448Kolejny znaczek, który chcemy Wam pokazać, podobnie jak wczorajszy dotyczy obiektu z Dolnego Śląska. Tym razem jednak przenosimy się do Świeradowa Zdroju i Hali Spacerowej przyległej do tutejszego Domu Zdrojowego. Kto już był w tym miejscu zna dobrze jego niepowtarzalny klimat i zapach modrzewiowego drewna, a kto nie był, koniecznie musi nadrobić zaległości.

Prezentowany dzisiaj znaczek w sprzedaży pojawi się dopiero za kilka dni, a dokładnie w czwartek  7 grudnia. Zachęcamy jednak już dzisiaj do zapoznania się z tym miejscem, w czym na pewno pomoże poniższy opis i prezentowanie na stronie znaczka fotografie.

HALA SPACEROWA W ŚWIERADOWIE ZDROJU  No. 448

W centrum Świeradowa-Zdroju, w Górach Izerskich, znajduje się najbardziej rozpoznawalny obiekt tego regionu – Dom Zdrojowy. Wyróżniającym się elementem tego pięknego budynku jest wspaniała, najdłuższa na Dolnym Śląsku, kryta Hala Spacerowa - zbudowana z drewna modrzewiowego, zdobiona polichromią o motywach roślinnych, witrażami oraz znajdującym się nad sceną orkiestrową herbem rodu von Schaffgotsch – od zawsze budziła zachwyt odwiedzających. Hala jest przeszklona, ma aż 80m długości, 10m szerokości i tyle samo wysokości. Rozciąga się przed nią taras o długości 160m, na którym Kuracjusze, Turyści oraz Goście odpoczywają, popijając wodę radonowo-żelazistą wydobywaną prosto z ujęcia w naszej Pijalni Wód. Hala jest dostępna dla wszystkich zwiedzających, za wstęp nie jest pobierana żadna opłata.