Dla tych co jeszcze mają ferie zimowe, ale i dla tych co już myślą o wakacjach albo o weekendowych wypadach, mamy jeszcze cieplutki znaczek, który lada chwila pojawi się Kowarach. Na znaczkowej mapie pojawiło się właśnie Muzeum Sentymentów zlokalizowane w dawnej fabryce dywanów i tego właśnie miejsca dotyczy dzisiejsza premiera.

O muzeum przeczytacie pokrótce w poniższym opisie, ale jeśli wejdziecie na jego stronę internetową czy profil fb, zobaczycie dziesiątki zdjęć potwierdzające wyjątkowość tego miejsca. Oj niejeden turysta odbędzie w Kowarach podróż w czasie i jesteśmy przekonani, że wizyta w tym muzeum bardzo Wam się spodoba.

A jeśli chodzi o znaczek, to pędzi on właśnie do miejsca przeznaczenia. Szacujemy, że dzisiaj dotrze na miejsce, ale w sprzedaży pojawi się od 15 lutego. Gdyby jednak coś się w tej kwestii zmieniło, będziemy Was informować.  

Tymczasem zachęcamy do zaplanowania wizyty w Muzeum Sentymentów i jak zwykle liczymy na Wasze relacje ze zwiedzania i na zdjęcie ze znaczkiem w dłoni. 

MUZEUM SENTYMENTÓW W KOWARACH No. 1211

Muzeum Sentymentów to jedyna okazja w regionie, aby przenieść się kilka dekad w przeszłość i ponownie poczuć powiew minionych czasów PRL-u. Nazwa jest nieprzypadkowa bo, pomimo że nawiązuje klimatem do lat PRL-u, to nie ma tego skrótu w nazwie. Kowarska atrakcja turystyczna wystartowała w czerwcu 2018 roku na terenie dawnej Fabryki Dywanów. Inicjatorem tej wyjątkowej wystawy jest Andrzej Olszewski, który od wielu lat zbiera różnego rodzaju przedmioty, które w jednej chwili potrafią otworzyć dawno zamknięte szufladki w naszej pamięci. Sentymentalną wystawę wzbogacają m.in. oryginalna trybuna, z której Edward Gierek przemawiał do załogi Fabryki Dywanów „KOWARY” podczas wizytacji zakładu w 1978 roku, a także oryginalne jej laboratorium, w którym powstaje izba pamięci tej kultowej dla regionu, nieistniejącej już fabryki. Udało się też zgromadzić prawdopodobnie największą w Polsce kolekcję kowarskich makatek dywanowych — niegdyś bardzo popularnego elementu wystroju polskich mieszkań. W 2019 r. do zwiedzania udostępniono Pokój Prezesa i sekretariat, w których to okazjonalnie można się spotkać z sekretarką Dorotą Przybyłą i Panem Prezesem! Znajduje się tu także gabinet lekarski wielu specjalizacji, a także „Pokój tylko dla dorosłych”. W planach są kolejne ekspozycje.