Znaczkowych niespodzianek ciąg dalszy i dzisiaj kolejna premiera - tym razem ze znaczkiem z Krakowa. Tym razem chcemy Wam przedstawić Ogród Doświadczeń będący oddziałem Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie.

Opis ogrodu znajdziecie jednak nieco niżej, a tymczasem ważna kwestia dotycząca dostępności znaczka. Ustaliliśmy, że ten pojawi się w sprzedaży w najbliższy piątek i będzie dostępny w kasie biletowej Ogrodu Doświadczeń. Miejcie więc to na uwadze planując wizytę w ogrodzie i koniecznie odwiedźcie to miejsce, aby doświadczyć przeróżnych zjawisk fizycznych i zdobyć kolejny znaczek do kolekcji. 

OGRÓD DOŚWIADCZEŃ IM. STANISŁAWA LEMA W KRAKOWIE No. 1242

Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema jest oddziałem Muzeum Inżynierii i Techniki. Powstał we wrześniu 2007 roku jako pierwszy park edukacyjny w Polsce mający na celu popularyzację fizyki. Na ponad 6 hektarach znajduje się ponad 100 stanowisk do wykonywania eksperymentów fizycznych z dziedziny akustyki, mechaniki, hydrostatyki i optyki. Ogród działa sezonowo. Jego zwiedzanie polega na samodzielnym doświadczaniu sensorycznym – zwiedzający mają okazję różnymi zmysłami doświadczać na sobie zjawisk fizycznych i przyrodniczych. Do głównych atrakcji ogrodu należy sześciometrowa rakieta, z której wypuszczone są dwie zjeżdżalnie. Jedna z nich ma kształt fragmentu cykloidy, czyli krzywej najszybszego spadku. Zjeżdżalnia obok jest prosta, dzięki czemu łatwo można się przekonać, na której szybciej się zjeżdża. Wielką popularnością cieszy się także jedyny w Polsce rower jeżdżący po linie, tor saneczkowy czy żyroskop. W Ogrodzie działa również Planetarium.