatowa. A tych jak wiecie, w mieście nie brakuje. Część z nich znajduje się na znaczkowym szlaku, więc jeśli jeszcze nie mieliście okazji zwiedzać Trzebiatowa, to macie ku temu poczwórny pretekst, tyle bowiem znaczków dostępnych jest w  lokalnym Centrum Informacji Turystycznej.

Zapraszamy zatem do Trzebiatowa i będzie nam miło, jeśli podeślecie relację z podróży znaczkowym szlakiem. Nie zapomnijcie także o komentarzach na podstronach odpowiednich dla każdego ze znaczka i przede wszystkim bawcie się dobrze w ten wakacyjny czas, zwiedzając nasz piękny kraj.8.07.2024

Długo czekaliśmy na ten znaczek, ale właśnie dzisiaj z radością ogłaszamy, że osiągnęliśmy kolejny etap rozwoju znaczkowej idei, dobijając do 1300 znaczków turystycznych w Polsce.

Znaczkiem, który posiada tenże właśnie numer jest krążek promujący Muzeum Porcelany Śląskiej w Tułowicach. Znaczek w ciągu dwóch najbliższych dni powinien dotrzeć do celu, więc myślimy, że już od najbliższej środy możecie planować jego zdobywanie.

A jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat muzeum to koniecznie przeczytajcie poniższy opis i kliknijcie w link, który przeniesie Was na podstronę znaczka. Tam zaś znajdziecie linki do stron muzeum gdzie czeka więcej informacji. Wszystkiego innego dowiecie się już na miejscu, zatem warto zaplanować wizytę w Tułowicach i zwiedzanie muzeum. 

MUZEUM PORCELANY ŚLĄSKIEJ W TUŁOWICACH No. 1300

Około 1811 r. w Borach Niemodlińskich, w miejscowości Tułowice, właściciel dóbr niemodlińsko-tułowickich - Johann Nepomucen Carl Prashma, uruchomił pierwszy fajans ceramiczny. Manufaktura przeszła w 1842 r. w ręce Ernsta von Frankenberga, który zainicjował produkcję czarnego fajansu delikatnego. W 1858 r. fabryka rozpoczęła pierwszy wypał porcelany. W 1889 r. tułowicką fabrykę nabył Erhard Schlegelmilch i od tego czasu rozpoczął się jej intensywny rozwój. Przy fabryce powstały osiedla pracownicze, dla kadry zarządzającej i dla malarzy porcelany. W czasie II wojny światowej fabryka produkowała porcelanę na potrzeby wojska. W 1947 r. rozpoczęto produkcję cięższego, trwalszego i tańszego porcelitu co trwało aż do likwidacji zakładu w 2001 r. Obecnie w odrestaurowanych wnętrzach fabryki znajduje się Muzeum Porcelany Śląskiej. We wnętrzach znalazły schronienie wyroby z 14 śląskich manufaktur. Często są to jedyne ślady po tych dawnych fabrykach.5.07.2024

Dotarliśmy do piątku i dziś bez rozwiniętego wstępu chcemy przedstawić znaczek okolicznościowy, który do obiegu trafi 20 lipca. Okazją do wydania tego znaczka jest 180. rocznica powstania linii kolejowej łączącej Jaworzynę Śląską ze Świdnicą. Znaczek dostępny będzie w Świdnicy w Informacji Turystycznej oraz w Muzeum Dawnego Kupiectwa.

Wartym odnotowania jest fakt, że do wykonania grafiki znaczka posłużyło zdjęcie Władysława Orłowskiego ze zbiorów Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy wykonane na stacji Świdnica Miasto i przedstawiające pociąg pospieszny z Jeleniej Góry do Krakowa Głównego prowadzony parowozem serii Ot1-10 z Parowozowni Jelenia Góra.

I tyle tytułem wstępu wystarczy. Poniżej przedstawiamy obszerną historię przedstawionej wyżej magistrali kolejowej i rzecz jasna kolejny raz zapraszamy do Świdnicy.

ZO - 180 LAT LINII KOLEJOWEJ JAWORZYNA ŚLĄSKA - ŚWIDNICA

Po oddaniu do użytku linii z Wrocławia do Świebodzic, co nastąpiło w 1843 r., postanowiono wybudować odgałęzienie do Świdnicy. Ze względu na opór wojskowych władz twierdzy świdnickiej, które nie chciały zgodzić się na poprowadzenie linii przez tereny twierdzy, linię zakończono, budując stację końcową pomiędzy Fortem Jawornickim a Redutą Kościelną, czyli w rozgałęzieniu dzisiejszych ulic Łukasińskiego i Kanonierskiej. Tym sposobem powstał pierwszy odcinek przyszłej Magistrali Podsudeckiej, który oddano do użytku 21.07.1844 r. Na trasie wzniesiono m.in.: 3 mosty, 5 przepustów, 17 przejazdów przez drogi, 11 domków dróżników, 1 przystanek (Bolesławice Świdnickie) i 1 stację (Świdnica). Dopiero po 10 latach udało się przełamać opór wojskowych władz twierdzy i przystąpiono do przedłużania linii w kierunku Dzierżoniowa. Warunkiem poprowadzenia linii przez tereny twierdzy było wybudowanie dwóch wiaduktów i 2 mostów, które w razie potrzeby można było łatwo zniszczyć. W ten sposób powstał liczący blisko 600 metrów długości tzw. Wiadukt Północny, który opierał się na 30 filarach oraz o połowę krótszy tzw. Wiadukt Witoszowski oparty na 19 filarach i liczący 350 metrów długości. 24 XI 1855 r. ukończono budowę linii do Dzierżoniowa, a 3 lata później w listopadzie 1858 r. pierwszy pociąg wjechał na stację w Ząbkowicach Śląskich. Jednocześnie z przedłużaniem odcinka z Jaworzyny Śląskiej przez Świdnicę i Dzierżoniów do Ząbkowic Śl. trwały prace nad rozbudową linii w kierunku północnym przez Strzegom i Jawor do Legnicy. Pierwszy pociąg dotarł do Strzegomia 25.10.1855 r., natomiast rok później można było już dojechać do Legnicy. 


