Jeśli chodzi o Pruszków, to jeszcze nie koniec i mamy dzisiaj dla Was kolejną premierę. A wszystko to specjalnie zrobiliśmy osobno, aby podkreślić, że każdy ze znaczków dotyczy innego muzeum i innej tematyki.

Oczywiście podobnie jak wczoraj, tutaj także do powstania znaczka przyczynił się Andrzej, który tym samym chce Wam pokazać cząstkę swojej małej ojczyzny. I jesteśmy przekonani, że z poznawania Pruszkowa będziecie zadowoleni.

Znaczek już wkrótce będzie dostępny w sprzedaży, ale standardowo przed wizytą polecamy zatelefonować do muzeum i upewnić, się czy rzeczywiście tak jest. A kiedy już zwiedzicie to miejsce, to koniecznie wejdźcie na stronę znaczka (link poniżej) i zostawcie stosowny komentarz. Inni turyści na pewno będą Wam za to wdzięczni, a i samo muzeum zapewne ucieszy się z opinii na jego temat. Zapraszamy zatem raz jeszcze do Pruszkowa.

MUZEUM DULAG 121 W PRUSZKOWIE  No. 994

Muzeum Dulag 121 powstało w 2010 roku w Pruszkowie. Siedziba muzeum mieści się na skraju zabytkowego kompleksu dawnych Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego, gdzie w okresie od 6 sierpnia 1944 roku do 16 stycznia 1945 roku funkcjonował niemiecki obóz przejściowy Durchgangslager 121, przez który przeszło około 650 tys. ludności cywilnej z Warszawy i okolic. Muzeum zajmuje się pielęgnowaniem pamięci i zbieraniem wiedzy na temat losów mieszkańców Warszawy wypędzonych z miasta w czasie trwania Powstania Warszawskiego, dokumentowaniem historii niemieckiego obozu przejściowego Dulag 121 oraz popularyzacją wiedzy na temat historii i dziedzictwa kulturowego Pruszkowa i okolic.