Rozpoczynamy pierwszy dzień miesiąca i jednocześnie drugi tydzień wakacji. Wielu z Was krąży po kraju, dlatego informacja o nowym znaczku turystycznym na pewno ucieszy niejednego zwiedzającego.

Tym razem chcemy Was skierować w bliskie okolice Raciborza, gdzie właściwie na jego obrzeżach znajduje się Izba Pamięci s. Dulcissimy Hofmann, której poświęcony jest dzisiejszy znaczek.

Opis izby znajdziecie oczywiście poniżej, natomiast jeśli chcecie dokładniej poznać postać s. Dulcissimy, to koniecznie odwiedźcie to miejsce. Sporo informacji znajdziecie także na stronach internetowych, do których linki zamieścilismy na podstronie najnowszego znaczka. A w znaczek zaopatrzycie się na miejscu już od 2 lipca, bo dziś jest jeszcze w drodze do punktu docelowego. Jutro natomiast będzie na Was czekał, więc zaznaczcie sobie kolejne miejsce na znaczkowej mapie i ruszajcie na zwiedzanie.

IZBA PAMIĘCI S. DULCISSIMY HOFFMANN SMI W RACIBORZU-BRZEZIU No. 1299

Izba Pamięci s. Marii Dulcissimy Hoffmann SMI została utworzona 28.05.2012 r. w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej w raciborskim Brzeziu. Siostra Dulcissima (1910–1936) zapisała się złotymi zgłoskami w sercach mieszkańców Brzezia, którzy bardzo cenili sobie osobiste spotkania z nią, a także drobiazgi, którymi ich czasami obdarowywała. Ludzie zwracali się do niej z prośbą o pomoc, o modlitwę szczególnie wtedy, gdy znajdowali się w trudnych życiowych sytuacjach. Modlitwa i ofiara tej pokornej zakonnicy przywracały wielu osobom nadzieję i niejednokrotnie pozwalały doświadczać cudu uzdrowienia. W izbie pamięci gromadzone są pamiątki po s. Dulcissimie, które przetrwały do naszych czasów. Są tu oryginalne fotografie, świadectwa ukończenia szkół, zeszyty nowicjackie z odręcznymi notatkami, rzeczy osobiste, pradawna figurka Matki Bożej Niepokalanej, która została przywieziona z domu rodzinnego Helenki, habit i inne. Siostra Dulcissima, mistyczka, stygmatyczka, nazywana „śląską małą Teresą”, zmarła w opinii świętości. Została pochowana na starym przykościelnym cmentarzu, a obecnie trwa jej proces beatyfikacyjny.