Więcej informacji

2.07.2024

Wśród zaplanowanych na ten tydzień materiałów znalazła się jeszcze jedna znaczkowa premiera, ale tym razem dotyczy ona znaczka okolicznościowego.

Przedstawiamy znaczek wydany z okazji przypadającej w tym roku 120. rocznicy Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Tuchowskiej. I choć do oficjalnych uroczystości rocznicowych zostało jeszcze trochę czasu, to dzisiejsza premiera nie pojawia się tutaj przypadkiem. To właśnie 2 lipca obchodzone jest Święto Matki Bożej Tuchowskiej, więc nie mogło być lepszego momentu na premierę tego znaczka. 

Ciekawostką jest również fakt, że znaczek dostępny będzie w dwóch miejscach w kraju. Standardowo sprzedaż prowadzona będzie w Tuchowie, a opróćz tego także w Bardzie. Dokładne namiary na miejsca sprzedaży znajdziecie, klikając w poniższy link. Znaczki już dzisiaj powinny być dostępne w sprzedaży.

Być może dzisiejsza premiera skłoni Was do ponownej wizyty w Tuchowie. Jeśli natomiast jeszcze nie odwiedziliście tegomiejsca, to właśnie jest ku temu doskonała okazja. Zapraszamy zatem do zwiedzania.

ZO - 120. ROCZNICA KORONACJI CUDOWNEGO OBRAZU MATKI BOŻEJ TUCHOWSKIEJ

Cudowny Obraz Matki Bożej Tuchowskiej jak sama nazwa wskazuje, znajduje się w bazylice w Tuchowie. Sprowadzono go do Tuchowa ok. XVI wieku. Pochodzi on z lat 1530 – 1540 z polskiej szkoły malarskiej Mistrza z Bodzentyna. Namalowany jest na desce lipowej tłustą temperą o zaprawie kredowej, techniką typową dla renesansu. Oryginalne, malowane szaty Maryi i Jezusa pokrywa obecnie metalowa „sukienka” wykonana z pozłacanej, srebrnej blachy. Pierwsza wzmianka o łaskach, jakie otrzymali modlący się tutaj wierni, pochodzi z 1597 roku. Od tego momentu do Tuchowa zaczęli przybywać liczni pielgrzymi nie tylko z Polski. W związku z rozwojem ruchu pielgrzymkowego biskup krakowski Tomasz Oborski powołał komisję, która w roku 1642 wydała orzeczenie o cudowności miejsca i obrazu. Obraz został koronowany papieskimi koronami 2.10.1904 r. przez biskupa tarnowskiego Leona Wałęgę. Przed obrazem podczas dnia milenijnego 10.07.1966 r. celebrował uroczystą sumę metropolita krakowski Karol Wojtyła – św. Jan Paweł II.1.07.2024

Rozpoczynamy pierwszy dzień miesiąca i jednocześnie drugi tydzień wakacji. Wielu z Was krąży po kraju, dlatego informacja o nowym znaczku turystycznym na pewno ucieszy niejednego zwiedzającego.

Tym razem chcemy Was skierować w bliskie okolice Raciborza, gdzie właściwie na jego obrzeżach znajduje się Izba Pamięci s. Dulcissimy Hofmann, której poświęcony jest dzisiejszy znaczek.

Opis izby znajdziecie oczywiście poniżej, natomiast jeśli chcecie dokładniej poznać postać s. Dulcissimy, to koniecznie odwiedźcie to miejsce. Sporo informacji znajdziecie także na stronach internetowych, do których linki zamieścilismy na podstronie najnowszego znaczka. A w znaczek zaopatrzycie się na miejscu już od 2 lipca, bo dziś jest jeszcze w drodze do punktu docelowego. Jutro natomiast będzie na Was czekał, więc zaznaczcie sobie kolejne miejsce na znaczkowej mapie i ruszajcie na zwiedzanie.

IZBA PAMIĘCI S. DULCISSIMY HOFFMANN SMI W RACIBORZU-BRZEZIU No. 1299

Izba Pamięci s. Marii Dulcissimy Hoffmann SMI została utworzona 28.05.2012 r. w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej w raciborskim Brzeziu. Siostra Dulcissima (1910–1936) zapisała się złotymi zgłoskami w sercach mieszkańców Brzezia, którzy bardzo cenili sobie osobiste spotkania z nią, a także drobiazgi, którymi ich czasami obdarowywała. Ludzie zwracali się do niej z prośbą o pomoc, o modlitwę szczególnie wtedy, gdy znajdowali się w trudnych życiowych sytuacjach. Modlitwa i ofiara tej pokornej zakonnicy przywracały wielu osobom nadzieję i niejednokrotnie pozwalały doświadczać cudu uzdrowienia. W izbie pamięci gromadzone są pamiątki po s. Dulcissimie, które przetrwały do naszych czasów. Są tu oryginalne fotografie, świadectwa ukończenia szkół, zeszyty nowicjackie z odręcznymi notatkami, rzeczy osobiste, pradawna figurka Matki Bożej Niepokalanej, która została przywieziona z domu rodzinnego Helenki, habit i inne. Siostra Dulcissima, mistyczka, stygmatyczka, nazywana „śląską małą Teresą”, zmarła w opinii świętości. Została pochowana na starym przykościelnym cmentarzu, a obecnie trwa jej proces beatyfikacyjny.24.06.2024

