462Po dziewięciu dniach ciszy wracamy ze znaczkową premierą. Tym razem pozostaniemy na Dolnym Śląsku, bo znaczek, który właśnie prezentujemy promuje kłodzki Park Miniatur "Minieuroland". 

Obiekt zapewne wielu z Was zna, bo po prostu nie można go niezauważyć jadąc mijając miasto w drodze do Nowej Rudy czy Dusznik Zdroju. Warto jednak właśnie tutaj zrobić sobie przerwę, by w jednym miejscu podziwiać wspaniałe zabytki Ziemi Kłodzkiej i znane budowle z całego świata.

Niech więc najnowszy znaczek będzie pretekstem do odwiedzin tego bajkowego miejsca, w którym makiety otoczone przepiękną roślinnością dadzą Wam wytchnienie po trudach wędrówki. Znaczek w sprzedaży pojawi się 13 lipca, także serdecznie zapraszamy.

PARK MINIATUR MINIEUROLAND W KŁODZKU  No. 462

Park Miniatur Minieuroland w Kłodzku to obiekt położony na północnych obrzeżach miasta rozciągający się na powierzchni 20 tys. m². W parku wyeksponowane są miniatury obiektów architektonicznych wzorowanych na słynnych budowlach z całego świata, a zwłaszcza Europy i Dolnego Śląska, w tym Kłodzka i okolic. Wśród przepięknej zieleni na terenie parku podziwiać można wykonane z niezwykłą starannością miniatury zarówno obiektów starożytnych jak i budowle współczesne. Znalazły się tutaj światowej sławy obiekty jak drezdeński kompleks pałacowy Zwinger, paryski Łuk Triumfalny czy krzywa wieża w Pizie. Wśród rodzimych budowli znalazł się m.in. wrocławski ratusz, makieta Twierdzy Kłodzko czy miniatura Sanktuarium w Wambierzycach. Minieuroland wciąż się rozrasta, a w planach jest powstanie kolejnych kilkudziesięciu budowli. Docelowo w parku znajdą się miniatury obiektów industrialnych: fabryk, kopalń, elektrowni, budowli architektury nowoczesnej oraz obiektów sportowych, a także makiety obiektów związanych z transportem i komunikacją. Obecnie istniejące miniatury jak i wszechobecna zieleń i kwiaty sprawiają, że Park Miniatur Minieuroland jest idealnym miejscem na wypoczynek zarówno dla dorosłych jak i dzieci.