Powoli kończy się tydzień, a wraz z nim zaplanowane premiery znaczków turystycznych. Dzisiaj mamy ostatnią premierę i dla urozmaicenia dotyczy ona znaczka okolicznościowego.

Tym razem okolicznościowy znaczek pojawi się na północy Polski w związku z 62. Ogólnopolskim Szkoleniowym Zlotem Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK. Wiemy, że wśród uczestników tego zlotu nie zabraknie kolekcjonerów znaczków turystycznych i na pewno powstanie tego znaczka będzie dla nich miłą niespodzianką. Inicjatorem wydania tego znaczka jest Jacek, który od lat promuje znaczki w Kołobrzegu i stara się, by na znaczkowym szlaku powstały nowe krążki.

Zapraszamy do zapoznania się z tematyką zlotu, o którym napisaliśmy w poniższym tekście. Więcej informacji znajdziecie na stronie Komisji Turystyki Kolarskiej, do której link znajdziecie na podstronie prezentowanego znaczka.

Uczestnicy zlotu znaczek mają zapewniony, natomiast wszystkie inne osoby mogą go nabyć korespondencyjnie jak większość innych znaczków okolicznościowych. Szczegóły na podstronie prezentowanego znaczka.

ZO - 62. OGÓLNOPOLSKI SZKOLENIOWY ZLOT PRZODOWNIKÓW TURYSTYKI KOLARSKIEJ PTTK

62. Ogólnopolski Szkoleniowy Zlot Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK w Kołobrzegu odbędzie się w dniach od 12 do 18 czerwca 2022 roku. Głównym organizatorem jest Oddział Wojskowy PTTK w Kołobrzegu z 60-cio letnią tradycją, który w tym roku będzie obchodził swój jubileusz. Komitet Honorowy nad zlotem sprawuje Prezes Zarządu Głównego PTTK - Jerzy Kapłon, Przewodniczący Komisji Turystyki Kolarskiej ZG PTTK - Marek Koba. Impreza realizowana jest przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego, Urzędem Miasta Kołobrzeg oraz zaprzyjaźnionymi gminami powiatu kołobrzeskiego. Celem zlotu jest m.in. popularyzacja turystyki rowerowej jako formy czynnego wypoczynku, integracja środowiska turystów kolarzy, promowanie atrakcyjnych turystycznie miejsc Pomorza Zachodniego oraz wymiana doświadczeń turystów i kadry PTTK z całej Polski. Dla uczestników przygotowano mnóstwo atrakcji w tym liczne konkursy z nagrodami. Podczas zlotu uczestnicy będą pokonywać na rowerze kilkanaście nadmorskich tras rowerowych.