Rozpoczynamy pierwszy tydzień wakacji i po raz pierwszy w tym roku przy okazji znaczkowej premiery, zaprosić Was chcemy do Wielkopolski. Dziś propozycja zwiedzania Chodzieży i jest to opcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Poznajcie zatem Szlak Chodzieskich Karzełków Płomienistych, przespacerujcie się po mieście, poznajcie jego atrakcje i legendy, a na koniec odwiedźcie Miejską Bibliotekę Publiczną, gdzie razem z dwoma innymi znaczkami czekać na Was będzie najnowszy krążek. Znaczek do sprzedaży ma trafić 26 czerwca, więc o tym także pamiętajcie wybierając się do Chodzieży.

A jeśli już teraz chcecie nieco bardziej poznać szlak, do którego zwiedzania Was zachęcamy, to przeczytajcie poniższy opis. Więcej danych znajdziecie w internecie no i oczywiście na miejscu w Chodzieży. Zapraszamy zatem do zwiedzania i pamiętajcie o tym, że czekamy na Wasze relacje ze znaczkowych szlaków.

SZLAK CHODZIESKICH KARZEŁKÓW PŁOMIENISTYCH No. 1298

Szlak Chodzieskich Karzełków Płomienistych powstał w maju 2024 roku. Spacerując po malowniczych uliczkach Chodzieży, napotkać można 11 niewielkich, lecz pełnych uroku figur karzełków, które ożywiają miejską legendę pochodzącą ze zbioru „Opowieści i legendy chodzieskie” wydanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chodzieży. Legenda głosi, że dawno temu żyły w Chodzieży małe, pomocne istoty – karzełki. Te dobre duszki wspierały mieszkańców w codziennych trudach, zachęcając do czynienia dobra. Dziś karzełki powróciły, by ponownie towarzyszyć nam w codziennym życiu – tym razem w postaci uroczych figur. Karzełki umieszczone są w starannie wybranych miejscach miasta, tworząc wyjątkowy szlak turystyczny. Spacerując od jednej figurki do drugiej, można nie tylko podziwiać ich urok i kunszt wykonania, ale także poznać Chodzież, albowiem figury, poprzez swoją nazwę i posiadane atrybuty, nawiązują do ważnych symboli miasta.21.06.2024

Niemal dwa miesiące temu ogłosiliśmy termin i miejsce tegorocznego Ogólnopolskiego Spotkania Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych. Dla wielu kolekcjonerów informacja ta była zaskoczeniem i traktowali ją jako żart, którym jednak nie była.

Dziś już właściwie zaczynamy odliczanie do spotkania, podobnie jak odliczamy dni, jakie zostały do ostatecznego terminu składania zgłoszeń uczestnictwa w spotkaniu. 

Przypominamy więc, że na formularze zgłoszeniowe czekamy do końca czerwca. Wszelkie informacje na temat spotkania znajdziecie na podstronie poświęconej temu wydarzeniu (tutaj >>). 

Jesteśmy przekonani, że większość zainteresowanych osób już dokonała formalności. Jeśli ktoś jeszcze się waha, ma jakieś wątpliwości, czeka na wniosek urlopowy lub prognozy pogody, to ma czas do 30 czerwca, bo wtedy zostanie zamknięta lista uczestników i rozpoczną się przygotowania do spotkania. Nie czekajcie więc na ostatnią chwilę, wolnych miejsc nie zostało już wiele, więc kto pierwszy...

A jeśli macie jeszcze jakieś pytania w sprawie spotkania, to standardowo piszcie na info@znaczki-turystyczne.pl, a na wszystkie z nich odpowiemy.19.06.2024

Wakacje już blisko, a to znakomity moment, aby tuż przed wyjazdem w świat zaopatrzyć się w znaczkowe gadżety, które z pewnością nie raz przydadzą się podczas wędrówek znaczkowym szlakiem. 

Zerknijcie zatem czy nie kończy Wam się miejsce w dzienniku kolekcjonera, czy macie naszą naszywkę, dzięki której z daleka jesteście rozpoznawalni przez innych kolekcjonerów i czy posiadacie znaczkowy kompas, który wskaże drogę do celu. A może planujecie długie wędrówki lub wypoczynek na łonie przyrody? Pomyślcie więc o naszych kubkach, których już niewiele zostało w magazynku.

Wszystkie przedmioty  dostępne w ofercie, znajdziecie w naszym sklepiku >> Jeśli natomiast potrzebujecie innych znaczkowych akcesoriów, to zapraszamy również na zakupy do czeskiego E-shopu >>.

Pomyślcie zatem o przedwakacyjnych zakupach, bo czasu na ich realizację jest niewiele, a już niebawem ogłosimy coroczną przerwę, podczas której jak zwykle wstrzymamy wszelkie zakupy i wysyłki. 13.06.2024

Drodzy Kolekcjonerzy!

Zapraszamy do dołączenia do oficjalnej grupy Znaczków Turystycznych. Znajdziecie ją pod nazwą WOKÓŁ ZNACZKÓW TURYSTYCZNYCH. Niech to będzie miejsce, gdzie szybko i bezpośrednio będziecie mogli skontaktować się ze sobą, dopytać o sprawy związane ze znaczkami, nawiązać kontakt ze znaczkowym miejscem.

