Na koniec tygodnia mamy jeszcze dla Was podwójną premierę. Tym razem najnowsze znaczki pozwolą poznać osobę Heleny Kowalskiej, znaną bardziej jako siostra Faustyna, która w 2000 roku została uznana za świętą Kościoła Katolickiego.

Znaczki turystyczne, które dziś prezentujemy, zaprowadzą Was do rodzinnego domu św. Faustyny, a także do miejsca związanego z jej życiem duchowym, które po latach stało się Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny.

SANKTUARIUM URODZIN I CHRZTU ŚW. FAUSTYNY - ŚWINICE WARCKIE No. 1234

DOM RODZINNY ŚW. FAUSTYNY W GŁOGOWCU No. 1235

Mamy nadzieję, że dzisiejsza premiera będzie nie tylko pretekstem do samych odwiedzin tego miejsca, ale także okazją do poznania życia Heleny Kowalskiej i jej rodziny. Być może wizyta w tych obiektach skłoni kogoś do refleksji, a na pewno dzięki znaczkom będziecie mieli okazję poznać kolejne miejsca, o których nie zawsze rozpisują się turystyczne przewodniki.

Znaczki wkrótce powinny być dostępne w sprzedaży. Korzystając z okazji, zachęcamy do zwiedzania naszego kraju i odwiedzania kolejnych znaczkowych miejsc. Być może właśnie Świnice Warckie i Głogowiec pojawią się na trasie zwiedzania, do czego jak zwykle zachęcamy.