Na zakończenie tego premierowego tygodnia przygotowaliśmy jeszcze jeden materiał, który na pewno Was zainteresuje. Przedstawiamy niniejszym znaczek okolicznościowy, który znacie od lat w innych odsłonach, a który co roku towarzyszy urodzinom wieży widokowej na Wielkiej Sowie. 

Urodziny wieży widokowej na Wielkiej Sowie były w 2013 roku pretekstem do wydania pierwszego znaczka okolicznościowego z tej serii. W następnych latach pojawiały się kolejne znaczki, a każdy z nich posiadał dedykowaną grafikę w humorystyczny sposób przedstawiający sędziwą jubilatkę. 

W tym roku 118. urodziny wieży na Wielkiej Sowie odbędą się w sobotę 25 maja od godziny 19:00, o czym szczegółowo przeczytacie w poniższym opisie znaczka. Organizatorzy przewidzieli przeróżne atrakcje. Zadaniem turystów jest jedynie przyniesienie znakomitych humorów i energii, albowiem tradycyjnie zapowiada się wyśmienita zabawa.

Znaczki dostępne będą jak co roku podczas urodzin na szczycie Wielkiej Sowy, a po urodzinach w barze Schroniska Orzeł aż do wyczerpania nakładu. 

ZO - 118. URODZINY WIEŻY WIDOKOWEJ NA WIELKIEJ SOWIE

Znaczek Okolicznościowy wydany w ramach corocznych obchodów urodzin wieży widokowej na szczycie Wielkiej Sowy. To trzynasta odsłona imprezy, której od 2013 roku (z trzyletnią przerwą) towarzyszy wydanie specjalnego znaczka okolicznościowego. Tegoroczne świętowanie 118. urodzin wieży na szczycie Wielkiej Sowie odbędzie się w sobotę 25 maja od godziny 19:00. Na miejscu przewidziano tradycyjny poczęstunek przy ognisku, kiełbaski, a dla pierwszych 100 gości prezentowany właśnie znaczek upamiętniający wyżej opisane wydarzenie. Świętowaniu w rodzinnej formule towarzyszyć będą konkursy, śpiew turystycznych piosenek, a niewątpliwą atrakcją będzie możliwość nocnego podziwiania widoków ze szczytu wieży. Dzięki uprzejmości Miasta i Gminy Pieszyce, wstęp na wieżę będzie darmowy.  Dojście na szczyt Wielkiej Sowy możliwe jest wszystkimi wyznaczonymi szlakami turystycznymi.