Dzisiaj wracamy na teren województwa podkarpackiego do miejscowości Wiśniowa, w której chcielibyśmy pokazać Wam odrestaurowany Zespół Parkowo-Dworski i Folwarczny.

Wizyta w tym miejscu dla wielu z Was będzie wspaniałym uzupełnieniem wycieczek do Jarosławia, Rzeszowa czy Dębicy, a do tego szansą na poznanie tutejszych obiektów i historii z nimi związanych. O samym obiekcie przedstawionym na znaczku krótka notatka znajduje się poniżej, ale to tylko podstawowe dane, dlatego jeśli chcecie dowiedzieć się o tutejszych zabytkach czegoś więcej, musicie poszperać w sieci lub poczekać na nagranie audio, które już wkrótce będzie powiązane z kodem QR dostępnym na znaczkowej naklejce.

A już teraz zapraszamy do Wiśniowej. Znaczki będą na Was czekały od 11 lipca.

ZESPÓŁ PARKOWO - DWORSKI I FOLWARCZNY W WIŚNIOWEJ  No. 850

Zespół Parkowo-Dworski i Folwarczny w Wiśniowej został przejęty przez Powiat Strzyżowski w 2005 r. Dzięki środkom własnym oraz z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego zrewitalizowany został historyczny park i część folwarczna z przeznaczeniem na centrum konferencyjno-noclegowe. Centrum służy organizacji spotkań rodzinnych, biznesowych, konferencji, szkoleń, seminariów i jest przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jest to też siedziba Instytucji Kultury Powiatu Strzyżowskiego - Powiatowego Centrum Kultury i Turystyki. Od 2018 roku Zespół wzbogacił się o odrestaurowaną oficynę dworską z XVI w., w której mieści się muzeum i galeria sztuki. W Zespole Parkowo-Dworskim i Folwarcznym w Wiśniowej kontynuowane są tradycje malarskie i kulturalne rodu Mycielskich m.in. poprzez organizację różnego rodzaju imprez oraz plenerów.