Poniedziałek rozpoczęliśmy porannym zaproszeniem do Szreniawy, ale na główny punkt programu przewidzieliśmy inną atrakcję, czyli tak lubianą przez turystów znaczkową premierę. Za sprawą najnowszego znaczka raz jeszcze chcemy skierować Wasze kroki do Szczecina, byście jeszcze dokładniej poznali jego zabytki i historię. 

Jak widzicie, najnowszy znaczek jest nie byle jaki i nosi bardzo ładny numer 1200. Mamy nadzieję, że podobnie jak poprzednie „okrągłe numery” także ten będzie się cieszył dużym zainteresowaniem i wkrótce stanie się ozdobą niejednej kolekcji. Znaczek dziś lub we wtorek powinien trafić do punktu sprzedaży, więc zapewne od środy będziecie mogli zdobyć go na miejscu. A kiedy to już zrobicie, przejdźcie na drugą stronę ulicy, zróbcie sobie zdjęcie z Aniołem Wolności i prześlijcie nam jako relację z kolejnej wyprawy po znaczki. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z opisem najnowszego znaczkowego miejsca turystycznego i zapraszamy do śledzenia newsów na naszej stronie w kolejnych dniach.

POMNIK OFIAR GRUDNIA 1970 W SZCZECINIE No. 1200

Pomnik Ofiar Grudnia 1970 w Szczecinie znajduje się na placu Solidarności, w pobliżu szczecińskiej filharmonii. Potocznie nazywany jest też Aniołem Wolności, ponieważ przedstawia postać 11-metrowej wysokości anioła z pionowo uniesionymi skrzydłami. W dłoniach anioł trzyma koronę cierniową, składającą się z liter tworzących stylizowany napis Grudzień 1970. Anioł posadowiony jest na wyłaniającej się z ziemi łódce. Wokół pomnika znajdują się 4 płyty granitowe z pamiątkowymi inskrypcjami i nazwiskami poległych w grudniu 1970 roku. Autorem tego odlanego z brązu pomnika jest Czesław Dźwigaj, a inicjatorem powstania Stowarzyszenie Grudzień ’70–Styczeń ’71 oraz miejscy radni. Kamień węgielny pod budowę pomnika położono 17 grudnia 2003 r. Uroczyste odsłonięcie nastąpiło 28 sierpnia 2005 roku, podczas obchodów 25. rocznicy podpisania porozumień sierpniowych.