Pora na zmianę lokalizacji i kolejne urozmaicenie w cyklu znaczkowych premier. Dzisiaj przenosimy się na południowy - wschód kraju do KolbuszowejJednak wyjątkowo nie napiszemy we wprowadzeniu nic na temat tego miejsca. Te dane znajdziecie w opisie poniżej.

My natomiast zachęcamy do osobistej wizyty w miejscu, które przedstawia znaczek. Pamiętajcie jednak, że w związku z panującą epidemią większość muzeów zostało zamkniętych dla zwiedzających. Koniecznie zatem sprawdzajcie strony internetowe i profile społecznościowe znaczkowych miejsc, gdzie na pewno znajdziecie informacje o dostępności znaczków. Wszystkie znaczki jakie ukazały się w ostatnich dniach dostępne będą dopiero po ponownym udostępnieniu tych miejsc zwiedzającym. W czasie oczekiwania na powrót do normalnych warunków proponujemy turystyczną kwarantannę, ułożenie znaczkowego zbioru lub planowanie znaczkowych wycieczek na nadchodzące miesiące. Dbajcie o siebie, ale też o innych i pamiętajcie nikomu znaczki nie uciekną.

MUZEUM KULTURY LUDOWEJ W KOLBUSZOWEJ  No. 935

Park Etnograficzny Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej tworzą urokliwe wsie z przełomu XIX i XX w. Prezentują one kulturę Lasowiaków i Rzeszowiaków zamieszkujących tereny północnej części obecnego województwa podkarpackiego. Wędrując po skansenie, można zobaczyć świat, którego już nie ma, poznać frapujące historie, zrozumieć chłopską duszę. Na niemal 30 hektarach wyeksponowano blisko 100 obiektów architektury drewnianej. Do najstarszych należą m.in.: dwór z Brzezin z 1753 r., spichlerz dworski z Bidzin z 1784 r., chałupa z Markowej z 1804 r. oraz kościół z Mielca-Rzochowa z 1843 r. Wszystkie budynki przedstawione zostały w środowisku podobnym do tego, które im kiedyś towarzyszyło. Znajdują się w naturalnym pejzażu przydomowych ogródków, sadów i pasiek, pól uprawnych, łąk i pastwisk, stawów, otoczone nadrzeczną zielenią i lasem.