Weekend trwa, a my nie próżnujemy i od samego rana mamy dla Was porcję dobrych wiadomości. A są one naprawdę dobre i uradują niejednego znaczkowego kolekcjonera, bo dotyczą premiery znaczka w województwie kujawsko-pomorskim.

Jak wiemy muzyka łączy pokolenia, łagodzi obyczaje, jest ponadczasowa. To wszystko sprawia, że jest wyjątkowa podobnie jak obiekt, który chcemy dziś zaprezentować, a który łączy nie tylko muzycznych koneserów, ale zapewniamy, że także wielbicieli architektury, historii czy turystyki oraz znaczków turystycznych.

Zapraszamy Was zatem do Bydgoszczy, do poznania Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego i oczywiście do udziału w odbywających się w jej wnętrzach koncertów. Jesteśmy przekonani, że miejsce to bardzo Wam się spodoba i pozwoli poszerzyć zakres znaczków turystycznych związanych z muzyką. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie i ciekawie spędzi czas na zwiedzaniu i obcowaniu z muzyką.

O Filharmonii Pomorskiej przeczytacie pokrótce poniżej, ale my zachęcamy także do lektury strony internetowej ww. miejsca, gdzie znajdziecie więcej interesujących informacji. Znaczek już jest na miejscu, ale z racji trwającego długiego weekendu dostępny będzie dopiero od 4 maja i nabędziecie go w kasie biletowej, w godzinach jej urzędowania. Wszystkie odnośniki do niezbędnych stron znajdziecie na podstronie najnowszego znaczka lub po kliknięciu poniższego linku/tytułu. 

Życzymy zatem przyjemnego zwiedzania Bydgoszczy umilonego muzycznymi akcentami i mamy nadzieję, że po zwiedzaniu prześlecie nam fotkę z filharmonią i zdobytym znaczkiem turystycznym na jej tle.

FILHARMONIA POMORSKA W BYDGOSZCZY No. 1231

Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy słynie z fenomenalnej akustyki. Inauguracyjny koncert w neoklasycystycznym gmachu odbył się 16 listopada 1958 roku. Koncertował tu m.in. Artur Rubinstein, Luciano Pavarotti, Krystian Zimerman, Ivo Pogorelić, Krzysztof Penderecki, a także Mischa Maisky, Aleksandra Kurzak, Jakub Józef Orliński, Leszek Możdżer i wielu innych wybitnych artystów światowych estrad. Filharmonia Pomorska posiada dwa znakomite zespoły artystyczne: Orkiestrę Symfoniczną i Orkiestrę Kameralną Capella Bydgostiensis. W kalendarium koncertowym znaleźć można wydarzenia dla wszystkich pokoleń odbiorców: wieczory symfoniczne i kameralne, a także koncerty dla rodzin z niemowlętami, przedszkolakami, szkolne oraz poranki muzyczne dla seniorów, podczas których prezentowana jest muzyka kompozytorów różnych epok i stylów. Od 1963 roku Filharmonia Pomorska organizuje Bydgoski Festiwal Muzyczny, na który zaprasza wybitnych solistów, zespoły i orkiestry z całego świata.