Do czego jeszcze może przydać się ta grupa? Zaskoczcie nas, korzystajcie do woli, pamiętajcie jednak o zasadach, które w niej panują i zanim klikniecie DOŁĄCZ, przeczytajcie nasz regulamin. 

Grupa powstała z inicjatywy Marty, która na sprawy znaczkowe i turystyczne ma szerokie spojrzenie i widzi w tym szansę na jeszcze większy rozwój znaczkowej idei. W prowadzeniu grupy Marcie pomagać będą inne osoby jak m.in. Kasia i Michał, a z czasem pewnie ktoś jeszcze. Mamy nadzieję, że grupa będzie uzupełnieniem treści pojawiających się na naszej oficjalnej stronie i że pozwoli Wam w dostępie do innych informacji związanych ze znaczkami turystycznymi. Już teraz zachęcamy do przystąpienia do tej społeczności, a więcej informacji nt. grupy znajdziecie na niej właśnie. Zapraszamy.

Zespół Znaczków Turystycznych11.06.2024

Niby jeden dzień różnicy, a jednak wstęp, który przygotowaliśmy na poniedziałek nie bardzo pasował do wtorku. Widzicie natomiast na załączonej grafice, że chodzi o znaczkową nowość, a zatem najwyższy czas zapowiedzieć najnowszy znaczek turystyczny.

Tym razem za jego pośrednictwem chcielibyśmy zachęcić Was do odwiedzania Strzelec Krajeńskich i zwiedzania turystycznych atrakcji tego miasta. Jedna z nich znalazła się nawet na znaczku, a o kolejnych z pewnością dowiecie się, odwiedzając Punkt Informacji Turystycznej.

To właśnie w Punkcie Informacji Turystycznej już od najbliższej środy, czyli od 12 czerwca, będzie można nabyć prezentowany dzisiaj krążek. Tymczasem zapoznajcie się z poniższym opisem prezentowanego na znaczku obiektu i wpiszcie Strzelce Krajeńskie na listę miejsc do odwiedzenia. Wakacje tuż, tuż, więc najwyższa pora planować wyjazdy i kolejne miejsca do zobaczenia.

BASZTA CZAROWNIC W STRZELCACH KRAJEŃSKICH No. 1297

Baszta Więzienna, nazywana też Basztą Czarownic lub Basztą Prochową, znajduje się po północnej stronie średniowiecznego miasta. Budowla wzniesiona została pod koniec XIII w. jako baszta łupinowa, a następnie przebudowana i nadbudowana. Obiekt założony jest na planie czworobocznym, zbliżonym do kwadratu. Baszta w dolnej partii posiada formę prostopadłościenną, przechodząc powyżej za pomocą narożnych tromp – w formę spłaszczonego walca. W zwieńczeniu znajduje się wąska platforma widokowa oraz stożkowy, ceramiczny hełm z chorągiewką pogodową z datą roczną „1729”, odnoszącą się do jednego z remontów budowli. Wnętrze baszty podzielone zostało na trzy kondygnacje skomunikowane pierwotnie drabinami lub stromymi, drewnianymi schodami. W obrębie każdej z nich znajduje się po jednym pomieszczeniu doświetlonym wąskimi oknami. W XVII wieku w baszcie mieściło się więzienie, zlokalizowane w przyziemiu budowli, a następnie magazyn prochu.9.06.2024

Minęły dwa tygodnie od Spotkania Regionalnego w Szczecinie, w związku z czym to najwyższy czas na jakieś podsumowanie.

Jednak tym razem będzie inaczej niż zwykle, albowiem w rolę reporterów wcielili się sami organizatorzy spotkania, którzy bacznie obserwowali wszystko co się działo i jak widać wyciągnęli odpowiednie wnioski.  

Mamy nadzieję, że relacja bardzo Wam się spodoba. Kto nie był niech żałuje tak jak admin, ale żeby było Wam jeszcze bardziej żal, do galerii dorzuciliśmy troszkę fotek z tego spotkania. Jeśli natomiast ktoś z uczestników ma inne fotki, którymi chciałby się podzielić, to piszcie do admina, a dostaniecie info co i jak wysłać, aby doszło bez problemów. A tymczasem zapraszamy do lektury 

Przeczytaj relację >>6.06.2024

W tym tygodniu przygotowaliśmy jeszcze jednen znaczek do prezentacji. Tak więc po kilku tygodniach wracamy do Rybnika, gdzie chcielibyśmy zaproponować Wam jeszcze dwa inne miejsca do zwiedzenia. Chodzi zarówno o Stadion Miejski jak i o rzeźbę przedstawiającą żużlowców. Z tymi dwoma miejscami związana jest ciekawa historia rybnickiego sportu żużlowego i temu właśnie poświęcony jest najnowszy znaczek.

Nieco skrócony opis tych obiektów znajdziecie poniżej i na podstronie znaczka. Więcej faktów znajdzie się w audiobedekerze, nad którym aktualnie pracujemy. Natomiast jeśli chodzi o znaczek, to jak nas wczoraj poinformowano już dziś będzie dostępny w sprzedaży, w Punkcie Informacji Miejskiej „halo! Rybnik".

