Po krótkiej przerwie czas na premierę i tym razem za sprawą najnowszych znaczków turystycznych, zaprosimy was do Płocka i w okolice tego miasta. W Płocku mieści się bowiem Muzeum Mazowieckie z kilkoma oddziałami. W części z nich znaczki turystyczne są obecne od dawna, a kolejne do znaczkowej idei właśnie przystąpiły.

Dzisiejsza premiera jest więc znakomitą okazją do tego, aby raz jeszcze odwiedzić Płock i dokładnie zwiedzić to miasto. Zresztą dwa z miejsc znajdują się poza Płockiem, więc ta wycieczka  pozwoli też poznać dwie inne miejscowości.

Tym razem na znaczkach przedstawiono odpowiednio: 

ART DÉCO W PŁOCKU No. 1248

MUZEUM WISŁY ŚRODKOWEJ I ZIEMI WYSZOGRODZKIEJ No. 1249

SKANSEN OSADNICTWA NADWIŚLAŃSKIEGO W WIĄCZEMINIE POLSKIM No. 1250

Jeśli chodzi o dostępność prezentowanych dziś znaczków, to znaczek w Muzeum Wisły Środkowej w Wyszogrodzie dostępny będzie od czwartku 20 lipca, natomiast dwa pozostałe znaczki już czekają na pierwszych zdobywców.

Zachęcamy zatem do zaplanowania swoich wakacyjnych podróży tak, aby znaczkowy szlak poprowadził Was przez Wyszogród, Płock i Wiączemin Polski. Jesteśmy przekonani, że będzie to ciekawa wycieczka zwieńczona zdobyciem kolejnych trofeów do Waszych kolekcji.