Kolejny tydzień za nami i coraz bliżej wiosny. Czas oczekiwania na jej przyjście postaramy się wypełnić ciekawymi materiałami dotyczącymi znaczków turystycznych i dziś właśnie jeden z nich, czyli znaczkowa premiera.

Wielu turystów już odwiedziło Piotrkowice w poprzednich latach. Dla sporej grupy wizyta w tej miejscowości to wciąż kwestia planów. Mamy nadzieję, że dzięki najnowszemu znaczkowi te plany się zmienią, a i dawnych odwiedzających uda się raz jeszcze przyciągnąć w te strony.

Zaproszeniem do wizyty w Piotrkowicach niech będzie najnowszy znaczek turystyczny, który prezentujemy w dzisiejszym newsie. A jeśli o obiekcie ze znaczka i o relikwiach św. Tekli chcecie dowiedzieć się więcej, koniecznie przeczytajcie poniższy opis. Więcej informacji otrzymacie wraz ze zdobyciem znaczka, gdy odczytacie QR umieszczony na naklejce.

Znaczki w Piotrkowicach powinny być dostępne mniej więcej od najbliższej środy. Dziś jeszcze są w trasie, ale jak znamy księdza Mariusza, na pewno pochwali się ich otrzymaniem i wtedy wszystko będzie jasne. Śledźcie więc nasze kolejne newsy w mediach społecznościowych i oczywiście wpisujcie w plany wizytę w piotrkowickiej parafii, nie zapominając o relacjach z wycieczek znaczkowym szlakiem i zdjęciach ze zdobytym znaczkiem.

KAPLICA I RELIKWIE ŚW. TEKLI W PIOTRKOWICACH No. 1219

Parafia Piotrkowice w diecezji kieleckiej, w powiecie jędrzejowskim, w gminie Wodzisław jest jedną z trzech parafii w Polsce, w których znajdują się relikwie św. Tekli. Parafia posiada późnobarokowy relikwiarz z 2 połowy XVIII w. w kształcie rocaillowego kartusza z owalną, przeszkloną puszką na relikwie w centrum z relikwiami św. Tekli. Staraniem ks. proboszcza Mariusza Chmury przy parafii została wybudowana także Kapliczka św. Tekli z figurą Świętej wykonaną przez rzeźbiarza Ryszarda Wojdę. W parafii Piotrkowice każdego 23. dnia miesiąca odbywa się Nabożeństwo do św. Tekli z intencjami proszącymi przede wszystkim o uzdrowienie, szczególnie z chorób oczu. Od roku 2023 drugi odpust parafialny ku czci św. Tekli jest obchodzony uroczyście w sam dzień wspomnienia świętej Tekli – 23 września.