Odwiedzajcie zatem Rybnik i jego atrakcje i nie zapomnijcie o zrelacjonowaniu swoich wypraw oraz o pozostawieniu wpisów na podstronie zdobytych znaczków. Życzymy owocnego znaczkobrania :-)

STADION MIEJSKI - TRADYCJE ŻUŻLOWE RYBNIKA No. 1296

Rybnik żużlem stoi, a jego sercem jest Stadion Miejski, na którym rozgrywa swe mecze I-ligowa drużyna żużlowa KS ROW Rybnik i drużyna piłki nożnej ROW Rybnik. Stadion MOSiR Rybnik może pomieścić 10 304 osoby. W skład kompleksu, poza stadionem piłkarsko-żużlowym, wchodzi stadion lekkoatletyczny, kąpielisko "Ruda" oraz boiska treningowe sekcji piłkarskiej. Sekcja żużlowa w Rybniku wystartowała w 1932 roku, a pierwsze zawody na obecnym stadionie odbyły w czerwcu 1939 roku na bieżni wyłożonej mączką ceglaną. Do dzisiaj drużyna z Rybnika zdobyła łącznie 12 tytułów Drużynowych Mistrzostw Polski, co jest drugim wynikiem w historii żużla w Polsce. Ewenementem jest to, że wszystkie tytuły mistrzowskie zdobywali wychowankowie klubu z Rybnika. Wszyscy fani „czarnego sportu” w Polsce znają takie nazwiska, jak Antoni Woryna, Andrzej Wyglenda czy Stanisław Tkocz. Na znaczku turystycznym znajdują się żużlowcy z pomnika stojącego na Rondzie Gliwickim. To właśnie przez rondo prowadzi droga na stadion miejski, na którym rybniccy żużlowcy święcili tryumfy w przeszłości i ścigają się dzisiaj.5.06.2024

Pozostajemy na terenie województwa mazowieckiego, ale dzisiaj przeniesiemy się w jego południowo-zachodnią część do miejscowości Przysucha, gdzie znajduje się Muzeum im. Oskara Kolberga, które właśnie doczekało się własnego znaczka turystycznego.

O muzeum przeczytacie w poniższym opisie i na stronach, do których odnośniki umieściliśmy na podstronie znaczka. Sam znaczek do obiegu trafi w ciągu kilku najbliższych dni (prawdopodobnie w przyszłym tygodniu), ale o dokładniejszym terminie podobnie jak w przypadku wczorajszego znaczka, poinformujemy Was w osobnym komunikacie. Jednak już teraz możecie wpisać ww. muzeum do swoich wakacyjnych planów i robiąc niewielką pętlę, odwiedzić przynajmniej trzy znaczkowe miejsca, które swoje znaczki mają od tego roku. Zachęcamy zatem do zwiedzania i nie zapomnijcie o relacjach z odwiedzonych miejsc.

MUZEUM IM. OSKARA KOLBERGA W PRZYSUSZE No. 1295

Muzeum im. Oskara Kolberga istnieje od 1990 roku. Zostało otwarte z okazji obchodów setnej rocznicy śmierci Oskara Kolberga. Przez dwa lata było oddziałem Muzeum Ludowych Instrumentów w Szydłowcu, a w 1992 r. zostało wcielone w struktury Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu. Muzeum w Przysusze to jedyne w Polsce muzeum biograficzne poświęcone Oskarowi Kolbergowi, które gromadzi, opracowuje naukowo i eksponuje muzealia i materiały przedstawiające dzieło twórcy polskiej etnografii i folklorystyki – wpisane w poczet najwybitniejszych dokonań polskiej nauki XIX wieku. Prezentuje opracowany przez Kolberga program kultury ludowej ziem dawnej Rzeczypospolitej, a także unikalny zbiór źródeł i opracowań wraz z fragmentami archiwum rękopiśmiennego. Siedzibą Muzeum jest zabytkowy dwór, wzniesiony w II poł. XIX w. przez Juliusza Dembińskiego herbu Nieczuja, ówczesnego właściciela Przysuchy. Dwór otoczony jest parkiem miejskim będącym pozostałością po dawnym dworskim parku, zaprojektowanym i urządzonym w 1900 r. przez Teodora Chrząńskiego.4.06.2024

Po dwóch tygodniach wracamy ze znaczkową premierą i tym razem chcemy Was zaprosić do zwiedzania południowej części województwa mazowieckiego, a dokładniej do Kozienic.

Miasto i okolice mają wiele do zaoferowania turystom. Nie brakuje tu obiektów architektonicznych o znaczeniu historycznym, nie brakuje też miejsc do wypoczynku, szczególnie tego bardziej aktywnego na łonie natury. Jest też i coś dla duszy, dla tych wszystkich, którzy niekoniecznie lubią włóczyć się po lasach czy oglądać muzealne wystawy. I właśnie takie miejsce dziś pokażemy. To Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka, miejsce, od którego wypada zacząć zwiedzanie Kozienic, bo tu mieści się m.in. Punkt Informacji Turystycznej.

Zapoznajcie się więc z opisem obiektu i z historią tego miejsca, a następnie pomyślcie o tym, by wpisać Kozienice na listę turystycznych celów np. w tegoroczne wakacje. Wierzymy, że znaczek ten jest zaledwie wstępem do poznania miasta i że za jakiś czas w następstwie dzisiejszej premiery pojawią się kolejne krążki. 

UWAGA! Znaczki już trafiły do sprzedaży. Zapraszamy zatem do Kozienic i życzymy udanego zwiedzania.

KOZIENICKI DOM KULTURY IM. BOGUSŁAWA KLIMCZUKA No. 1282

Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka swoją działalność rozpoczął w latach 50. XX wieku, aby pełnić funkcję ośrodka życia kulturalnego i społecznego mieszkańców Kozienic i regionu. Od października 2015 r. siedzibą Kozienickiego Domu Kultury jest Centrum Kulturalno-Artystyczne w Kozienicach. Siedziba Kozienickiego Domu Kultury to nowoczesny budynek zlokalizowany w ścisłym centrum miasta. To architektoniczna perełka nie tylko Ziemi Kozienickiej. Obiekt pełni zarówno funkcję kultury, jak i sprzyja integracji i aktywizacji lokalnej społeczności miasta Kozienice oraz całego subregionu radomskiego. Budynek zaprojektowano jako trzykondygnacyjną, w znacznym stopniu przeszkloną, zwartą bryłę, dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wewnątrz niej wydzielono przeszklone patio, będące wspólną przestrzenią publiczną i jednocześnie wielopoziomowym doświetleniem. Mieści się tu kino, telewizja lokalna z wirtualnym studiem, studio nagrań muzycznych, kawiarnia, galeria sztuki i mediateka, szkoła muzyczna, specjalistyczne sale dydaktyczne, część biurowa i zaplecze techniczne.23.05.2024

Okazuje się, że oferta trzech rodzajów przesyłek przerasta większość z zamawiających. Otrzymujemy mnóstwo zamówień, w których np. piszecie, że chcecie otrzymać przesyłkę Inpost, po czym nie podajecie czy ma to być paczka wysłana wprost do domu, czy do paczkomatu. A jeśli nawet ktoś dokona wyboru „paczkomat” i zaznaczy nam to w zamówieniu, to okazuje się, że nie podał numeru lub adresu paczkomatu, co w przypadku wielu większych miast stwarza kolejne problemy.

Tego typu niedomówienia i braki prowadzą do wydłużenia procesu wysyłki. W kolejnych e-mailach musimy dopytać o jaki rodzaj przesyłki chodziło, o jaki paczkomat/adres itd., a na koniec musimy jeszcze wydusić numer telefonu, który obligatoryjnie musimy podać nadając paczki kurierskie. Wymiana korespondencji trwa. Normalnie kilkanaście minut wystarczyłoby do skompletowania zamówienia, spakowania wszystkiego i przygotowania do wysyłki. Tu niestety trzeba napisać kolejne wiadomości, poczekać na odpowiedź i modlić się, aby w tej oczekiwanej wiadomości były wszystkie potrzebne dane, bo gdy ich nie będzie, powtarzamy powyższą procedurę. Czas zamówienia wydłuża się nie tylko zamawiającemu z wymianą korespondencji „kto, gdzie i jaki numer”, ale też tym, którzy to zamówienie przesłali kompletne.


Więcej informacji

20.05.2024

Minął kolejny weekend i coraz bardziej zbliżamy się do wakacji. Znów przyjdzie czas na morze, góry, lasy, jeziora. No właśnie jeziora, to ostatnio bardzo popularny kierunek turystycznych wypraw i nie dziwi fakt, że właśnie kolejne z nich znalazło się na znaczku turystycznym, który dziś oficjalnie zaprezentujemy.

Tak naprawdę to znaczek dotyczy kompleksu czterech jezior i dowiecie się tego z poniższego opisu. To raj dla turystów uprawiających turystykę aktywną, ale także miejsce, w którym wypoczniecie i zaznacie kontaktu z naturą. Każdy więc znajdzie tu coś dla siebie, a pamiątka w postaci znaczka po latach przypomni wizytę nad turawskimi jeziorami.

Znaczek jest już na ostatniej prostej, w drodze do celu, więc powiedzmy, że w środę będziecie mogli oficjalnie rozpocząć jego zdobywanie. My zaś czekamy na zdjęcia z wypoczynku w tym miejscu, bo jak zawsze strasznie jesteśmy głodni turystycznych relacji. Zachęcamy zatem do zwiedzania tej części Opolszczyzny, a po więcej szczegółów dotyczących znaczka, odsyłamy na stronę jemu poświęconą.

JEZIORA TURAWSKIE No. 1294

W środkowej części województwa opolskiego, jedynie 15 km od Opola i 7 km od Ozimka, w kompleksie lasów Stobrawsko-Turawskich znajdują się cztery akweny wodne: jezioro Duże (Turawskie), Średnie, Małe i Srebrne! Wokól jezior można znaleźć idealne warunki do wypoczynku na łonie przyrody, a sprzyja temu dobrze rozwinięta baza noclegowa i gastronomiczna. Wszystko to sprawia, że jest to jeden z najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów na Opolszczyźnie. Duża powierzchnia akwenów zapewnia doskonałe warunki do uprawiania żeglarstwa i innych sportów wodnych. Osłonięte lasami od wiatru piaszczyste plaże i słoneczne zatoki zapewniają warunki przyjemnego wypoczynku. To właśnie tutaj odbywają się różnego rodzaju regaty, w których biorą udział żeglarze z całego kraju. Ale nie tylko ta dyscyplina sportowa jest uprawiana na Jeziorze Dużym. Odbywają się tutaj również zawody wędkarskie „Sandacz Turawy”, w których uczestniczą wędkarze z całej Polski.16.05.2024

Na koniec kolejnego tygodnia premier przygotowaliśmy, podobnie jak w ubiegłym tygodniu, premierę znaczka okolicznościowego.

Znaczki okolicznościowe wydane z okazji maratonu w Skarżysku-Kamiennej towarzyszą nam od 7 lat i tworzą pewnego rodzaju serię, która dobrze przyjęła się wśród turystów i kolekcjonerów. Każdy znaczek posiada swój indywidualny motyw, na który składają się grafiki wybranych dla danej edycji maratonu  obiektów i charakterystyczne odbicie stóp.

Pełen opis maratonu znajdziecie poniżej. Jeśli natomiast jesteście zainteresowani udziałem w tym marszu w kolejnej edycji, to koniecznie zapytajcie o szczegóły organizatorów. Na pewno nie jest to łatwy marsz, ale rozpoczynając trening odpowiednio wcześnie, można osiągnąć sukces i wygrać przyszłoroczną edycję. W tym roku można natomiast wystąpić w maratonie w roli kibica, bo doping wszystkim uczestnikom na pewno się przyda.

Znaczki jak co roku dostępne będą podczas maratonu, a później aż do wyczerpania nakładu u organizatorów wyżej opisanej imprezy. 

ZO - VIII SKARŻYSKI MARATON PIESZY „NAD KAMIENNĄ”

Po raz ósmy Oddział Miejski PTTK w Skarżysku-Kamiennej organizuje Maraton Pieszy „Nad Kamienną”. To coroczna impreza, której celem jest propagowanie sportowego trybu życia, aktywnego odpoczynku oraz umożliwienie uczestnikom z terenu całej Polski wykazania się wytrzymałością w marszu, umiejętnością sprawnej orientacji w terenie oraz poznania walorów i piękna ziemi świętokrzyskiej, a zwłaszcza okolic Skarżyska-Kamiennej. Będzie to impreza jednodniowa planowana na 18 maja 2024 r. Uczestnicy muszą pokonać dystans 50 km w czasie 13 godzin. Na mecie, po posileniu się gorącą zupą, zostaną udekorowani medalami, dyplomami i otrzymają upominki. Trasa przebiegać będzie wyznakowanymi szlakami pieszymi wytyczonymi przez organizatora na odcinku: Szydłowiec – Skarbowa Góra – Majdów – Płaczków – Świnia Góra – Dalejów – Skarżysko-Kam. W imprezie będzie uczestniczyć ponad 150 osób.15.05.2024

Całkiem sprawnie dobrnęliśmy do środy, a to znak, że powoli zbliżamy się do weekendu. Wiadomo, weekendy zawsze są fajne, ale żeby jeszcze bardziej Wam umilić ten czas, mamy kolejną znaczkową premierę i zaproszenie na weekendową wyprawę do Wigierskiego Parku Narodowego, aby dokładniej poznać Jezioro Wigry, któremu poświęcono najnowszy znaczek turystyczny.

Prezentowany krążek już w czwartek powinien trafić do punktów sprzedaży, a w piątek będzie tam na pewno. Jeśli więc zaplanujecie zdobycie tego znaczka w weekend, to zdobędziecie go bez problemów. Adresy miejsc sprzedaży jak zwykle wyszczególnione są na podstronie znaczka, do której dostaniecie się albo przez katalog znaczków, albo klikając w poniższy link. 

Warto także zapoznać się z poniższym opisem, który daje solidne podstawy do dalszego zwiedzania, ale nie zapominajcie także o oficjalnych stronach Wigierskiego Parku Narodowego, które są kopalnią wiedzy nt. parku i turystyki w regionie. Zapraszamy zatem do zwiedzania.

JEZIORO WIGRY - WIGIERSKI PARK NARODOWY No. 1293

Jezioro Wigry jest dziesiątym pod względem wielkości (2,2 tys. ha) i piątym co do głębokości (73 m) zbiornikiem wodnym w Polsce. Znajduje się w sercu Wigierskiego Parku Narodowego. Większość jego brzegów otacza Puszcza Augustowska. Zaliczane jest do najcenniejszych przyrodniczo i najpiękniejszych krajobrazowo w naszym kraju. Wigry kształtem przypominają literę „S” i mają bardzo zróżnicowaną linię brzegową. Nazwa jeziora prawdopodobnie wywodzi się z jaćwieskiego słowa „Vingris”, co oznacza wijący się, kręty. Na jeziorze znajduje się 15 wysp oraz liczne są półwyspy. Na najbardziej znanym - Półwyspie Klasztornym znajduje się zabytkowy klasztor pokamedulski, gdzie w 1999 r. odpoczywał papież - św. Jan Paweł II. Zarówno wody, jak i brzegi jeziora są rajem dla wielu gatunków zwierząt. W Wigrach występuje 26 gatunków ryb, w tym słynna sieja i sielawa. W 1975 roku jezioro zostało wpisane na listę najcenniejszych akwenów świata (Projekt „Aqua”).14.05.2024

Wracamy na zachód kraju, a dokładniej do Nowej Soli. To właśnie temu miastu poświęcimy dziś nieco uwagi, a to za sprawą znaczka, który już jutro powinien znaleźć się w sprzedaży.

Znaczek promuje Park Fizyki w Nowej Soli, czyli miejsce, w którym poznacie wiele fizycznych zagadnień, przeprowadzicie stosowne doświadczenia i przy okazji wypoczniecie wśród zieleni. Dokładny opis tego miejsca znajdziecie poniżej, więc polecamy go Waszej uwadze, jak cały park zresztą.

Mamy nadzieję, że najnowszy znaczek będzie powodem do powrotu do Nowej Soli lub impulsem do pierwszej wizyty i do zdobycia wszystkich miejscowych znaczków turystycznych. Po wizycie koniecznie zostawcie komentarz na podstronie tego znaczka i podeślijcie nam jakieś fotki do opublikowania w mediach społecznościowych. W okolicach Nowej Soli turystycznych atrakcji nie brakuje, więc może w ten sposób przyczynicie się do dalszego rozwoju znaczkowej idei i powstania kolejnych znaczków w okolicy.

PARK FIZYKI W NOWEJ SOLI No. 1292

Czym różni się litofon od ksylofonu lub nurek Kartezjusza od dysku Bemhama? Jeśli nurtują was takie zagadnienia, to odpowiedzi na nie znajdziecie w Centrum Matematyczno – Informatyczno – Przyrodniczym Odran czyli w skrócie w Parku Fizyki w Nowej Soli. Park ten ma sześć stref poświęconych różnym działom fizyki i obfituje w urządzenia do własnoręcznego przeprowadzenia doświadczeń. Jest ich tam prawie pięćdziesiąt więc nie ma szans na nudę, a dobra zabawa jest gwarantowana. Wszystko pod chmurką w miłym otoczeniu zieleni, tuż przy sąsiadującym Parku Krasnala, Parku Linowym oraz kompleksie do uprawiania sportów wyczynowych. Uczniowie, mogą tu wraz z nauczycielem, w ciekawy sposób odkrywać naukowe reguły i zjawiska fizyczno-matematyczne. To również świetne miejsce dla rodzin z dziećmi. Pozwala aktywnie rozwijać twórcze myślenie oraz zdolności poznawcze. Z uwagi na swoje położenie na otwartym terenie, park jest dostępny sezonowo.13.05.2024

Mamy nadzieję, że po weekendzie wszyscy powrócili wypoczęci i z dobrymi humorami. Jeśli któryś z tych składników szwankuje, to zapewne za moment i humorek się poprawi, i sił przybędzie. Zobaczcie co tym razem przygotowaliśmy.

Nowy tydzień rozpoczynamy z grubej rury i tym razem wędrujemy na wschód kraju, do Drohiczyna, gdzie już niebawem czekać na Was będą cztery nowe znaczki i tyle samo turystycznych atrakcji, które warto odwiedzić. 

Przekrój tematyczny miejsc, które dołączyły do znaczkowego szlaku jest bardzo szeroki, ale gwarantuje to, że każdy znajdzie w Drohiczynie miejsce godne uwagi i z pewnością czas tu spędzony będzie należał do udanych.

Zapoznajcie się zatem z najnowszymi obiektami znaczkowymi w Drohiczynie.

WYSTAWA STARYCH MOTOCYKLI W DROHICZYNIE No. 1288

PUSZCZYK - OŚRODEK EDUKACJI EKOLOGICZNEJ W DROHICZYNIE No. 1289

SOWA - STREFA ODKRYWANIA WYOBRAŹNI I AKTYWNOŚCI W DROHICZYNIE No. 1290

ZAGUBEK - NADBUŻAŃSKI OŚRODEK PROMOCJI PRODUKTU LOKALNEGO No. 1291

Opisy obiektów znajdziecie pod powyższymi linkami. Znaczki są jednak jeszcze w drodze, więc z ewentualnym zdobywaniem przedstawionych nowości jeszcze chwilę się wstrzymajcie. Myślimy jednak, że do piątku znaczki powinny już trafić do miejsc przeznaczenia. Jednak już teraz możecie wpisać Drohiczyn na listę miejscowości do odwiedzenie i śmiało na zwiedzanie możecie przeznaczyć większą ilość czasu. My jak zwykle czekamy na Wasze relacje z wycieczek, ale też nie zapominajcie o tym, że warto po zdobyciu znaczka na jego stronie wpisać komentarz. To także wpływa na rozwój idei, a dodatkowo pomaga innym turystom, którzy tam właśnie szukają dotatkowych informacji.10.05.2024

Na zakończenie tego premierowego tygodnia przygotowaliśmy jeszcze jeden materiał, który na pewno Was zainteresuje. Przedstawiamy niniejszym znaczek okolicznościowy, który znacie od lat w innych odsłonach, a który co roku towarzyszy urodzinom wieży widokowej na Wielkiej Sowie. 

Urodziny wieży widokowej na Wielkiej Sowie były w 2013 roku pretekstem do wydania pierwszego znaczka okolicznościowego z tej serii. W następnych latach pojawiały się kolejne znaczki, a każdy z nich posiadał dedykowaną grafikę w humorystyczny sposób przedstawiający sędziwą jubilatkę. 

W tym roku 118. urodziny wieży na Wielkiej Sowie odbędą się w sobotę 25 maja od godziny 19:00, o czym szczegółowo przeczytacie w poniższym opisie znaczka. Organizatorzy przewidzieli przeróżne atrakcje. Zadaniem turystów jest jedynie przyniesienie znakomitych humorów i energii, albowiem tradycyjnie zapowiada się wyśmienita zabawa.

Znaczki dostępne będą jak co roku podczas urodzin na szczycie Wielkiej Sowy, a po urodzinach w barze Schroniska Orzeł aż do wyczerpania nakładu. 

ZO - 118. URODZINY WIEŻY WIDOKOWEJ NA WIELKIEJ SOWIE

Znaczek Okolicznościowy wydany w ramach corocznych obchodów urodzin wieży widokowej na szczycie Wielkiej Sowy. To trzynasta odsłona imprezy, której od 2013 roku (z trzyletnią przerwą) towarzyszy wydanie specjalnego znaczka okolicznościowego. Tegoroczne świętowanie 118. urodzin wieży na szczycie Wielkiej Sowie odbędzie się w sobotę 25 maja od godziny 19:00. Na miejscu przewidziano tradycyjny poczęstunek przy ognisku, kiełbaski, a dla pierwszych 100 gości prezentowany właśnie znaczek upamiętniający wyżej opisane wydarzenie. Świętowaniu w rodzinnej formule towarzyszyć będą konkursy, śpiew turystycznych piosenek, a niewątpliwą atrakcją będzie możliwość nocnego podziwiania widoków ze szczytu wieży. Dzięki uprzejmości Miasta i Gminy Pieszyce, wstęp na wieżę będzie darmowy.  Dojście na szczyt Wielkiej Sowy możliwe jest wszystkimi wyznaczonymi szlakami turystycznymi.1 2 3 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 >>